...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 2 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Pokemon Crystal PBF
Tsukuru Archive
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Subiektywnie o Tekstowych Grach Fabularnych i nie tylkoModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Nawigator: Informacje || Problemy z programami || Zgło¶ nowe materiały
Jeste¶ w: Strona :: Archiwum* Można powiedzieć że w tym roku odbyły się dla Twierdzy i jej redaktorów przymuszone wakacje. Zmiana servera, hosta, oskryptowania, przepisywanie plików tekstowych: zasobów, recencji gier, kursów, skryptów, porad itp. Wprowadzanie do bazy danych. zabawa z nowym wizerunkiem Twierdzy!

19 sierpnia 2009 (Reptile)

Vieczór wszystkim makerowcom!
Postawienie strony na nogi okazało się trudniejszym zadaniem, niż to można sobie wyobrazić. Wiem, że mówił reptile iż będzie na początku sierpnia – powoli się kończy, a efektu nie widać… Też nie było sensu o tym co chwile pisać, że strona jest w budowie czy coś, bo przecież widać. Nom, może nie do końca – dlatego może reptile wam sytuację nieco przedstawi: Layout jest gotowy, server/host załatwiony, nie ma problemów od tej strony. Problem tkwi w całej strukturze (system wyświetlania newsów, plików itp.), jest pisany dosłownie na nowo. Najwięcej czasu jednak tracimy przy napisaniu wyszukiwarki, która będzie działać w downloadzie. Podobnie jeszcze trzeba porozmieszczać na nowo wszystkie działy, co gdzie i jak. Szczęście, że prace powoli dobiegają końca i powinno wszystko zakończyć się sukcesem. Ma reptile także nadzieje, że uda się w jakiś sposób polskim makerowcom to wszystko wynagrodzić jakąś malutką niespodzianką.

 Kolejna ważna sprawa, właśnie rozpoczynają się Globalne Wojny odnośnie tworzenia amatorskich gier, w różnych środowiskach (Klik ‘n’ Play, Games faktory, GameMaker, a w tym także RPG Maker!). Może to trochę groźnie brzmi, ale tak naprawdę jest to konkurs dla wszystkich twórców prostych gier. Na gospodzie już jest podana informacja i lada chwila powinny pojawić się jakieś też komentarze. Jesteś może zainteresowany/a? Wejdź na gospodę i dowiedz się więcej! Globalne Wojny III <- Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału. 

Może na koniec jeszcze sprawa odnośnie mojej osoby. Jako, że są wakacje, stały dostęp do Internetu istnieje, możliwości są spore – osoby zainteresowane wstąpieniem do redakcji, albo w podszkoleniu się w programie są zawsze mile widziane, zapraszam do korespondencji przez emaile, bądź nawet spotkaniu się na chatcie (kiedy co i jak, możecie zaproponować w księdze gości). Trochę się reptile rozpisał, zatem pora wracać do pracy.
Jya!


25 lipca 2009 (Reptile)

Witam wszystkich,
Niestety z problemem jeszcze się nie uporaliśmy(łem), ale wszystko jest na dobrej drodze. Mimo, iż jeszcze efektów za bardzo nie widać – to dzieje się bardzo wiele i jeszcze więcej będzie się działo. Powiem szczerze, nie mam pomysłu na jakiś klimatyczny wypasiony layout strony, więc w takim wypadku postaram się coś wykreować ze starych (Darklayów i Fantasy darkness). W pogotowiu staram się wykombinować jakiś nowy system newsów/przeglądania plików, być może skuszę się na jakąś wyszukiwarkę (plików). Co więcej mogę napisać, przepraszam, że to tak wolno idzie, ale prawdopodobnie ruszymy jakoś na początku sierpnia.Do tego czasu, nadal proszę o cierpliwość...
Osoby, zainteresowane udzieleniem jakiejkolwiek pomocy (np. przystąpieniem do redakcji/wykonanie layouta/pomysły na nowe działy/albo coś innego) odsyłam na maila.
Jya!Koniec czerwca (Reptile)

I ponowne problemy z hostem, psia jego mać by była. Trzeba przyznać, że mamy szczęście do hostów... rpgmaker.my-place.us jest jeszcze dostępne, ale tylko dla "odważnych", którzy będą chcieli sobie coś tam pobrać. W takim wypadku skorzystam z okazji i zrobimy tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Twierdzę na nowym hostcie postawie (płatnym), nie będzie problemów przez jakiś czas. Nowy layout, niech będzie. Ocenki przy reckach też się zmieni...W zasadzie skoro umowa z moim-miejscem jest już nie aktualna, mogę ponownie wrzucić linki do programów. To się nazywają wymuszone wakacje (((_^)

Wiadomość do redaktorów: zastanówcie się czy chcecie być w redakcji. Teraz na poważnie, chłopaki, albo ostro będziemy współpracować i razem bawić, albo się pożegnamy. Mam nadzieję, że rozważycie to dobrze... a przy okazji: kto chciałby wstąpić do redakcji Twierdzy - to też się nad tym faktem zastanowi. Kto by chciał ją ratować/budować/pracować w niej/dobrze się bawić (nazywajcie to jak chcecie) - może śmiało spróbować swoich sił, ale nie szukam ludzi żeby ich wychowywać - to nie przedszkole. Oczekuje, że ktoś kto chciałby się dostać do redakcji jakieś pojęcie o programie posiada, oraz jest w stanie coś na stronie robić (jakieś materiały), a nie czekać na polecenia...