...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 46 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Grimorum

Autor: Red-Cube

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: Action
Język: Angielski
Rozmiar: 57 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Do naszej gospody zawitał niecodzienny użytkownik pochodzenia niemieckiego o nicku Red-Cube, co osobiście było dla mnie olbrzymim zaskoczeniem. No bo nie często do naszego polskiego forum przybywają użytkownicy z innych krajów. Zaprezentował u nas ciekawą grę stworzoną na silniku RPG Maker 2003. Jak prezentuje się jego gra?

Zacznijmy od fabuły... jest 26 kwietnia roku 1998, w Niemczech jest prowadzone dochodzenie, w sprawie brutalnego mordercy, który podlega sekretnej organizacji zwanej ''Okręgiem''. Śledztwo przeprowadzane jest przez detektywa Jonasa Starka, który nieważne jak daleko zajdzie w swoim dochodzeniu, zawsze Okrąg wydaje się być jeden krok do przodu. Niestety kiedy nasz bohater traci wszystko na czym mu zależało, postanawia na własną rękę dokończyć to co zaczął i powstrzymać Okrąg przed zrealizowaniem ich straszliwego planu. Gra rozpoczyna się z ''mocnym przytupem'' przeraźliwym krzykiem kobiety, po czym lądujemy w w ciemnym pomieszczeniu. I co dalej? Na samym początku kierujemy poczynaniami wcześniej wspomnianego mordercy, który jak zwykle robił to co robi najlepiej. Później jednak gra na krótki czas zwalnia z tempem, dając nam możliwość wcielenia się w samego Jonasa Starka, który przybył na wcześniej przygotowane przez nas miejsce zbrodni. Red-Cube bardzo dobrze opowiedział historię zawartą w grze. Mamy detektywa, który tropi seryjnego mordercę, tracąc przy tym wszystko. Mamy mordercę który cały czas popędza rozgrywkę do przodu. Mamy również kilka mniej lub bardziej ciekawych postaci, którymi będziemy kierować. Sprawia to że fabularnie gra jest naprawdę dobra.

W głównej rozgrywce oprócz prowadzenia śledztwa ze strony Jonasa Starka, będziemy kierować poczynaniami zabójcy którym będziemy eliminować kolejne cele przydzielone nam przez Okrąg. W grze są również etapy, które prezentują losy poszczególnych postaci, są one przepełnione brutalną przemocą, oraz dużą ilością krwi. W zależności od etapów gry, zostaniemy uzbrojeni w różne rodzaje broni. Jest ich 6 typów. Sama walka jest tu bardzo dynamiczna, dzięki czemu może sprawić wiele radości, jednak ma ona swoje wady np. przeciwnicy strzelający z broni palnej w nas przez ścianę. Zarówno oprawa muzyczna jak i graficzna, stoją na bardzo dobrym poziomie. Tworzą mroczny i nasiąknięty mieszanką brudu i krwi, klimat brutalnego świata który da się polubić, ale z drugiej jednak strony nie każdemu może przypaść do gustu.

Grimorum jest grą godną polecenia. Brudny klimat, ponura historia, brutalna przemoc, oraz bardzo dużo krwi. Aż można się zakochać. O ile lubi się takie gry. Gorąco polecam, bo naprawdę warto.Nie ma to jak spudłować, z takiego bliska :)
Na miejscu, niezwykle brutalnej zbrodni
Ciekawe, co nasz bohater, teraz zrobi... niestety nie to o czym teraz myślicie ;D
Przegląd dostępnych przedmiotów z naszą ofiarą, która chodzi za nami krok w krok


Tekst: PInroz
email: pinroz97@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022