...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 31 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Nawigator: Informacje || Problemy z programami || Zgłoś nowe materiały
Jesteś w: Strona :: Archiwum17 Lipca 2012 - 21:12 (Reptile)

Wieczór,
Być może najwyższa pora zabierać się do pracy przy stronie, jakieś kolejne działowe modyfikacje, przeróbki i tym podobne rzeczy. Od kilku dni jest grupa wytrwałych zapaleńców, którzy dzień w dzień, malutkimi krokami w jakiś sposób starają się pomóc. Dzisiaj jeden z naszych redaktorów (a jakby inaczej), Dragon Kamillo zabrał się za dział linki (officjalne powitanie kiedyś tam się zrobi, będzie tort, lody i tańczące panienki, oczywiście jak się tylko Dragon upomni). Powymienialiśmy w sumie razem te, które były padnie, nieaktualne, oraz dopisaliśmy około 25 stronek, w tym większości (20?) o tematyce RPG Maker, a także inne przydatne strony z zasobami do makera; tutaj słynne VGMusic czy też VGMaps. A Stifu za to, że ma chęci nam pomagać przy RM95 (jak go dręczymy pytaniami oczywiście), oraz za świetne materiały, otrzymuje bannerem gratis.
Bra'noc.


14 Lipca 2012 - 23:08 (Reptile)

Wieczór,
W zasadzie newsik powinnien być kilka godzin temu, no ale jakoś tak postanowiłem dać oczom wypocząć od tych prac notatnikowych. Cieszę się, że w kilka minut udało się skołować jakieś materiały (jakby ich brakowało nie?). Tutaj pięknie udało się nawiązać kontakt z Gaido, który wyraził zgodę na umieszczenie swoich prac, a mianowicie gry: Qmai World (RM2003). O recenzje nie musiałem długo zabiegać, Patrykgazing z miłą chęcią postanowił coś tam szrajbnąć, Więc w zasadzie, podziękowania w jego stronę się należą. Może i ja coś niebawem szrajbne, jakąś reckę do gierki, której nigdzie nie ma? Póki co udanej nocki.
Bra'noc.


12 Lipca 2012 - 21:45 (Reptile)

Wieczór,
Dosłownie, tylko przelotem. Zuważyłem wygaśnięty link do jednej z gierki (Tale of Naruto's best friend). Gra ponownie została wrzucona na serwer i jest dostępna do pobierania. To jest chyba jeden z krótszych newsów jaki mi się udało napisać (((_^);
Jya!


12 Lipca 2012 - 19:18 (Reptile)

Wieczór,
Pogoda faktycznie nam ładnie sprzyja. Jednego dnia prawie 40 w plusie, kolejny dzień 20, na dodatek te całe burze, spadki napięcia. Mam taką szczerą ochotę komuś za to walnąć. Jak tak dalej pójdzie, to będę się musiał zaopatrzyć w nowy sprzęt. W zasadzie do downloadu lądują jedynie kilka ikonek z flashowej gierki Frontier, które przygotował Patrykgazing (wielkie dzieki!). Szkoda, że jest ich mało, no ale więcej nie było. Swoją drogą chyba powoli zacznę coś robić z tymi zgaśniętymi linkami, bo się robi nie za ciekawie w tej materii.
Jya!


10 Lipca 2012 - 21:21 (Reptile)

Konbanwa,
Mała pauza dla zasobów graficznych, przerzućmy się może na tekst pisany. Finwe zarzucił dość dobrym tekstem na temat logiki w grach, na którą większość osób nie zwraca uwagi. Po małych poprawkach, postanowiłem tekst zarzucić do działu Kompendium (znajdującego się w krypcie). Podziękowania dla Finwe, że nie pozwolił zakurzyć tego działu (chociaż swoją drogą w pogotowiu są kolejne tam teksty, ale na nie kiedyś tam przyjdzie odpowiedniejsza pora). Miłej lekturki.
Jya!


