...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 5 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Pokemon Crystal PBF
Tsukuru Archive
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce
Subiektywnie o Tekstowych Grach Fabularnych i nie tylkoModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problemy z RPGXP || Zgłoś nowe materiały
RPG Maker :: RPG Maker XP

Odtwarzani plików *.AVI


Wiele osób narzeka na to, że RPGXP jest gorszy, bo nie można w nim odtwarzać filmików avi. Wiecie, kilka osób też to drażniło, i postanowili z tym coś zrobić. Mianowicie napisali kod w ruby, który właśnie umożliwi odtwarzanie plików *.AVI. Mały minus polega na tym, że trzeba się niestety z tym trochę pobawić.

Pierwsze co zrobimy to w głównym folderze naszego projektu tworzymy nowy folder o nazwie ‘Movies’ (tak, z dużej literki, przez v napisane dokładnie jak obok). Każdy projekt ma 3 foldery: Data, Graphics, Audio; No i tam właśnie gdzie widzimy te foldery zakładamy folder o nazwie ‘Movies’. Łatwiej się już nie da wytłumaczyć.

Filmie *.AVI wrzucamy do tego tam stworzonego folderu. Odpalamy RPGXP, wchodzimy do edytora skryptów ruby. Wstawiamy sobie nowy skrypt (klasę, cokolwiek to tam jest i się nazywa) – nazwijmy to Scene_Movie no i wklejamy tam poniższy podany kod:

No i w sumie to by było na tyle. A, właśnie jeszcze później jak zrobić, aby wywołać nasz filmik. Robimy sobie jakieś tam zdarzenie, no i w poleceniach zdarzenia istnieje takie coś jak wywołaj skrypt. No to dajmy na to coś, wyskoczy nam jakieś okno z skryptem do napisania. Napiszcie w nim coś takiego:

Scene_Movie.new("NAZWA TWOJEGO FILMU.avi")


OK. Koniec. Filmik odtwarza się jeden raz. Autorem kodu nie jestem, kod napisał niejaki Inconnun, ale myślę, że koleś się nie obrazi jak tutaj jego kod umieścimy.
Ważna informacja, skrypt został testowany na patchu 1.03, który można pobrać z naszej strony... Niestety na versji 1.00 skrypt na odtwarzanie plików *.AVI - niedziała.


Autorzy: Inconnun (skrypt), Reptile (wykonanie gry testowej), Virdos (filmik)
Email: reptile@o2.pl, vidros@o2.pl
Pobierz:
  • Gra demonstracyjna: filmiki avi