...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 21 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Wspomnienia Ishiro

Autor: Malyna1112

RPG Maker: RPGXP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 4 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Stawianie pierwszych kroków w amatorskim świecie tworzenia gier jest niezwykle trudnym zdaniem. Nie mam bladego pojęcia, którą wersję gry zamieszczam, jednak mogę podzielić się pewnym doświadczeniem: warto eksperymentować i pytać innych o radę. Jeżeli się zwraca do właściwych osób, to projekt z pewnością pójdzie w dobrym kierunku. Wspomnienia Ishiro było tworzone od początku kilkakrotnie, a w tym wiele zmian było min. w fabule gry, ale idea pozostała ta sama. Pozwólcie, że przybliżę nieco owy projekt.

Wielkim odkryciem raczej nie jest, ale główny bohaterem będzie niejaki chłopiec o imieniu Ishiro. Chłopiec żyje wraz z rodzicami (Nowość! Normalna rodzina w grze), pomagając przy różnych pracach domowych. Nie jest jakimś wybitnym wojownikiem, ani nie posiada legendarnej krwi, nic z tych rzeczy. Normalny chłopiec. Pewnego dnia, nie jaki Hassyn (koleś uprawiający czarną magię) zaatakował rodzinny dom Ishiro, mordując rodziców na jego oczach (spodziewaliście się może czegoś innego?), a także i samego bohatera. Szczęście dopisuje i Ishiro cudem unika śmierci. Oczywiście bez jakiejkolwiek wiedzy czy też umiejętności bohater postanawia zemstę, za wszelką cenę.

Rozkładając gierkę na czynniki pierwsze, nie znajdziemy niestety nic ciekawego. Żadnych skryptów ruby, nowych ciekawych grafik, czy zdarzeniówek. Jest kilka masywnych mp3ek podkręcających nieco klimat zwykłej rtpówki z rpgxp. Mapping wypada różnie; w jednym momencie jest poprawnie wykonany, w innym dość dziwacznie, jak to jest przy pierwszych projektach. Pozwólcie, że przedstawię dobre jak i słabe strony Wspomnienia Ishiro. Gra jest w miarę grywana, da się ukończyć, dialogi dobrze zbudowane, można grać. Jeżeli chodzi o te minusy, to jest ich wiele do wymienienia, ale to są doprawdy szczególiki, których się tylko ja czepiam. Mianowicie, w niektórych miejscach złe ustawienie blokowania kafelków, albo problem z questami. Raz mi się udało wykonać jakiegoś questa BEZ jego aktywacji (znalazłem naszyjnik i dałem jakiemuś kolesiowi, a nie miałem pojęcia, że go szuka). Inna sprawa, gdy wybiegłem trochę do przodu, miałem szukać listu, a znalazłem jeszcze co innego (później się oczywiście o tym dowiedziałem, to miało miejsce jak się zgubiłem w lesie).

Z początku wszystko miało swój pewien rytm, z czasem niestety autor przyśpieszył, co nie do końca mi się tutaj widzi.Gra jest bardzo krótka, ukończenie tytułu nie zajmuje wiele czasu, w momencie kiedy zaczynamy się powoli wczuwać w grę, okazuje się, że to jej koniec. Jakb ktoś był zachwycony walkami, to przykra wiadomość. Nie sposób poekspić w tej grze.Walki nie są jakieś wymagające (1-2 ataki, przeciwnik pada na kolana), co jest małą przesadą. Podobnie ma się z tym przyśpieszeniem całej gry. Próbowano nawet wprowadzić wątek miłosny, ale jedno zdanie to za mało na taką zaawansowaną zabawę.

Sumując Wspomnienia Ishiro nie jest złym projektem, niestety tylko trochę za słabo wypada. Tytuł jest grywany, dobrze zbudowany (mapping, dialogi, pomysł jak wszystko powinno być zbudowane), niestety gra sprawia wrażenie, jakby została ukończona w strasznym pośpiechu, przez co pozostawia jakieś niezadowolenie(?), niesmak(?), jakieś niedokończenie jakby, natomiast wiadomo, że dzisiaj od gier się wymaga poświęcenia swojego czasu jak i przyłożenia się. Nie mniej jednak, Wspomnienia Ishiro 2 są w drodze i miejmy nadzieję, że wypadną znacznie lepiej.

Trzeba było za wczasu levelować, a nie teraz jęczyć!
Spacer po poukładanym lesie.
No to bohater pojechał po całej linii, wyrażając swoją opinię na temat wróżb.
Normalna walka z RPGXP, za wiele się nie zmieniło jak widać.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022