09 Lipca 2012 - 19:00 (Reptile)

Wieczór,
Dzisiejsze wyładowania atmosferyczne, mogą co najwyżej mnie cmoknąć. Ponownie newsa zawdzięczamy Krisuroku, który pomimo braku czasu, stara się jakoś wesprzeć Twierdzę swoimi skromnymi materiałami. Kolejny pak ekranów tytułowych dla RPGME i RPGXP lądują do downloadu zasobów. Tym razem pak z znanego anime Samurai Shamploo, a ekraniki przedstawiają kilka ciekawych scen z kraju kwitnącej wiśni. Być może pak nasunie jakieś ciekawe pomysły na projekty (np. Sojita do kolejnej części Blackdemons (((_^) )
Jya!


08 Lipca 2012 - 22:16 (Reptile)

Wieczór,
Przez te wszystkie wyładowania atmosferyczne, zastanawiam się, nad wcześniejszym wstawaniem z swojej 2godzinnej drzemki, aby napisać jakiegoś szybszego newsa nad ranem. Zdecydowaniem to będzie wygodniejsza opcja, niż przeciwstawianie się woli Raydena (jeśli wiecie co mam na myśli). Dobra, szybka adnotacja - kolejny pak ekranów tytułowych z anime, który wykonał Krisuroku, tym razem jest to z anime: Dusk Maiden of Amnesia. Zrzutów trochę tak mało, ale jakościowo dają jak najbardziej radę. Nie rozpisuję się więcej, bo mogę się nie wyrobić przy tej pogodzie, zatem do jutra.
Jya!


07 Lipca 2012 - 10:09 (Reptile)

Ohayoo,
Krisuroku podeslał kilka ładnych paków ripniętych z różnych anime. Dzisiaj pak ekranów tytułowych (dla RPGME, jak i RPGXP) z anime Another. Graficzki można jak najbardziej wykorzystać jako panoramy (nikt nie broni), a klimatycznie nadają się do nieco bardziej mrocznych projektów (if you know what I mean...)

W zasadzie to już od wczoraj wieczora było dostępne na stronie, ale niestety przez wyładowania atmosferyczne, nie było możliwości napisania newsa, cóż. Udanych transferów.
Jya!


05 Lipca 2012 - 21:37 (Reptile)

Wieczór ponowny,
Planowałem pracować nad czymś innym, newsa zrobić jeszcze z czegoś innego, a całkowicie wszystko się pokiełbasiło i wyszło co innego. Trudno, świetnie, jak to powiadają, trzeb, żyć dalej. Właśnie do działu download została dodana 150 gierka i to jest pierwsza gierka na naszej stronie z wersji makera 95 (ha, do przewidzenia, czyż nie?). Gra stara jak świat, ale jara, bo spokojnie otrzymuje od reptile 7/10. A to jest nic innego jak Special S Forces od Stifa (Good job man, shame that out there is only the demo). No trudno, gra warta pobrania i zagrania. A że gra zajmuje bardzo dużo (3MB), to trafia do nas w 3 wersjach: 0.05 english, 0.05french,. 0.06 fremch. Wystarczy jedną wersję pobrać, rozpakować i już można grać, gdyż projekty z RM95, nie wymagają zainstalowanego programu (wielki plus dla nich). Zatem powodzenia przy transferach.
Jya!


05 Lipca 2012 - 19:10 (Reptile)

Wieczór
Kolejny szybki news na szybko, mianowicie w wczorajszym nawigatorze, brakowało literki Ś , niestety wczoraj nie miałem za bardzo możliwości wpisania tej litery (ani skopiowania), cóż takie warunki, trzeba się do nich przyzwyczaić. W księdze gości pojawił się wpis co do zepsutego linku forum. Szczerze nie mam bladego pojęcia o co chodzi, efekt był taki iż niektórym osobom wyświetlało błąd 403. Nie wiem czy wina ustawień, firewalla, proxy czy czegokolwiek innego, ważne jest że forum zostało podlinkowane bezpośrednim adresem, więc nie powinno być więcej z tym problemów. Dzięki za informacje o wszelakich błędach. Co do tego, że zasoby nie działają, zdarzeniówki itp. też o tym wiem i będę nad tym pracował (nowy wygląd działów + przy okazji odświeżenie linków). Co uda się przywrócić to automatycznie dam znać, jakby były potrzebne jakieś materiały komuś na gwałt, a link wygasł, to wiadomo gdzie mnie szukać.
Póki co wracamy dalej do pracy.
Jya!


