...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 48 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Nawigator: Informacje || Problemy z programami || Zgłoś nowe materiały
Jesteś w: Strona :: Archiwum26 Grudnia 2011 - 10:13 (Reptile)

Ave!
Newsik bardziej informacyjny odnośnie oficjalnego startu Golden Forków 2011! Z tej okazji Jazzwhisky nie ma czasu na serniczek, ani inne wypieki swojej babuni, tylko od samego rana już postuje i informuje na forum Gospody RMA. Tutaj macie link, aby śledzić co się dzieje na bierząco -> Gospoda RMA: Golden Forki 2011, zalogowani użytkownicy (aktywni, spełniający pewne warunki), mogą spokojnie oddawać głosy.

Poniżej macie też Prezentację do pobrania Golden Forki 2011 [Microsoft PowerPoint - 2002 (XP)], o której już od kilku dni wspominam w newsach Podziękowania dla AkiNebula_e i Doomtear za wczorajszą drobną pomoc przy gromadzeniu screenów (trochę to przyśpieszyło pracę), a przy okazji chciałbym też zlożyć życzenia świąteczne w imieniu AkiNebula_e, dla wszystkich fanów gry Saga Demonów


Jya na!


24 Grudnia 2011 - 11:47 (Reptile)

Dobry, dobry dobry!
Dzień jak co dzień, jednak dla nas wszystkich jest to dzień bardzo ważny i szczególny. Wiele radości, pomyślności, łask i natchnienia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnego wyrozumienia, w chwilach ciężkiego zwątpienia. Niech wszyscy z aniołami dzisiaj kolędują, a ci co nie potrafią, niech po prostu jak zwykle makerują. Nowy rok i sylwestra przeżyjcie wspaniale, gdyż Reptile jak co roku, będzie pracował w ten dzień - normalnie. Zatem dzisiaj się łakociami zapychajmy, a niebawem do ostrej (owocnej) pracy zabierajmy.

Wiele radości z okazji Świąt Bożego Narodzenia i na nowy nadchodzący rok 2012, życzy Reptile z całą Redakcją Twierdzy RPG Makera.

Tyle może na wstęp, taki ładny oficjalny na ten dzień. Obiecałem kilka dni temu nowe artykuliki do kompendium. Nie miałem wystarczającej ilości czasu (i dostępu do internetu), aby to wrzucić, dlatego dzisiaj trochę to się nadrobiło i trzy nowe kursy/artykuły w dziale Kompendium > RPG Maker się pojawiły. Póki co, jeszcze dotykamy tych podstaw, ale z czasem przerodzi się (mam nadzieję) w coś bardziej zaawansowanego, tak by wszyscy mogli skorzystać. Na dzisiaj mamy:
Gra testowa (ukryte klawisze podczas gry testowej)
Zarządzanie zasobami (importowanie, exportowanie)
Stawianie map (rysowanie map, nowa mapa, nowe obszary/areny)

Dla nowych w świecie makera, oraz dla tych, którzy ponownie zaczęli się bawić makerem, polecam przeczytanie tych tekstów, gdyż mogą się strasznie przydać. W szczególności zarządzanie zasobami, aby pozbyć się niechcianego obramowania wokół stworzonej przez siebie grafiki.

Na koniec, przypomnienie o 26 grudnia. Kolejny ciekawy dzień, mianowicie zbliżają się eliminacje Golden Forków 2011 (szczegóły na forach, rmxp.pl, grma). Obiecałem przygotować mały folder (prezentacje) i spokojnie, do poniedziałku jakoś się spokojnie z nią wyrobię. Jazzwhisky powiedział, że coś takiego może być. Tylko jeszcze kilka działów trzeba poprawić, dodać dema z makera XP no i zapowiedzi. Dobra, ale na chwilę obecną, trzeba wrócić do smażenia krokietów, rybek i innych smakołyków. Swoją drogą, ciekawe czy smażone jagódki byłyby dobre? Trzeba wykonać jakiś przepis (((_^);
Jya na!


18 Grudnia 2011 - 12:34 (Reptile)

Ave,
Co za zwariowana noc, fajerwerki, zadyma, a teraz jeszcze wystąpiły chwilowe problemy przy stronie. Od około 4 nad ranem, nie było sposób się dostać na stronę. Na szczęście problem został szybko rozwiązany i można spokojnie dalej pracować. Ostatnio bardzo dużo piszę, dlatego nadszedł właściwy czas, by tymi tekstami się podzielić.

Do Kompendium utworzyłem nowy dział i nowe artykuliki (w budowie, co prawda, ale w tym tygodniu na pewno będziemy powoli zapęłniali). Dział RPG Maker, a w nim na dobry początek opis interfacu programu. Przy okazji pod każdym działem (w kompendium) będzie miejsce na kłopotliwe pytania, czyli problemy jakie mogą się pojawić w czasie pracy. Niektóre będą puste, a niektóre wypełnione odpowiednimi problemami. Komu przytrafi się jakiś nowy problem, to z miłą chęcią go zamieścimy i postaramy się udzielić odpowiedniej odpowiedzi.

Skoro kompendium odhaczone na dzisiaj, pora dokończyć tę prezentację dla Golden Forków. Mam nadzieję, że większość z was posiada Power Pointa (((_^)
Jya na!


10 Grudnia 2011 - 14:38 (Reptile)

Dobry,
Tak na szybko, dosłownie przelotem, udało się zamieścić wypociny Mentora na temat Konwencja i konsekwencja - w skrócie K2. Nowa lektura do czytania w dziale Kompendium. Jako, że mam trochę jeszcze do roboty, więc przechodzę w stan Offline, gdzie przygotuję kolejne materiały i mam nadzieję, że na dzisiaj się jeszcze wieczorem wyrobię. Wiem, że treściowo trochę biednie to wygląda, no ale cóż, mam nadzieję, że niebawem na stronie pojawią się kolejne tytuły.
Jya na!


6 Grudnia 2011 - 19:00 (Reptile)

Wieczór,
Z dnia na dzień, coraz więcej pracy do wykonania się zbiera, coraz to więcej świetnych pomysłów do zrealizowania, aż zdecydowanie za dużo rzeczy na raz. Można się w tym wszystkim pogubić. Wszystko sobie zapisze na kartkę i zacznę powoli realizować, bo inaczej nie ma wyjścia. Zatem zacznę od nowego miesiące, wyczyszczenia newsów i ogłoszenia STARTU GOLDEN FORKÓW 2011 o którym można przeczytać na GospodzieRMA (link do tematu). Wiem, że to wszystko jeszcze biednie wygląda, cały ten dział, bałagan jaki tutaj panuje, ale spokojnie, można powiedzieć, że powoli ogarniamy daną sytuację, ten cały chaos. Cieszę się, że od czasu do czasu udaje nam się spotkać na czacie i zamienić kilka sensownych zdań. Może brak materiałów na chwilę obecną, ale za to są chęci: zapraszam do częstego czatowania z makerowcami, no i oczywiście (tych ambitnych) do wzięcia udziału w GF2011 (((_^)
Nie zapomnijcie upomnieć się o swoje prezenty!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024