...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Zemsta

Autor: Radek02

RPG Maker: RPGVX
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 17 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Niektóre gry po prostu nie mogą się swoich recenzji doczekać ze strony redaktorów. Zemsta jest właśnie jedną z tych gier, które po prostu, mimo, iż są, istnieje wokół nich jakiś tam szum to muszą i tak czekać, aż ktoś się za nie zbierze. Na wstępie powiem, aby nie było jakiś niedomówień, wiemy wszyscy, że Radek jest jednym z redaktorów Twierdzy i z tego powodu nie mam zamiaru oceniać jego gry w inny sposób, niżeli to robiłem do tej pory, dla nie kumatych: ocenie projekt tak jak każdy inny, bez litości.

Zemsta, kojarzy nam się (a raczej powinna się kojarzyć) z jedną z szkolnych obowiązkowych lektur, ale nic z tych rzeczy. Jest to po prostu przypadkowy tytuł, powiązany rzekomo jako z fabułą. Główny bohater Rafian, największy nieudacznik wśród bohaterów kiedykolwiek udało mi się zobaczyć w jakichkolwiek grach. Pewnego dnia spaceruje sobie z swoją dziewczyną, która w pewnym momencie została zrzucona z klifu przez napotkanego bandytę. Rafian oczywiście przysięga zemstę (tytuł gry), ale najpierw udaje się do swojego rodzinnego miasteczka, by nieść pomoc potrzebującym mieszkańcom. Wypełnia questy, przy czym zbiera informacje dotyczące bandziorów.

To jest po prostu świetne! No naprawdę, KTO by postąpił w podobny sposób? Oblubienica serca, została zrzucona z klifu/zabita/cokolwiek innego, a główny bohater idzie najpierw nieść pomoc mieszkańcom. Genialne, typ miłosiernego samarytanina nam się trafił. Dobra, może pozostawimy fabułę bez komentarza i przejdziemy do dalszej części opisu.

Grafika, standardowe RTP, plus minus kilka grafik pasujących do podstawowych zasobów, postacie wygenerowane, nic nadzwyczajnego. Co mogę pochwalić w projekcie, to mapping, który jest dość ciekawy. Oczywiście, nie myślcie, że to cud nad cudami, po prostu jest w miarę dobrze wykonany, tak jak to powinno być, jednak zawsze mogłoby być lepiej. Mapy są wykonane w dobrym porządku, chociaż momentami można odczuć pewnego rodzaju ograniczenie (czyli, niemożliwością jest dla gracza, aby zgubić). Muzyczki znośne, ciekawa skórka okna, ale za pewne bardziej was zainteresują skrypty ruby. Można znaleźć zmodyfikowany stan zapisu gry. Czy coś jeszcze jest ciekawego w projekcie? Gameplay? To też zależy. Dla niektórych może być ok., dla innych zaś nudnawe.

Uderzające w całym projekcie jest jednak jego długość, jeżeli mi się udało grę ukończyć to chyba znak, że jest strasznie krótka. Fabuła jak i system walki pozostawię bez komentarza, natomiast cała reszta wygląda w porządku, tak jak to powinno wyglądać przy każdym projekcie, a niestety tak nie jest. Tytuł można podciągnąć pod tą półkę dobrych (standardowych) projektów, ale obawiam się, że na tym to jest koniec, gdyż nic nadzwyczajnego w nim nie odnajdujemy. Jak na pierwszy projekt, to całkiem dobrze, ale do kolejnych należy się po prostu bardziej przykładać.

Tak jest, ukochaną na naszych oczach zabijają, my uciekamy jak tchórz i planujemy zemstę, po tym jak najpierw pomożemy wykonać quest poboczne NPCków w mieście - co za bagno.
Wyprawa do bandziorów by wyrównać porachunki.
A tutaj jeden z przykładowych questów, który jest ważniejszy od zemsty.
Chociaż coś trochę oryginalnie wygląda.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022