...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 31 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Złodzieje Owiec 2

Autor: LionHead

RPG Maker: RPGXP
Wersja: Pełna
Gatunek: Zręcznościowa
Język: Polski
Rozmiar: 6,5 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Złodzieje owiec 2: Powrót Rolnika jest kolejną minigierką autorstwa LionHeada. Tak jak w poprzedniej części chodzimy Złodziejem Owiec, któremu nadajemy własne imię, no i.... kradniemy owce. System rozgrywki nie zmienił się w stosunku do części pierwszej: Goni nas rolnik, a my musimy wbiegać na owce. Dobra, czas powiedzieć coś o zmianach co do części pierwszej. To co najbardziej rzuca się w oczy od początku to niestandardowe tilesety i charactersy bohatera i rolnika. W dodatku dobrze zmapowane. Kolejną zmianą jest to że po złapaniu 100 owiec należy uciec by dostać się do kolejnego poziomu. Tak! Kolejnego poziomu! W tej grze jest 10 poziomów, każdy zrobiony na innym tilesecie. Po przejściu z poziomu na poziom pokazuje nam się krótka wstawka prezentująca ucieczkę bohatera. Wstawka z poziomu 7-8 jest tak naprawdę bardzo fajną minigierką (więcej nie zdradzę).

Niestety, tak jak każda produkcja i ta nie może obyć się bez wad i bugów. Największą wadą jest stały poziom trudności. W każdej planszy goni nas 1 rolnik należy złapać 100 owiec i znaleść wyjście. Czyli jeżeli przeszliśmy pierwszą plansze o kolejne nie będą stanowiły dla nas problemu. Można też łatwo zobaczyć kilka bugów: źle ustawione blokowanie terenu (zwłaszcza w minigierce), przycisk do góry w minigierce no i sporna kwestia: Zapis gry. Teoretycznie po każdym poziomie mamy możliwość zapisania gry, ale u mnie nie chciały się wczytać. Nie wiem czy to bug gry czy z moim makerem jest coś nie tak (wyślijcie mi maila jak się dowiecie).

Został już tylko jeden temat do omówienia, czyli muzyka. Zasługuje ona bowiem na dużego plusa! W każdej planszy jest inna, ładnie dobrana i każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne co może przeszkadzać to odgłosy owiec, ale co za problem je wyłączyć?

Podsumowując: Gra nie jest zła ale autor powinien zwiększyć poziom trudności w dalszych planszach i naprawić blokowanie tilesetów. Jeżeli grałeś w część pierwszą to sobie daruj, chyba że zależy ci na tej jednej minigierce.

Fragment drobnego intra gry.
Oj, jaka ładna wyszła zapowiedź.
Ale i tak złapie wszystkie owce i kozy i sprzedam arabom!
Może następnym razem będzie lepiej.


Tekst: Sozan
email: sozan5@wp.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022