...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 35 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Friendly Bunny Mochi

Autor: Nami
Strona domowa: Odwiedź stronę

RPG Maker: VXAce
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Angielski
Rozmiar: 13 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Seria gier:
 • #1: Lone Wolf Treat
 • #2: Friendly Bunny Mochi
 • #3: Clever Fox Moxie
 • #4: Wandering Wolf Trick
 • #5: Dreaming Treat
 • #6: Mochi in Frosting


  Proste gry przygodowe z drobnymi elementami tworzy się dość szybko i przyjemnie, a w połączeniu z oryginalnością (audiowizualną oprawą, jak i opowieścią) można osiągnąć naprawdę wiele. Friendly Bunny Mochi to kontynuacja gry Lone Wolf Treat, która powstała na podobnych zasadach.

  Friendly Bunny Mochi opowiada przygodę króliczka Mochi, bohaterki pierwszej części gry. Po spotkaniu i zaprzyjaźnieniu się z wilczycą Treat, Mochi nabiera pewności siebie stawiając teze, że wszyscy są w stanie żyć w zgodzie. Tylko trzeba sobie dać szansę i czasami przełamać pewnego rodzaju bariery. Nie wszyscy są zadowoleni z podejścia króliczka. Akcja nabiera rozpędu, gdy Mochi planuje zaprzyjaźnić się nawet z lisami, co chcą ją pożreć na każdym kroku.

  Już na pierwszym kroku widać w doskonały sposób, że jest to kontynuacja poprzedniej powieści. Akcja toczy się w tym samym miejscu, kilka tygodni później. Można dostrzec rozwój postaci, drobną zmianę charakterów jak i pogłębienie więzi między bohaterami. Ale autorka nie poprzestała na tych samych postaciach, oj nie. W tej części mamy możliwość poznania kilku nowych bohaterów, a zarazem ich myśli jak się odnajdują w obecnej sytuacji.

  Podobieństw względem pierwszej części znajdziemy sporo. Styl gry taki sam, zasoby, praktycznie te same (jasna sprawa, że sytuacja wymagała stworzenia nowych artów oraz melodii - ale styl nie ulega modyfikacji). Typ gry: przygodowa tekstówka, na kolejny podwieczorek przy filiżance ulubionej kawy czy herbaty. Prostota pełną parą, co pewnie niektórym to odpowiada jak najbardziej (im mniej komplikacji tym lepiej, prawda?). No to was zaskoczę, gra oferuje zadanie poboczne, które wypada . . .dość. . . ciekawie (patrz screen na dole). A z zaawansowanych technicznie rzeczy, to mamy nawet walkę!

  Ponownie widać świetny wkład w projekt, aczkolwiek ten niedosyt pozostaje. . . Dobre gry, dopracowane, na 20-30 minut to troszeczkę mało (zdecydowanie za mało!). Praktycznie to samo co w pierwszej części gry. Mimo iż tytuł jest ładnie dopracowany, to za krótki. Nawet zadanie poboczne nie jest w stanie tego zrekompensować (a zadanie poboczne może w prosty sposób pominąć, więc trzeba być czujnym).

  Pomimo podobieństw, i drobnych niedociągnięć - warto jest poświęcić trochę czasu, chociaż na jedno szybkie przejście tej serii. Osobiście przypadł mi do gustu styl serii. Jest schludny, nieco pixelowy, prosty, nie za skomplikowany. Odczuwam jakby wszystko było dokładnie na swoim miejscu tak jak powinno to być. Szczerze powiedziawszy, bardziej przykuwa uwagę opowieść jak i rozwój postaci, niżeli jakieś drobne szczegóły techniczne. Tak więc zapraszam do pobrania i kontynuacji tej krótkiej a zarazem ciekawej przygody.

  A co innego można zaproponować dziewczynie, jak się ją zabiera do hotelu? (((_^)''
  Coś niespotykanego w grze przygodowej - tak jest - walka w rzeczy samej!
  Cicha tajemnica króliczka, której nikt nie zna. Ciężko pracuje by przywołać demona.
  Spacer po lesie. Można zauważyć prostote w stylu, ale jednak jest to coś pięknego.


  Tekst: Reptile
  email: reptile@o2.pl


 • Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
  2002-2022