...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 3 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Anime Gakure
Polska Manga
Dragon Ball Nao
Słodki Flirt - gra o randkach
Radio Aoi - najlepsze radio z muzyk± azjatyck±
Alchemic
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
fallout walkthrough, fallout playground, video game walkthrough, playground, walkthrough, games
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problemy z RPGXP || Zgło¶ nowe materiały
RPG Maker :: RPG Maker XP

Wypożyczalnia deskorolek


Cze, dzięki że zajrzeli¶cie do porady. Otóż jak sama nazwa wskazuje możemy wypożyczać deskorolki, ale jak? To jest troche trudniejsza kwestja, ale wytłumacze wam wszystko i powoli.

Zaczynamy od zrobienia grafik deskorolek, żeby¶cie sie nie męczyli to możecie pobrać od gry demo. Jak już wpakujemy deskorolki to zaczynamy od zrobienia z nimi przedmiotów.

Nazwa, np. Deskorolka (zwykła), dajemy ikone (możecie pobrać z gry demo), cenę około 50zł. Możemy dać SE - Right 02 - numer 56.

Jak zrobić żeby używać i jeĽdzić na tej deskorolce?
Bardzo proste, w bazie danych mamy "Typowe Zdarzenia", tam dajemy nazwę, np. Deskorolka (zwykła). Będzie wiadomo że to jest do deskorolki najwolniejszej. Tam robimy po pierwsze zmianę grafiki bohatera. Zmieniamy go na skatera na deskorolce, oczywi¶cie na najwolniejszej skoro robimy najwolniejsz±. Potem robimy ruszaj zdarzeniem i zmieniamy szybko¶ć na normaln±. Wiem że tak bohater naturalnie chodzi ale to dla przyjemno¶ci.

Z reszt± robimy podobnie ale zmieniamy na inne grafiki bohatera i na szybko¶ć. Np. do drugiej deskorolki 2x szybciej, a do trzeciej 4x szybciej. Można powedzieć że jest troche przy tym roboty.

Oki, teraz następna faza. Robimy wła¶ciciela wypożyczalni. Wiadomo że trzeba zrobić sklep, wsadzić do niego wszystkie deski i ochraniacze. Ochraniacze robimy tylko daj±c nazwę, ikonę i opis. Zaraz dojdziemy jak je zastosować. Oczywi¶cie robimy jak±¶ wystawę w której s± pokazane deski. I to tyle z wła¶cicielem.

Teraz doszli¶my do toru. Na torze robimy przeszkody. Tutaj wła¶nie wyja¶nięł jak zastosować ochraniacze. Ochraniaczy nie musimy oczywi¶cie używać, ponieważ jak sie je kupi to odrazu s±, i to na stałe. W przeszkodach robimy warunek który znajduje się w pierwszej zakładce.

Robimy warunek na posiadanie przedmiotu "Ochraniacze". wtedy w warunku "Ochraniacze" ni nie wpisujemy, ale w innym zdarzeniu dajemy animację walki "uderzenie", i utrate ilu¶ tam HP. I tak wła¶nie zastosowujemy ochraniacze. Mam nadzieje że ta porada się wam podobała i że napewno z niej skorzystacie. Czekajcie na moj± następn± poradę, pozdra i nara.


Autor: P@tioz
email: patioz@o2.pl
Pobierz:
  • Wypożyczalnia deskorolek