...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 16 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2014: Wrzesień


21 września 2014 - 23:44 (Kleo)

Witam ponownie.

Zdaje się, że niepotrzebnie męczyłam się z pisaniem swojej ostatniej recenzji, bo autor gry jakoś tajemniczo zniknął z horyzontu i opcje są teraz dwie - albo wrzucamy na stronę grę z dość poważnym błędem albo w ogóle z niej rezygnujemy. Jeszcze nie wiem, jak to się skończy, ale na przyszłość bardzo Was proszę: nie róbcie tak. Jeśli już zdecydujecie się przysłać nam swoje dzieło, z intencją jego zaistnienia na Twierdzy, to bądźcie w tym konsekwentni.

Na szczęście sytuację ratuje Reptile, który, odkleiwszy się na chwilę od dłubaniny przy RMXP (ponoć go już kończy, taa...), zdecydował się zagrać w projekt z zagranicy, o wdzięcznym tytule Pom Gets Wi-Fi. Ta gra to swoisty fenomen, od czasu premiery, która miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku, została z samej tylko strony rpgmaker.net ściągnięta ponad 140 tysięcy razy. Dla porównania, drugi z kolei pod względem liczby pobrań projekt z tejże strony (angielskie tłumaczenie świetnego horroru Desert Nightmare), od 2009 roku doczekał się zainteresowania niespełna 35 tysięcy graczy.

Ale Reptile jakoś nie chciał popaść w zachwyt, grę ocenił na 6/10 i w recenzji specjalnie się nad jej zaletami nie rozpływa. Zresztą przeczytajcie sobie sami. A jeśli stwierdzicie, że warto zagrać, to od dziś możecie projekt pobrać prosto z Twierdzy.

Do zobaczenia.


14 września 2014 - 00:55 (Kleo)

Witam serdecznie.

W przeciwieństwie do Rahima, który niedawno oznajmił nam swój zgon wpisem w Księdze Gości, reszta z nas żyje i ma się całkiem nieźle. Wprawdzie trochę mniej ostatnio nowości, ale to z tego względu, że Reptile zakopał się po uszy w tworzeniu nowej wersji RPGXP, a reszta pod jego nieobecność zwyczajnie się obija. Tym milej mi oznajmić, że pomimo swego skandalicznego lenistwa otrzymałam awans do Wielkiej Rady, więc spodziewajcie się mnie na stronie głównej nieco częściej niż do tej pory.

Tym razem, na początek swojej nowej drogi życia, informuję, że newsy z zeszłego miesiąca lądują w archiwum. Poza tym w dziale RPGXP pojawiła się nowa porada od Pajpera. Dotyczy chyba dodawania muzyki w innych, niż przewidziane przez program, formatach. Czy czegoś podobnego, sprawdźcie sami, bo ja się na tym za bardzo nie znam, więc nie mogę wykluczyć, że wypisuję teraz jakieś bzdury.

Jeśli chodzi o gry, to niebawem również powinno pojawić się coś nowego, bo Reptile produkuje recenzję, a ja nawet już wyprodukowałam. Ale czekam jeszcze na poprawioną wersję gry, bo autor coś namieszał w swoim dziele i nie ma na razie pewności, czy zdoła to poprawić. Więc na konkrety musicie jeszcze chwilkę poczekać.

Do zobaczenia następnym razem.
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022