...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 21 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce



Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Nawigator: Informacje || Problemy z programami || Zgłoś nowe materiały
Jesteś w: Strona :: Archiwum



30 Października 2011 - 22:00 (Reptile)

Jak zwykle, wieczór!
Kolejne archeologiczne odkrycie, a może lepiej wykopaliska. Dziś specjalnie dla was, gra: Song of the death. Co prawda demo, no ale lepsze to niż nic. Pamiętajmy, że to jest świetna pamiątka po jednym z lepszych tekściarzy jakich scena miała - mowa o Wolwganggu. SOTD jest projektem z późnego 2002, albo 2003. Bardziej stawiam na rok 2003, gdzie rm2k3 jeszcze nie był do końca w Polsce rozwinięty. Dobry flashback. Zapraszam do pobrania gierki, gdyż, ukazuje ona pracę i trud jaki w nią włożono, a nie jak dzisiejsze projekty zapchanie skryptami po brzegi. Udanych transferów!
Jya na!


26 Października 2011 - 17:57 (Reptile)

Wieczór,
Coś lipnie w tym Październiku, ani pogoda nie dopisuje, ani materiały. Cieszę się, że coraz więcej osób znajduje odrobinę czasu na czat. Można się odprężyć, porozmawiać, czasami o coś zapytać - a najważniejsze wprowadzić poprawki (i w czasie czatowania) pracować nad swoim projektem. Efekty pracy z pewnością będą dobre. Na dzisiaj udało mi się przygotować dla wymagających posiadaczy Makera XP, Panoramy (a dokładniej arty) z gry Heroes of Gaia. Głównie arty nadają się na panoramy, nie zabraknie miejsca dla czarno-białych wykonań, które można wykorzystać do klimatycznych cut-scenek, czy nawet jako ekran tytułowy. Całe szczęście, że ten miesiąc jeszcze się nie skończył. Udanych transferów!


17 Października 2011 - 22:20 (Reptile)

Wieczór,
Po całym ciężkim dniu pracy, zmagań z ciężką chorobą, udało się znaleźć odrobinę czasu na napisanie dodanie nowej gierki. Cieszę się, że ten dzień nie poszedł na marne. Gra, na RPGXP, waży 50MB (już nie bądźmy tacy dokładni). Nie jest to co prawda RPG, ale przygodówka, w klimatach horroru, stylowe point 'n click. Gra znana głównie z forum (GospodyRMA i nie tylko), ale teraz pojawia się także i u nas na Twierdzy, szkoda, że z małym opóźnieniem. Będę podły - jako gratis do paczki dorzucam poradnik napisany przez Adventurkę, jakby ktoś gdzieś zabłądził podczas gry, niech tam zaglądnie i nie wyrzuca projektu po 5 minutach grania. Oczywiście chodzi o nic innego jak AGNOSCO. Na zakończenie smutna wiadomość od autora projektu:
To takie pożegnanie i podziękowanie. Odchodzę z forum, nie będę robił żadnych gier, w gońcu też nie będę się udzielał. Na forum wątpię żebym zaglądał. Było gitnie, zrobiłem kilka gierek, napisałem kupę recek i artów, jakieś filmosy też zrobiłem. Coś po sobie zostawiłem. Generalnie było milo i za to dzięki wielkie. Szczególne podziękowania dla osób które mi pomagały przy grach. (Noruj)

Wielkie dzięki Noruj, za wszystko, a w szczególności za Agnosco, przepraszam, że długo musiałeś na to czekać, aż zostanie projekt zamieszczony na stronie.
Powodzenia na nowej drodze życia!


15 Października 2011 - 18:03 (Reptile)

Wieczór,
Opóźniony news, który staram się pisać już od kilku dni, a nawet tygodni, uff. Od tego czasu nastąpiły małe (niezauważalne) zmiany. Z widocznych rzeczy, to widzimy wrześniowe wiadomości z 2011 w archiwum (mało istotne), a kolejna sprawa to (od wczoraj) mamy już do wglądu nowy dział -> KOMPENDIUM (Patrz: Krypta). Niestety nie udało się jeszcze napisać jakiegoś takiego sensowniejszego wstępu do działu, ale to się jakoś w przyszłym tygodniu (mam nadzieję) zrobi. Póki co, można tam znaleźć pierwsze wypociny Czerwonego Maga pt.: Idziemy na zakupy, czyli o sklepach, sklepikarzach i handlu ogólnie.

Jeszcze jest jedna zmiana, mianowicie 6 października zostały wymienione komputerki naszego hosta, na którym jest utrzymywana Twierdza. Zostały wyposażone w szybsze procesorki, większy RAM (16GB) oraz dyski twarde. Różnicę da się odczuć. Nie wiem jak u was, ale u mnie śmiga to po prostu świetnie (((_^) Mam nadzieję, że w tym tygodniu wszystko się wyjaśni (wszelkiego rodzaju problemy) i będzie można spokojnie pisać newsy za newsami jak to było wieki temu. Może ktoś się nawet przyłączy i zaczną się powiadać wiadomości od kogoś nowego? (Eh, kogo chce oszukać).
Jya na!




Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024