...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Familytale

Autor: Jasemir

RPG Maker: MV
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Angielski
Rozmiar: 116 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
Zobacz filmik (Youtube)

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Gra wykonana na podstawie gry Undertale, którą większość z nas zapewne już grała. Jednak jak sam autor określa, Familytale jest prezentem świątecznym który sprawił bliskim osobą. Stąd też panuje w grze lekki klimat. Ale bez obaw, gra również została zaprojektowana w taki sposób, by można było w nią zagrać bez przeszkód fabularnych.

Na początku gry zostajemy przywitani bardzo klimatyczną muzyką oraz przyjemnym dla ucha dźwiękiem przy wyświetlaniu tekstu w wiadomościach. Wcielamy się w bohatera o imieniu Kacper, który zaczyna przygodę w swoim domu i tutaj w zasadzie spędzimy większość rozgrywki.
W tajemniczym domku Kacperowi towarzyszy jego Mama, Pies i po czasie Papa. Kacper niczego nie świadomy, eksploruje swój dom i przy okazji tego, jego mama prosi go by zjadł śniadanie, coś przyniósł, wrócił do swojego pokoju
(coś co możemy potraktować jako pewnego rodzaju questy/wskazówki).
Mama w momencie kiedy dowiaduje się że bohater nie poszedł do szkoły postanawia go ukarać i toczy z nim walkę. - Tak, tak Bohater walczy ze swoją mamą, ponieważ ten uciął sobie wagary. Po zapierającej dech w piersiach walce ze swoim rodzicem, Kacper po pokonaniu mamy, musi stoczyć kolejną walkę ze swoim papą, który już do łatwych przeciwników nie należy. I tak w zasadzie prezentuje się część fabuły w grze, ktoś powie że "okej" dzieciak walczący z rodzicem, to podchodzi pod aspekty patologiczne, natomiast uważam że jest to pewnego rodzaju swoisty humor.

Co do Mechaniki gra posiada dosyć interesująco zbudowaną walkę, ponieważ wygląda to tak, że przy zadaniu ataku przez bohatera, pierw musimy w odpowiednim momencie na pasku wcisnąć klawisz aby zadać duże obrażenia, a kiedy zostajemy atakowani przez przeciwnika, na małym polu pod postacią serduszka, należy unikać przed nadlatującymi kwadracikami (pociskami), jeśli pocisk trafi w serduszko, przeciwnik zadaje nam obrażenia.
(Podsumowując bardzo ciekawy system walki).
Ponadto gra posiada przyjemną dla oka grafikę, bardzo interesujące tilesy dosyć estetycznie wykonane. Na pochwałę również zasługuje dźwięk, jest jednym słowem bardzo ładny i dobrany do klimatu gry, który w połączeniu
z grafiką oddają idealnie klimat. Również gra kładzie nacisk na konsekwencje decyzji, na które decyduje się bohater.
Pewne schematy, w ostatnim etapie skutkują różnymi zakończeniami gry.
Tak, gra nie posiada tylko jednego zakończenia.

Niestety gra również posiada słabe strony.
Jedną z nich jest fabuła gry, która niestety nie jest czymś co będziedzie wywoływała u gracza efekt wow.
(wskazują na to mało ambitne zadania, które otrzymuje bohater do wykonania, np. "idź zjedz śniadanie", lub "walka z mamą dlatego bo bohater nie jest w szkole"). Kolejną sprawą są dialogi. świadczą o tym m.in wyznaczane quessty przez NPC, lub same w sobie wymiany zdań między bohaterem, a napotkanymi przez niego NPC. Niestety po pewnym czasie czytania dialogów w późniejszych etapach gry, odechciewa się zagłębiać w nie.
Po trzecie, gra pomimo że jest określona przez autora jako pełna wersja, niestety jest zdecydowanie za krótka.

Podsumowując
Jak na produkcje która została stworzona jako prezent dla bliskich osób.
Gra ma bardzo fajne podstawy, ale... zdecydowanie brak dość jasnych celów gry i tempa sprawiają, że gra nie ma dość mocy, aby przy sobie trzymać. Autor zbudował w niej pewnego rodzaju klimat, który przyciąga uwagę.
Natomiast produkcja, pomimo kulejącej fabuły posiada potencjał, więc jeśli chcesz zagłębić się w intrygujący świat Familytale,
z pełną świadomością polecam pobranie tej gry.


Mama budzi nas z zimowego snu, ale zapomniała że musimy iść do szkoły.
Czy w każdym domu wyglądają tak piwnice?
Dlaczego w własnym domu atakują nas nawet żaby...
Gdy Papa wraca do domu, a my się przed nim ukrywamy


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl