...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 38 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Krypta >> Kompendium

Tytuł: Wolf RPG Editor - Cechy i Funkcje.
Opracował: Rubin
Email: rubinrpg@wp.pl

Pomoc: Lin
Email: lin@rpg.int.pl

Tak jak pisano we wstępnie, tak i tutaj, WOLF RPG Editor jest narzędziem do tworzenia gier, w którym można stworzyć złożone gry RPG. Często jest używany przez zaawansowanych użytkowników, więc miej to na uwadze, jeśli zamierzasz z niego korzystać.

GŁÓWNE CECHY I FUNKCJE


Stwórz grę RPG, składającą się z poleceń zdarzeń!
Tworząc mapy i łącząc polecenia zdarzeń, możesz stworzyć grę, cechującą się gatunkiem RPG w 2D.Skonfiguruj ustawienia gry!
Możesz wybrać rozdzielczość 320x240 lub 640x480 i rysować z prędkością 30 klatek na sekundę (aktualizacja 30 razy na sekundę) lub 60 kl./s! Możesz także zmienić ustawienia, takie jak przesuwanie o pełne lub pół pola oraz zmienić czcionkę.Uniwersalny wybór poleceń zdarzeń WOLF RPG Editor zawiera polecenia zdarzeń, których można używać do różnych celów. Budowa jego systemu i funkcji jest całkowicie oparta na zdarzeniach! Wiele systemów można stworzyć za pomocą poleceń wydarzenia. Ponadto prawie każde pole liczbowe może odwoływać się do zmiennej, dzięki czemu można budować systemy przy minimalnym przetwarzaniu.Eksportowanie / importowanie plików zdarzeń - dla innych ludzi Możesz eksportować typowe wydarzenia jako pliki, aby publikować i wymieniać je online! Dzięki tej funkcji możesz łatwo umieścić w swojej grze systemy stworzone przez innych ludzi.Wspólny ekran tworzenia wydarzeń
* Lewy dolny przycisk służy do eksportowania plików.
Możesz także wyeksportować wiele kolejnych wspólnych zdarzeń w jednym pliku! Istnieje polecenie zdarzenia, które umożliwia "wywołanie zdarzenia wspólnego", dzięki temu możliwa jest dystrybucja systemów Multi-Common-Event!

Bazy danych (klucz do tworzenia własnych systemów)
Jedną z unikalnych cech WOLF RPG Editor są unikalne bazy danych. Można je skonfigurować w dowolny sposób, jak chcesz, a funkcjonowanie ich za pomocą zdarzeń, może znacznie ułatwić zarządzanie danymi w Twoich autorskich systemach. Narzędzie zawiera trzy rodzaje baz danych.

- Baza danych systemu
Baza danych do konfigurowania podstawowych elementów gry.
- Baza danych użytkowników
Ta baza danych jest używana do przechowywania informacji o grze, takich jak parametry broni lub statystyki bitewne wroga.

- Zmienna baza danych
Baza danych zawierająca informacje, które mogą ulec zmianie w trakcie gry, np. Status bohaterów i HP wroga / sojusznika w bitwie. Jest to jedyna baza danych, której zawartość można przepisać poleceniami zdarzeń.

Ekran ustawień zmiennej bazy danych
* Możesz zdefiniować własne wpisy dla HP, imion postaci itp. Jednak tworzenie własnych wpisów nie ma nieodłącznego celu chyba, że organizujesz zdarzenia, które odnoszą się do tych danych.

Wiele możliwości wyświetlania obrazków i wyświetlania tekstu jako obrazki!
Oprócz normalnego wyświetlania obrazka. Polecenie może wyświetlać ciąg tekstowy jako "obraz". Na przykład podczas tworzenia ekranu statystyk nie ma potrzeby tworzenia obrazów dla każdej litery lub cyfry; możesz łatwo wyświetlić coś takiego jak "HP 240/250 MP 65/90".Polecenie Wyświetlenie obrazku oferuje następujące funkcje.
- Możesz wyświetlić wiele obrazków - 1000, 2000, tyle ile może pomieścić pamięć RAM twojego urządzenia. (Pamiętaj, aby usunąć obrazki po zakończeniu ich wyświetlania).
- Pojedynczy obrazek można podzielić poziomo i pionowo, aby wykorzystać tylko jego część!

Inne różne funkcje
- Zmiana rozmiaru czcionki wiadomości, lub dodać całkowicie nową czcionkę. Dostępnych jest wiele funkcji specjalnych dostosowanych do Twoich potrzeb, takich jak wyrównanie w prawo lub wyśrodkowanie
- Możesz używać obrazów PNG z kanałami alfa.
- Nie tylko zmienne numeryczne, ale także możliwość edytowania poleceń w pliku txt. Przy prawidłowym użyciu możesz nawet konwertować dane postaci!
- Obsługiwane są formaty audio: MIDI, WAV, MP3 i OGG. Odtwarzanie w programie jest również możliwe! Odtwarzanie MIDI jest w stylu RPG Maker od 1.02, więc można używać zasobów muzycznych stworzonych dla RPG Maker w takiej samej postaci.
- Pełna kontrola nad ekranem tytułowym i zapisywaniem / wczytywaniem gry. Aby uniknąć ciągłego zapisywania stanu gry z poziomu gracza, WOLF RPG Editor oferuje możliwość automatycznego zapisu stanu gry.

Wolf RPG Editor może również spełnić wiele innych wymagań!
Używając tego silnika dla twojej produkcji, możesz stworzyć grę swoich marzeń!