...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 21 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Pokemon Crystal PBF
Tsukuru Archive
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce
Subiektywnie o Tekstowych Grach Fabularnych i nie tylkoModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Co z bocianem Rahim?

Autor: Zombik

RPG Maker: ME
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 24 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Jest naprawdę dużo gier które nawiązują do sceny RPG Makera. Wcielamy się w nich w któregoś z userów również wielu innych spotykamy i to wszystko owiane lepszym lub gorszym humorem. Taką grą właśnie jest Co z bocianem Rahim.

Gra opowiada przygodę jaką przeżył Rahim. Nawiązuje do tego oczywiście enigmatyczny tytuł gry. Rahim uciekając przed mało rozgarniętym kolegą Cydynem natrafia na bardzo kiepsko narysowanego bociana który nawet nie posiadał żadnych animacji. Rahim od razu domyślił się że pan bocian pochodzi ze świata Mateusza lecz nie wiedział co z tym faktem zrobić. I tutaj wkracza gracz. Musimy pomóc Rahimowi dowiedzieć się co zrobić z bocianem.

Gra opiera się na ciągłym przemieszczaniu się pomiędzy światami. Jak nie po to by z kimś pogadać to po to by coś mu dostarczyć. Momentami nawet musimy przejść do innego świata by rozwiązać jakąś zagadkę bo Zombik wpadł na pomysł by kluczowy item dać w zupełnie innym miejscu gry.

Oprócz standardowego tileseta możemy spotkać wiele, wiele innych. To samo jest z muzyką. Gra jest bogata w ogromną ilość zasobów spoza makerowych materiałów. Oczywiście to ogromny plus tak samo jak fakt iż Zombik je umiejętnie połączył.

Ważną częścią gry są też zagadki. Pojawiają się co chwilę i są coraz to trudniejsze chodź czasami zawdzięczają to tylko nielogicznym rozwiązaniom (bo kto wiedział że właśnie to odpali pochodnię? Ci co grali będą wiedzieć).

Postacie są świetnie poprowadzone. Kiedy rozmawiałem z Reptilem miałem wrażenie że faktycznie właśnie z nim rozmawiam i to jest chyba jedną z najlepszych plusów gry. Chodź często wyolbrzymione to jednak postacie zachowały swoje najbardziej charakterystyczne zachowania. Myślę że to właśnie to wywyższa tą grę od tych innych również bazowanych na świecie sceny RPG Makera.

Nie ma co dużo mówić, Zombik znowu pokazał klasę tworząc kolejną genialną produkcję. Gra niestety krótka lecz niezwykle wciągająca. Momentami naprawdę można się było zaśmiać. Zdecydowanie mogę bez wyrzutów polecić Wam tę grę.

ahhh ten rahim to ma sie dobrze...

obrady sejmowe uwazam za rozpoczete jak widac pan prezes reptile zaczal od sprawdzenia listy obecnosci
oto fragment walki ktora otrzymalismy wzamian za dostarczenie listu ps te statystyki to wina mojego czitowania, przepraszam
takie tam w poczekalni


Tekst: Grentos
email: grentos@o2.pl