...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce
Subiektywnie o Tekstowych Grach Fabularnych i nie tylko
ZAYKOWORKSModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Historia Zaginionej Marchewki

Autor: CrashuR

RPG Maker: ME
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 16 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Fabuła/Świat przedstawiony
Głównym motywem napędzającym tę produkcję jest marchewka. Główny protagonista jest zombie wegetarianinem, który w szczególności ukochał sobie pomarańczowy podłużny owoc. Tomek - bo tak się nazywa - zdaje się zrobić wszystko, by zaspokoić swój głód. Zatem jego umarlactwo zostanie poddane próbie, gdy dowie się o braku dostaw marchwi do sklepu i zaginięciu listonosza. On i tylko on może zrealizować awizo! Czeka nas krótka, lecz treściwa przygoda...

Grafika/Mapping/Eksploracja
W skład grafik użytych w tej grze wchodzi RTP i ta najczęstsza alternatywa dla RTP, takie popularne drzewka . Widzieliśmy je wiele razy ale co tam! Tutaj wszystko jak najbardziej na miejscu i wykorzystane w dobry sposób.

Zręcznościówki
Grając w HZM można odnieść wrażenie, że czegoś tej grze brakuje... zaraz! Tu nie ma walk! No ale co jest? Zręcznościowe zagadki. Właściwie połowa gry to puzzle i one wykonane są na poziomie zapewniającym rozrywkę. Są wystarczająco krótkie i wymagające, by stać się pożywką dla naszego mózgu. Choć natrafiłem na 1 buga, nie pozwalającego mi kontynuować rozgrywkę, to i tak bawiłem się przaśnie. Autor nie pozwala nam zapisywać gry w czasie zagadek. Dzięki takiemu designowi zawsze mamy bezpieczny zapis i powstrzymani jesteśmy przed staniem się lamerem oszukującym w rozgrywce. Doskonała realizacja i oprawa zagadek. Nic tylko się inspirować!

Dobór muzyki
Ten element opisałbym jako soczyste RTP + ciekawe ripy. Muzyka utrzymana w radosnych tonach zabawy, żartów i gagów doskonale buduje klimat gry. Niestety w mieście muzyka potrafi zaszaleć. Wchodząc i wychodząc z tawerny usłyszałem 3 różne muzyczki, co dało jasne odczucie niedopracowania. No ale to niezbyt istotny problem.

Dodatkowo
Gierka ta zawiera własne menu, które uruchamiamy za pomocą klawisza 0 na klawiaturze. Nie wiem, czy ja nie doczytałem, czy informacja pojawiła się jednorazowo w intro (chyba nie było info w ogóle) ale nie wiedziałem jak włączyć menu. Ba! Nie wiedziałem nawet, że istnieje. Po prostu w pewnym momencie gry nie wiedziałem co zrobić i zacząłem wciskać wszystkie klawisze na klawiaturze po kolei. Taką informacja mogłaby spokojnie znaleźć się w notatce na biuru w domku Tomasza. Chociaż przy pierwszym użyciu mechaniki zakładania przedmiotów mógłby pojawić się samouczek. Podejrzewam, że wiele osób zastosuje tu kombinacje alt+f4 ale jak wiemy... to nie jest kombinacja do włączenia menu.

Podsumowanie
Jest to bardzo prosta gra z zabawnymi mechanikami. Mapy zrobione są na dobrym poziomie, a muzyka doskonale buduje klimat gry. Zręcznościowe zagadki z odpowiednim poziomem trudności sprawią, że gracz będzie się dobrze bawił, jeżeli tylko użyje mózgu. Humor może część osób rozbawić, a część nie. Ważne że jest wesoło. No ale ten samouczek to bym dodał, by kolejny gracz po mnie nie musiał odczuwać takiej frustracji. Kilka błędów się tu znalazło ale nadal jestem gotów polecić tę krótką i zabawną produkcję każdemu.

Vegeta - nic dodać, nic ująć.

Własne, czytelne menu.
Niespodziewa klasyczna mapa świata.
Typowa reakcja po spotkaniu z kobietą, której spóźnia się okres...


Tekst: Kitabake
email: kitabake@gmail.com