...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Świnie w kosmosie

Autor: Sefiro

RPG Maker: VXAce
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 68,5 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- Gra konkursowa

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Kosmos, ostateczna granica. Tymi słowami wita nas dzisiejsza gra, która została wykonana na pierwszą (oby nie ostatnią) edycję konkursu Konrad Championship (linki: Twierdza: Imprezy-Konrad Championship, Forum Gospoda). Gdy słyszymy te słowa do głowy przychodzą nam różne myśli oraz obrazy z nerdowego zakątku kultury. Filmowe/serialowe Star Wars, Star Trek, czy też bliższe nam growe tytuły Dead Space, Mass Effect, a nawet niektórym kosmiczny Minecraft, czyli No Man's Sky. Przez ostatnie lata wiele różnych ras przemierzało bezkresną ciemność kosmosu. Mimo to nikt nie spodziewał się podczas tej edycji konkursu spotkać tam świń. To właśnie one są bohaterkami dzisiejszej gry.

Całość rozpoczyna się dość mocno podstawowym i rozpikselizowanym title screenem, który nie zachęca do eksploracji próżni, a na dodatek w grze występuje funkcja automatycznego powiększenia ekranu, co powoduje, iż projekt praktycznie nie ma możliwości zminimalizowania (zadziałało dopiero Alt +F4). Niech nie zniechęci was jednak pierwsze wrażenie, gdyż sam tytuł wykonany jest bardzo schludnie jak na 2 tygodnie, który otrzymaliśmy od organizatorów.

Przygoda rozpoczyna się bardzo klimatycznym intro rodem z wyżej wspomnianego Star Wars. Po kilku bardzo ładnych, choć typowych, dla tego gatunku kadrach, dowiadujemy się, iż mały stateczek o nazwie Ba-Leron podróżuje przez galaktyki. Jego misja, to badanie nowych światów, poszukiwanie nowych form życia i nowych cywilizacji, aby śmiało dotrzeć tam, gdzie nie dotarła jeszcze żadna świnia!. Gra jednak bardzo szybko przenosi nas do wnętrza stateczku. I pokazuje swoje komediowe pazurki przedstawiając nam Kapitana Proshenko oraz jego ekipę, w której skład wchodzi niekoniecznie utalentowana kulinarnie Valentina oraz fetyszysta raciczek kapitana Trocki. Niestety wraz z pojawieniem się humoru klimat intro zanika gdzieś między świńskimi gazetkami, a żyjącymi galaretkami.

Gameplay oparty jest głównie o turowe walki dobrze znane osobom lubiącym się w świecie RPG Makera. Sporym plusem jednak jest fakt, że całość została przedstawiona w widoku od boku bardziej znanym z serii Final Fantasy, a nie typowym trybie pierwszoosobowym. Dzięki temu podczas pojedynków możemy podziwiać ładne animacje oraz ciekawie wyglądające battlery.

Walki przeplatane są przez cutscenki, które pchają fabułę szybko do przodu. Mimo to udało się tutaj sprawić, iż gracz jest w stanie polubić ekipę kosmicznych świnek. To za sprawą dobrze napisanych dialogów, które pokazują charakter bohaterów. Ponadto emocje wyrażane są również za pomocą baloników z emocjami nad charami prosiaczków. Te (chary) prezentują się ładnie. Sama fabuła opowiada odwieczną walkę wilka z 3 świnkami, ale nie będę wchodził tutaj w szczegóły, aby nie zepsuć plot twistu, który gracz uświadczy pod koniec gry.

Skoro przy oprawie już jesteśmy. Grafika jest spójna. Nie widać tutaj elementów wrzuconych na siłę, a same mapki prezentują się schludnie. Jeżeli chodzi zaś o muzykę usłyszymy utwory z takich gier jak Chrono Trigger, Chrono Cross czy Star Fox. Nie bójcie się, więc odpalić głośników troszkę głośniej, bo będzie czego posłuchać.

Gra z racji faktu, iż była wykonana na konkurs jest raczej krótka. Przejście zajmuje raptem 15 minut. (takie były wymagania). Mimo to gorąco polecam zagrać, chociażby z samej ciekawości, co fajnego może wyjść w 2 tygodnie, bądź aby przygotować się na drugi odcinek przygód Kapitana Proshenko, który autor obiecał już w outro.

To tyle dzisiaj ode mnie! Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie życzę jak najwięcej głosów, a czytelnikom miłego dnia! Trzymajcie się i do następnego!

Dlaczego Trocki nie ma swojego krzesełka?!
Wygodne łóżeczko to podstawa w kosmosie!
Kapitanie? To my zjemy ją czy ona nas?
Ten kto ustawił ten savepoint wiedział co świnki lubią najbardziej.


Tekst: Crashykk
email: crashykk@gmail.com