...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 34 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Nawigator: Informacje || Problemy z programami || Zgłoś nowe materiały
Jesteś w: Strona :: Archiwum30 Lipca 2011 - 10:35 (Reptile)

Dzień dobry!
Dobra, udało się odnaleźć odrobinę spokoju, aby coś napisać. Przez ostatnie kilka dni starałem się tą wiadomość napisać z rana, ale jakoś nie dało rady, a wieczorami (jak i teraz) ostro pracujemy nad... em nieważne. Pewnie i tak to niekogo nie interesuje. Do Downloadu ląduje pak RPGVX Materials Samurai Add-on, którym postanowił się podzielić Drislen (big thanks man for the Samurai Materials!). Co tutaj pisać, pak waży jakoś 70MB, zatem jest co ściągać i co przerabiać, zainteresowanych zachęcam do pobrania. Tylko uważajcie przy kopiowaniu aby nie nadpisać przez przypadek podstawowych RTP z RPGVX!
Powodzenia, a my dalej idziemy walczyć.


20 Lipca 2011 - 17:35 (Reptile)

Dobry wieczór!
Opóźnione newsy ostatnio w modzie, ale zapewniam was, że to zaowocuje w przyszłości (bo nad tym pracujemy, oczywiście cały czas). Dzisiejszy news zawdzięczam Jazzwhisky, który na forum (GRMA) uruchomił dla was konkurs (!), yeay! Nie obejdzie się bez nagród ma się rozumieć. Więcej informacji znajdziecie na forum, a tutaj na stronie w dziale konkursy, dosłownie przekopiowany jego post. Tak wiem bardzo dobrze, że trochę to wygląda nieprofesjonalnie, ale proszę o wyrozumiałość i przeczytanie jeszcze raz pierwszego zdania tego newsa.
Dziękuję i do zobaczenia!


9 Lipca 2011 - 23:59 (Reptile)

Dobry wieczór!
Chociaż w zasadzie można by było powiedzieć już dobra noc, ale chyba w tym momencie byśmy zmienili znaczenie tego wyrażenia. Mniejsza o powitanie, główne danie, na które wszyscy czekaliśmy od wieków. Nowy RPG Maker VX PL jest już dostępny w naszym dziale Download -> Programy.

Najważniejsze zmiany (bo to w sumie jest istotne i nas interesuje, prawda?)
 • RPGVX.EXE w wersji 1.02;
  Program został od nowa przetłumaczony, od razu z wersji angielskiej 1.02. Wykorzystuje te same pliki, te same skrypty, wszystko TO SAMO! Tylko program jest po polsku. Wniosek, skrypty ruby z zagranicznych stron, czy to angielskich czy japońskich czy jakieś inne z kosmosu wzięte, muszą działać. Wszystkie DLL od ruby są w folderze.
 • Poprawione tłumaczenie;
  Rozwiązany problem z mieszanym pojęciem Inteligencja a Szybkość, co do czego służy, co czym jest. Teraz mamy w statystykach: Max HP, Max MP, Atak, Obrona, Magia, Szybkość. To jeden z głównych poprawek tłumaczenia, ale znalazło się znacznie więcej takich wpadek, za co przepraszam. Leciutko też poprawiłem estetykę programu, aby niektóre sformułowania były dłuższe, widoczne, czasami w innych miejscach rozmieszczone. Oczywiście, należałoby to jeszcze kiedyś dopieścić, ale to już kiedyś tam się przy okazji zrobi.
 • Brak seriali, rejestracji, keygenów itp. itd.;
  program działa na wszystkich komputerach i nie wymaga stałego podłączenia do Internetu (w zasadzie nie potrzebuje żadnego połączenia z Internetem).
 • Wirus/Trojan/Malware/Spyware w pliku EXE;
  Temat był wałkowany po kilkaset razy, aż nudny. W poprzedniej wersji nie było żadnego wirusa. No ale niech będzie, załóżmy teze, że tam jednak coś było. Cokolwiek to było (kod programu, negujący rejestrację i wymóg podłączenia do Internetu) już tego nie ma!. Plik został przeskanowany ponad 40 programami anty wirusowymi z najnowszymi bazami wirusów, stwierdzono, że wszystko jest OK.
Co od siebie mogę dodać. Program został przetestowany na różnych środowiskach systemowych, w różnych okolicznościach, przypadkach. Większość testów wypadło pozytywnie, a co za tym idzie: jeżeli będzie coś nie tak (np. program się nie uruchomi właściwie, wystąpią jakieś problemy) to problem i wina leży po stronie użytkownika i systemu operacyjnego! Dziękuję za uwagę, i przy okazji na zakończenie tego długiego newsa pozwolę sobie przytoczyć (po raz pierwszy!) pewne zdanie, które jest używane przy każdym oprogramowaniu. Mianowicie: Wszystko instalujesz na własną ODPOWIEDZIALNOŚĆ! Bawcie się dobrze (((_^)
Teraz mogę chyba spokojnie przytoczyć te słowa...
Good night!


8 Lipca 2011 - 21:25 (Reptile)

Dobry wieczór!
Trochę prace się wydłużyły (jak to zwykle bywa), ale już nadrabiam informacjami. Przez ostatnie 2 tygodnie, były straszne niepokojące braki (jak widać), tutaj chłopaki podesłali kilka plików, jak np. Pak Facesetów (do RPGVX) z flashowej gierki Legowisko Potworów, które ripnął Mrozik. Kolejny nowość (zawita niebawem na stronie) to zdarzeniówka od Rubina, ale musi ją niestety w kilku miejscach poprawić, bo wkradły się drobne błędy.

Jeżeli chodzi o Reptile, to wiem, że obiecał nowego RPG Makera ME. Niestety, jeszcze go nie ma, też trzeba go (ponownie) dopieścić, ale! Właśnie ale! Nie myślcie sobie, że się nic nie robiło!! Przez tydzień czasu w izolatce udało się wykombinować nową polską wersję RPG Makera VX! Tym razem dla zainteresowanych, wersję 1.02, kompatybilną z angielskimi skryptami ruby. Przez ten tydzień właśnie owa wersja podlegała testom, a od dzisiaj jeszcze jest testowana przez innych dzielnych wojowników w różnych środowiskach. Jeżeli testy przejdą pomyślnie (a ku temu wszystko się zbliża) to już jutro na stronie zawita RPG Maker VX 1.02 PL. Bez pseudo wirusów, trojanów, innych dodatków, niepotrzebnych rejestracji itp. itd. Może jednak te informacje zostawię na jutro...
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024