...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 22 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Nawigator: Informacje || Problemy z programami || Zgłoś nowe materiały
Jesteś w: Strona :: Archiwum19 Stycznia 2012 - 17:10 (Reptile)

Wieczór
Kolejny dzień zmagania się z pięknym Ace, już mnie powoli dobija, ale wszystko jest na dobrej drodze (tak mi się wydaje). Nie chciałem, aby było ponownie jakiejś pustki, więc postanowiłem dopracować mały artykulik do kompendium: Czym jest RPG Maker?. Warto przeczytać, trochę się pośmiać, a może to niektórym przypomni, co to takiego jest, bo wydaje mi się, że niektóre osoby w niewłaściwy sposób używają makera (a raczej nadużywają go) (((_^)
No i tyle, co tam będę się rozpisywał więcej, prawda?
Jya na!


18 Stycznia 2012 - 11:54 (Reptile)

Dobry
Prace się nieco wydłużyły (co widać brakiem newsów na stronie), najpierw może nowości. Do działu z grami, zawitał niedokończony tytuł Mrozika - Dimitri, czyli zemsta hackera Ivana. Niestety nie wypadła najlepiej, dziękując Bogu, że to jedynie demo, mamy możliwość małego ponarzekania, skomentowania, a nawet skontaktowaniem się z autorem by pomóc przy projekcie. Wersja makera 2003, projekcik waży 7MB, komu nie szkoda transferu to oczywiście zapraszam do pobrania.

Teraz może czas przerwać daną ciszę. Tydzień temu miał się ukazać nowy RPG Maker u nas na stronie - RPG Maker VX Ace, oczywiście cały po polsku. Nie chce by rozpowszechniały się po internecie jakieś daremne plotki, dlatego opiszę całą sytuację (na czym aktualnie jesteśmy): RPG Maker VX Ace jest już spolszczony w 100%, mógłby spokojnie zawitać na stronie nawet i zaraz. Posiada jednak 2 drobne problemy, które chciałbym spróbować do końca tygodnia rozwiązać.
1) Problem z wprowadzeniem litery "ą". Programiści najwyraźniej coś skopali i skrót alt+a nie wprowadza polskiej literki, a działa jako zaznacz wszystko. Wprowadzenie literki ą jest możliwe, ale za pomocą metody kopiuj-wklej. Co nie jest za bardzo wygodne.
2) Osobiście mam problem z zlokalizowaniem całej bazy RGSS, skąd program czerpie podstawowe informacje do założenia projektu. Jak przy XP i VX były na wierzchu, tak teraz to wszystko gdzieś po prostu wcięło. Polska baza danych jest gotowa, no ale wyglądałoby to tak, że: użytkownik zakłada nowy projekt, a następnie by musiał nadpisać wszystkie stworzone pliki, aby miał bazę danych po polsku. Sytuacja przypomina nie co starego dobrego makera 95, gdzie stworzenie nowego projektu właśnie odbywało się poprzez otwarcie już istniejącego.

Planuje w ten weekend skończyć tą całą zabawę z wersją ACE, a zabrać się za kolejne. Niestety, jeżeli nie uda mi się tych błędów poprawić - no to będziemy zmuszeni czekać na rozwiązanie problemów ze strony Enterbrain (na co możemy się nie doczekać). Zatem jeszcze odrobina cierpliwości.
Jya na!


4 Stycznia 2012 - 17:45 (Reptile)

Wieczór
Krótko po świętach, nowy rok tylko zawitał i dostęp do internetu zaistniał. Dla Mentora okazało się to idealnym momentem na zmagania się i walkę o stanowisko redaktora Twierdzy RPG Makera. Recenzja gry Wrota Arkany 3, ląduje na stronę. Oczywiście, żeby nie było, sama gra też. Osobiście nie lubię (i nie popieram) tego typu gier, a raczej ich formy: gra ponad 200MB, rpgxp, gra działa bez zainstalowanego makera. Niestety od czasu do czasu wywala jakiś błąd. Lepiej już niech ta gra zajmuje znacznie mniej i trzeba mieć zainstalowanego makera. Jak mają się teraz pojawiać same gierki nie wymagające instalacji programu, no to będziemy pobierać gry właśnie po 200MB w górę. Mimo licznych błędów, moich widzimisiów, gra jest podzielona na 2 party, które należy pobrać (oba!), rozpakować, a następnie zainstalować. Kto się nie zniechęca i obiecuje nie rozczarować, to zapraszam do pobrania.

Dzień ratuje Mentor, jemu chwała, ale na tym nie spoczywa, gdyż teraz zabieramy się za pewnego rodzaju prace przy Twierdzy (nie licząc moich dawniejszych, które zmierzają ku końcowi). Wzór gość, oby tak dalej.
Jya na!


3 Stycznia 2012 - 20:44 (Reptile)

Wieczór
Wszystkiego dobrego w tym nowym roku... eeee tam, już za pewne od wiele razy to słyszeliście od różnych ludzi. Nie uważacie, że gdyby tych wszystkich życzeń, osoby by dali nam po 1zł, albo jakimś małym upominku, byłoby wszystkim lżej? Ja bym chciał dostać taki TV, 50 cali. Nie musi być 3D, Sony, ale broń Boże LG. Nowy rok dość zapowiada się nie za ciekawie (politycznie, finansowo, realistycznie) i za pewne to się odbija na naszej scenie, jakimś sposobem. Trochę tak biednie dzisiaj na stronce, newsy z starego roku poszły do archiwum, a ja w zasadzie daje tylko znać, że jeszcze żyję i nie potrąciła mnie ciężarówka.

Golden Forki zakończyły się pomyślnie (jak zwykle), większość osób bawiły się doskonale, a ja niestety jeszcze nie nadążyłem z prezentacją. Wyniki znajdziecie na Forum, a ja w tym tygodniu jeszcze dorzucę prezentację. Całe spowolnienia (i nadmiar dodatkowych prac) zawdzięczam takim osobom jak Dragon Kamillo oraz Rave. Chłopaki nie siedzą na necie na darmo. Krisuroku też został przez nich pobudzony do roboty i wszyscy intensywnie działamy. Mam nadzieję, że już za kilka dni na stronie zostanie zapodany owoc naszej skromnej pracy, jakim będzie ace. Nie pozabijajcie się tylko, odrobina cierpliwości.
Jya na!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022