...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 2 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Regulamin || Zgło¶ nowe materiały
Strona >> Imprezy


NES Remake!

Organizator: Twierdza RPG Makera

Rozpoczęcie: 29.05.2008
Zakończenie: 16.07.2008Tematem konkursu jest:

Przerzucenie gry z znanej konsolki NES (w polsce znane pod pseudonimem pegazus, oraz terminator) na RPG Makera w postaci gry RPG. No to mamy wyzwanie. Troszeczkę może ja¶niej. Chodzi o to, że wybieramy sobie jak±¶ grę (np. znane Contra) i musimy tę grę przekształcić tak, aby była w formie gry RPG.

Sposób wykonania:

Sposób wykonania jest dowolny. Czy będziecie ripowali grafikę, wycinali, edytowali, zamieniali, czy robili własn±. Gra ma przypominać grę tę z NESa i tyle. Nie musi to być jakie¶ super-mega-długa gra, nawet nie musi ona być cała. Wystarczy 1/2 gry (jeżeli jest bardzo długa). Jeżeli nie masz pojęcia ile musisz wykonać z swojej wybranej gry - to daj znać na maila.

Oceniany będzie wysiłek włożony w grę. Im więcej pracy włożysz w grę, im będzie lepsza, tym bliżej wygrana.
Pracę wykonujemy w dowolnym programie. Ważne, żeby był to rpg maker (((_^)
Praca powinna zawierać własny trud i wysiłek włożony ze strony autora, a przede wszystkim Ekran Tytułowy oraz System (skórkę okna). Jak zobaczę jakie¶ domki z vx, drzewko z xp, chmurki, mapy i jaki¶ inne podstawowe grafiki z 2000, to automatycznie pracy dalej nie sprawdzamy.

PodpowiedĽ:
Jeżeli kto¶ się połapie na jak±¶ grę akcji (przyczepimy się już do tej gry: Contra, bo stanowi fajny przykład) to wiadomo, będzie troszeczkę mniej dialogów (trzeba będzie co¶ rozmy¶lać, żeby jaka¶ historia tam była), a więcej walk. Przy takiej grze warto będzie bardziej przesiedzieć przy systemie walki, aby był jaki¶ bardziej ciekawszy

Oceniać będzie cała redakcja Twierdzy (oprócz zwiadowców), oraz może z 3 osoby z forum (pod warunkiem, że to będ± jacy¶ bardzo aktywni stali użytkownicy), dlaczego tak dziwacznie?

Ponieważ nagroda
Jest przyst±pieniem do redakcji, a dla zwiadowców natychmiastowy awans do stopnia wyższego. Jako, że ostatnio dużo jest chętnych do redakcji, a ci, co się dostan± to zazwyczaj po kilku dniach maj± już dosyć, to takie rozwi±zanie będzie prawdopodobnie dobre. Jak się zasłuży na nagrodę to się j± otrzyma.

Jakiekolwiek niejasno¶ci, zostan± tutaj w tym dziale wytłumaczone poprzez szybk± aktualizację i poinformowanie newsem na stronie.

Niedomówienia względem konkursu
 • Czy gra musi być koniecznie z konsoli NES?
 • Tak! Na tym to przecież polega. Od¶wieżenie starych gierek (((_^)

 • Czy musi być to RPG?
 • Gra ma BYĆ gr± RPG, Pacman, Tetris, Arcanoid, Contra, Super Mario czy cokolwiek innego z NESa wzięte - ma być przerobione na RPG, na tym polega zadanie (((_^)

 • Co z podstawowym RTP?
 • No dobra, można użyć podstawowych (niektórych!) elementów jak np. 'Kafelki' (Chipsety, Tilesety), ale nie chce widzieć muzyczek, skórę okna czy ekranu tytułowego. Z reszt± jak to ma być remake gry, to gra musi jak najbardziej przypominać tę wybran± grę z NESa, prawda? Sobie wyobraĽcie, że kto¶ robi grę pacmana, a chodzi się jakim¶ dziadkiem. Przecież nie o to chodzi.

 • Czy można robić wspólnie?
 • Jak dacie rade, my¶lę, że nie ma w tym problemu, ale by¶cie musieli przygotować co¶ naprawdę extra (((_^)

 • Czy gra ma przypominać tę grę z NESa całkowicie?
 • To już od was zależy czy zrobicie grę z tak± sam± grafik±, czy lepsz±. Gra po prostu ma przypominać tę grę z NESa. Przykładowo:
  Contra zaczyna się w Dżungli, wyskakuje komandos w niebieskich spodenkach, opask± i karabinkiem, no to tak samo i w naszej grze. Proste.

 • Nie mam pegazusa/NESa, nigdy nie grałem na czym¶ takim, a chce wzi±¶ć udział w konkursie, co robić?
 • ...ciężko w to uwieżyć, tak naprawdę. Jest taka wyszukiwarka w internecie, szukamy czego¶ takiego co się nazywa Emulator NES (np. REW; od GameBoyów co prawda, ale emuluje NESa też), a następnie szukamy gierek - NES ROMS, ¶ci±gamy, wybieramy grę co nam się podoba i tyle. Dla chc±cego nic trudnego...

 • Czy można zrobić grę z typu: 9999999 in 1?
 • Jak dasz radę (((_^), oczywi¶cie tam będzie tak naprawdę z ok. 5-10 gierek, no ok - nie ma sprawy, może być.Ale - zróbcie aby na pocz±tku było tak samo takie menu wyboru gierki, oraz te gierki, też maj± być jako RPG. Nic się nie zmienia. Dlatego - lepiej zrobić 1 in 1 niż kilkadziesi±t in 1. Ciekawy pomysł. Tylko nie mam pojęcia jak z gry Doctor Mario można zrobić grę RPG (((_^)

Jak znajd± się jeszcze jakie¶ pytana, na pewno pojawi± się tutaj w tym dziale...

Prace przyjmuje:
reptile


So let the RPG Maker Kombat begin!
Prace przyjmujemy do 16 lipca 2008


Wygrała gra: Super Mario Bros, na RPGXP
Gra została wykonana przez: nazgul_king92@onet.eu
Gratulacje!