...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 38 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Wandering Wolf Trick

Autor: Nami
Strona domowa: Odwiedź stronę

RPG Maker: RPGVXAce
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Angielski
Rozmiar: 13 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Seria gier:
 • #1: Lone Wolf Treat
 • #2: Friendly Bunny Mochi
 • #3: Clever Fox Moxie
 • #4: Wandering Wolf Trick
 • #5: Dreaming Treat
 • #6: Mochi in Frosting


  Czy w programie RPG Maker, można stworzyć grę bez znajomości języka programowania? A czy można stworzyć grę w RPG Makerze, która nie będą grą RPG? Jak najbardziej, odpowiedź brzmi TAK. Autorka projektu Nami, właśnie tego typu projekty tworzy za pomocą RPG Makera, gdzie gry mają więcej wspólnego z powieścią (Visual Novel), niżeli grami RPG. Wandering Wolf Trick to już jest czwarta część z tej serii.

  Trick podobnie jak Treat jest wilkiem, i pochodzi z tej samej paczki. Natomiast jej historia jest o tyle ciekawa, iż jest wilkiem wychowanym przez człowieka i być może dlatego główna bohaterka jest przepełniona optymizmem, a pierwszą przyjaciółką jest Treat, która zaginęła po nieoczekiwanej lawinie. Trick postanawia wyruszyć w świat w celu odnalezieniu swojej przyjaciółki.

  Tak samo jak w poprzednich częściach serii, autorka skupia uwagę na prostocie, fabule, postaciach, rozwiniętych konwersacjach. Projekt jest powieścią, a raczej grą przygodową, gdzie należy przejść z jednego punktu do drugiego i w zasadzie nie ma mowy o jakiś zaawansowanych technikach, walkach, systemach itp. Czyli w zasadzie do dyspozycji zostały wykorzystane totalne podstawy programu, znane od wersji RPG95 (na upartego nawet w tej wersji można by było dany projekt stworzyć).

  Grafika jak i cały klimat jest porównywalny co do poprzednich części. Na poważnie urocza, oryginalna grafika jak i arty wraz z autorską muzyką świetnie ze sobą współpracują. Chociaż wydaje się, że za wiele projekt nie oferuje, to nic bardziej mylnego - można dobrze się przy nim bawić. Największą frajdę sprawia poznawanie postaci, oraz opis zdarzeń z ich perspektyw.

  Niestety po za ładnymi artami, przyjemną muzyką i fabułą, nic ciekawego nie znajdziemy. Gra nie posiada jakiś ukrytych przejść/zakończeń, nie ma mowy o bonusowych minigierkach dla zabicia czasu, no po prostu sama fabuła, powieść, zlepek dialogów. Jeżeli kogoś nie interesują gry przygodowe, opowiadania, czy nawet poprzednie części serii nie były jakieś za specjalne, to niech nie liczy na jakieś cuda, gdyż w tej grze ich nie znajdzie.

  Wandering Wolf Trick to przyjemna gra, idealna na jeden wieczór, gdzie można spokojnie się wyluzować, oddać rozkoszy podczas grania. Skupić uwagę na takich aspektach jak fabuła, postacie, grafika, muzyka - w zasadzie na odprężeniu się, zrelaksowaniu no i przejściu gry. Na tym polega ta seria gier - że jest nie wymagająca i w zasadzie każdy jest w stanie ją ukończyć. Osobiście ten projekt odbieram pozytywnie i jestem w stanie go polecić innym osobom, jednak ważne jest, że tego typu projekt z pewnością nie trafi do wszystkich.

  Nie ma czasu na zmartwienia. Trzeba podejść do sprawy realnie.
  Od głównej bohaterki można się sporo nauczyć, w szczególności optymistycznego podejścia do życia.
  Małe przyjęcie w gorących źródłach wraz z nowymi przyjaciółmi.
  Po bardzo długich poszukiwaniach, udało się odnaleźć naszą niezastąpioną przyjaciółkę.


  Tekst: Reptile
  email: reptile@o2.pl


 • Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
  2002-2022