...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 7 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Gakkou

Autor: Skaciu

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: Horror
Język: Polski
Rozmiar: 5,78 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
[+18] zawiera wulgaryzmy i śladowe ilości krwi.

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Zerkanjąc na dorobek twórczy Skacia, można śmiało stwierdzić iż jest on osobą wszechstronną. Action RPG, oraz Przygodówki to gatunki, które towarzyszą mu od dawna. Jednak przy tej produkcji postanowił spróbować czegoś nowego.


Gakkou, jest krótkim i prostym horrorem, który opowiada o grupce uczniów z pewnej japońskiej szkoły. Wcielamy się w chłopca o imieniu Soujiro. Bohater wraz ze swoimi przyjaciółmi postanawiają się wspólnie spotkać i poopowiadać historyjki o duchach. Jednak po pewnym czasie okazuje się że nie są w tej szkole całkiem sami...
I tutaj wstęp do wątku fabularnego się kończy, głównym celem głównego bohatera jest przetrwać i eksplorować budynek, ale bez obaw, zawsze otrzyma jakieś wskazówki.

Jest to produkcja w której nie zobaczymy w żadnym wypadku systemu walki. Na początku, zostajemy przywitani przez całkiem klimatyczne intro, które poprawnie wprowadza gracza do świata gry. Skupiamy się głównie na eksploracji pomieszczeń przez które mamy okazje przechodzić, lub zwiedzać. Gra, sprowadza bohatera do gromadzenia przedmiotów, jakie napatoczą się w trakcie przeszukiwania lokacji.
Trzeba ostrożnie podchodzić do zwiedzania pomieszczeń, ponieważ śmierć czycha na każdym kroku. Jak autor określił, trzeba tutaj mocno zapracować aby zginąć, ale faktycznie tych okazji jest tutaj dosyć sporo. Na szczęście zadbano o to i w podbramkowych momentach, jest ostrzegany o tym iż czycha na niego niebezpieczeństwo. Muszę przyznać iż gra spełnia swoje wymogi co do gatunku horroru, ponieważ były momenty w których faktycznie się wystraszyłem.

Co do grafiki, Gokkou prezentuje się poprawnie.
Jako że akcja odbywa się tylko w szkole, myślę iż autor miał powody, aby przyłożyć się do wykonania map. Prezentują się one całkiem estetycznie i oryginalnie. Rozmieszczenie pomieszczeń jak i obiektów wydaje się przemyślane, lecz biorąc fakt iż akcja rozgrywa się tylko w szkole, może wydawać się to monotonne. Grafiki postaci również wprawiają w klimat horroru, niektóre są wykonane naprawdę realistycznie. Dużo krwi, zbite szyby, rozszarpane zakrwawione postacie, oraz widoczne całkiem klimatyczne panoramy.
Muzycznie, tutaj autor zdecydowanie się postarał aby wprawić gracza w klimaty horroru. Pierw muzyka w ekranie tytułowym, daje już wystarczająco do myślenia. Odgłosy kroków bohatera przełożone echem, straszne krzyki przy których można się przestraszyć, oraz klimatyczne dodatki jak śmiechy, zbicia luster, czy zwarcia prądu, dodatkowo pordręcają atmosferę. Niestety miałem nieodparte uczucie że czegoś brakuje do ideału, a był to brak klimatycznej muzyki odgrywanej w tle, która by spotengowała oddanie już dobrego klimatu.

Moją uwagę zwróciło brak statecznych oznaczeń gdzie znajdują się wejścia, zdarzały się momenty iż musiałem poświęcić chwile aby zlokalizować przejście. Po drugie w grze nie ma całkowicie możliwości zapisu, jedna wpadka powoduje rozpoczęcie przygody od poczštku, a myślę że w hororach, gdy gracz zostanie wystraszony, w amoku jest zdolny podjąć nieprzemyślane decyzje, które mogą skutkować śmiercią.
Dodatkowo jest też błąd z klawiszem [shift], aby wprawić bohatera w szybszy ruch trzeba wciskać klawisz. Powoduje to przy kilkukrotnym naciśnięciu wyrzucenie do pulpitu i przerywanie gry.

Podsumowując, jest to bardzo krótki horror, który można przejsć do 10/15 minut.
Na szczęście Gakkou jest produktem, który spełnia się całkowicie w klimatyce Horroru. Można się wystraszyć i dostajemy w produkcji momenty grozy.
Mam nadzieję iż projekt zostanie kiedyś wznowiony, ponieważ posiada potencjał na dobry materiał, który jest w stanie uplasować się wysoko w pozycji horrorów.

Przywoływanie duchów w opuszczonej szkole, może źle się skończyć.
Ten obrazek towarzyszył mi często, ale przed zostałem porządnie wystraszony.
Nasza koleżanka nie żyje! ile tutaj krwi!
Nie chce iść tym krwawym szlakiem!


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl