...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl?darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
ZAYKOWORKS

Informacje || Problemy z RPGXP || Zgłoś nowe materiały
RPG Maker :: RPG Maker XP

Wypożyczalnia deskorolek


Cze, dzięki że zajrzeliście do porady. Otóż jak sama nazwa wskazuje możemy wypożyczać deskorolki, ale jak? To jest troche trudniejsza kwestja, ale wytłumacze wam wszystko i powoli.

Zaczynamy od zrobienia grafik deskorolek, żebyście sie nie męczyli to możecie pobrać od gry demo. Jak już wpakujemy deskorolki to zaczynamy od zrobienia z nimi przedmiotów.

Nazwa, np. Deskorolka (zwykła), dajemy ikone (możecie pobrać z gry demo), cenę około 50zł. Możemy dać SE - Right 02 - numer 56.

Jak zrobić żeby używać i jeździć na tej deskorolce?
Bardzo proste, w bazie danych mamy "Typowe Zdarzenia", tam dajemy nazwę, np. Deskorolka (zwykła). Będzie wiadomo że to jest do deskorolki najwolniejszej. Tam robimy po pierwsze zmianę grafiki bohatera. Zmieniamy go na skatera na deskorolce, oczywiście na najwolniejszej skoro robimy najwolniejszą. Potem robimy ruszaj zdarzeniem i zmieniamy szybkość na normalną. Wiem że tak bohater naturalnie chodzi ale to dla przyjemności.

Z resztą robimy podobnie ale zmieniamy na inne grafiki bohatera i na szybkość. Np. do drugiej deskorolki 2x szybciej, a do trzeciej 4x szybciej. Można powedzieć że jest troche przy tym roboty.

Oki, teraz następna faza. Robimy właściciela wypożyczalni. Wiadomo że trzeba zrobić sklep, wsadzić do niego wszystkie deski i ochraniacze. Ochraniacze robimy tylko dając nazwę, ikonę i opis. Zaraz dojdziemy jak je zastosować. Oczywiście robimy jakąś wystawę w której są pokazane deski. I to tyle z właścicielem.

Teraz doszliśmy do toru. Na torze robimy przeszkody. Tutaj właśnie wyjaśnięł jak zastosować ochraniacze. Ochraniaczy nie musimy oczywiście używać, ponieważ jak sie je kupi to odrazu są, i to na stałe. W przeszkodach robimy warunek który znajduje się w pierwszej zakładce.

Robimy warunek na posiadanie przedmiotu "Ochraniacze". wtedy w warunku "Ochraniacze" ni nie wpisujemy, ale w innym zdarzeniu dajemy animację walki "uderzenie", i utrate iluś tam HP. I tak właśnie zastosowujemy ochraniacze. Mam nadzieje że ta porada się wam podobała i że napewno z niej skorzystacie. Czekajcie na moją następną poradę, pozdra i nara.


Autor: P@tioz
email: patioz@o2.pl
Pobierz:
  • Wypożyczalnia deskorolek