04 Lipca 2012 - 22:52 (Reptile)

Wieczór
Na szybko zmodyfikowano Download -> Gry, został dodany pasek nawigacyjny, by szybciej dostać się do konkretnej litery. Na tym prace nie koniec, na pewno zostanie dodane jeszcze informacja typu rodzeje gier, czy FAQ, ale o tym jutro.
Jya!


03 Lipca 2012 - 23:36 (Reptile)

Ave!
Częściowo pogoda wpłynęła na spowolnienie dzisiejszych wiadomości i szczerze nie zapowiada się za ciekawie na najbliższe dni, zatem uwaga na burze. Jeżeli w twoim rejonie zacznie grzmieć, to koniecznie zwróćcie uwagę czy aby czasami nie błyska. W takich sytuacjach lubią gasić prąd albo korki strzelają, spadki napięcia, czy jakieś inne napotkane przeszkody, które wpłyną na pracę w makerze, zniszczą projekt i później niepotrzebny płacz i szukanie pomocy. Dlatego taka mała informacja odnośnie szczególnej uwagi w te dziwaczne dni.

A na dzisiejszy wieczór Vitas przygotował swoje zażalenia w postaci artykułu: Skrypty w grze, które możecie znaleźć oczywiście w Krypcie. Przyjemnego czytania i do jutra, o ile pogoda nam nie przeszkodzi.
Jya!


02 Lipca 2012 - 10:48 (Reptile)

Ave!
Nie ma to jak kilka osób motywujących innych do pracy. Dzisiaj (na chwilę obecną) Dragon Kamillo postanowił się podzielić prostym pakiem tilesetów z RM95, przerobionych tak, by pasowały do RPGXP. Fromstif tiles można znaleźć w w dziale RPGXP -> Zasoby -> Tilesets, jest to jeden wielki tilesecik zawierający większość elementów przydatnych do stworzenia projektu (jakieś tam wnętrza, jak i podwórze). Elementów jest trochę mało, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby samemu coś dodać. Styl kafelek jest dość nietypowy, a przy okazji w paku można znaleźć kilka tilesetów samotwórczych.
Jya!


01 Lipca 2012 - 21:29 (Reptile)

Wieczór wszystkim!
Upalne dni, a raczej chce się powiedzieć, że duszne. Zainwestowanie kilku groszy w wodę mineralną będzie dobrym posunięciem. Zaczniemy od czystek, czyli wiadomo, nowy miesiąc, stary do archiwum, standard. Pozwolę sobie na skopiowanie malutkiej wypowiedzi, raczej nikt nie będzie miał za złe:

Dziś (niedziela 01.07) do godziny 23:59 istnieje jeszcze możliwość dołączenia do konkursu.~Ayene

O co chodzi? Ultima Forum wystartowało z kolejną edycją swoich konkursów (Ultima Tournament III), i właśnie dzisiaj kończy się rejestracja. Śmiałków zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, wiele osób przelatuje ostatnio przez czat pisząc bzdury typu ile to mają wolnego czasu, czy że po prostu im się nudzi. Panowie, macie świetną okazję zabić ową nudę, a także się wykazać. Zainteresowanych odsyłam na forum Ultimy ( link do tematu na forum ). Na Gospodzie oczywiście też widnieje owa wiadomość. Także zapraszamy (((_^)

Finwe ponownie ratuje sytuacje co do materiałów, postanowił się podzielić pakiem muzyczek z gry Age of Mythology. Owy pak jest możliwy do pobrania. Czy w ten upał coś się jeszcze dzisiaj pojawi, nie wiem, nie chce zapeszać, ale coś czuje, że ten miesiąc (dla Twierdzy jak i Sceny) zapowiada się dość pozytywnie, być może owocnie. Do następnego razu!
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022