...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 36 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> News

News


8 maja 2021 - 00:15 (Rubin)

Wieczór.
Majówkę można spokojnie zaliczyć do pozytywnych. Wypoczynek udany, trochę czasu się poświęciło na to i owo, więc myślę, że niebawem, efekty będziecie mogli podziwiać, co udało się zrobić =].

Na dzisiaj, wlatuje kurs do WRPGE z objaśnieniem, jak ustawić pozycję startową bohatera.
Przekładając na język zrozumiały. Pokaże wam, jak ustawić miejsce startu gry, od którego bohater rozpocznie swoją przygodę. Ale nie tylko, bo w większości przypadków, funkcja ta, głównie posłuży do testowania różnych elemtów na danej mapie.
Osoby, które już odrobinę dłubali w edytorze WRPGE jak i w RM, będą wiedziały o co chodzi.

Nie przedłużając, poniżej odsyłam do kursu, a ja zbieram się do roboty.


(Kliknij) Kurs nr.14: Ustawienie pozycji startowej.

5 maja 2021 - 00:00 (Rubin)

Witam.
Otrzymałem wczoraj maila od gościa, który chodzi w ciemnych okularach i niekiedy, lubi mnie odwiedzać. Nie ukrywam, że przed każdą jego wizytą, chowam wszystko do szafek, no ale dlaczego tak robię, to będą o tym wiedzieć tylko i wyłącznie wtajemniczeni =]

EnterVPL przygotował bardzo obszerny wideo Kurs z programowania Ruby, gdzie obrał na celownik, podstawowe typy danych, a konkretniej omówi w nim teksty i napisy.

Sam kurs, jest dość długi czasowo, gdzie w sumie został podzielony aż na 10 części, więc za nim zasiądziecie do niego, to proszę się zregenerować, aby mieć dużo sił, na przyswajanie wiedzy.

Jako dodatek dla forumowiczów, Enter przygotował niespodziankę, więc z uwagą przeczytajcie wątek z forum, a zostanie to wam sowicie wynagrodzone.
Yeah!4 maja 2021 - 19:04 (Reptile)

Ave, wieczór.
Po krótkiej przerwie, postanowiłem rzucić wszelkiego rodzaju zadania na bok w celu napisania skromnej wiadomości. Od lutego non stop grafik się zmienia i nie sposób przystosować się do pracy. Ci co potrzebują pomocy przy programie/projektach nadal mogą na mnie liczyć - bo mimo, że mnie dość często nie ma, to jednak pomoc jestem w stanie udzielić (jak się pojawię to copy-paste wiadomość z telefonu).

Ostatnio przeglądałem skrypty ruby i zauważyłem, że dość wiele materiałów przepada. Dla użytkowników RPGXP, udało mi się wykopać z jakiś archiwalnych stron skrypt ENEMY HP (wyświetlenie HP przeciwnika) podczas walki. Niestety ale autora pierwotnego nie do końca jest znany. Prawdopodobnie skrypt jest od niejakiego Raziela, ale mogę się mylić.

Prosty skrypt, kopiuj wklej i działa, gotowy do zastosowania. Wyświetla HP przeciwnika oraz jego nazwę. Owszem mogło to by być w jakieś ramce może, albo coś dla estetyki, no ale, nie ma co narzekać. Kto będzie potrzebował to pewnie sobie zmodyfikuje w jakiś sposób (Enter za pewne pomoże).
Jya!


3 maja 2021 - 16:00 (Rubin)

Witam.
Mamy już po świętach, można by powiedzieć, że kwiecień minął jak jeden dzień i właśnie on, ląduje do starych jak świat, twierdzowych ksiąg archiwalnych.

Przeglądając forum, zauważyłem nieco nowych rzeczy i miałem co prawda inne plany na dzisiejszego newsa. Jednak Pinroz, postanowił je pokrzyżować i zaprezentował kilka nowości ze swojego dotychczasowego projektu, nad którym pracuje, czyli Anvocun.

Ze wstępnych informacji, dowiadujemy się, że do gry zostały dodane:
  • Minimapa.
  • Zmiana wyglądu protagonisty, oraz dodatkowe animacje, zbudowane przy pomocy programu graficznego.
  • Rozmiary map zostały ograniczone do minimum. Z: (75x75) klatek, zostały zmniejszone do: (56x56).
  • Nowa mechanika, wprowadzająca ciemność, gdy bohater jest np w jaskini. No i oczywiście przedmioty, które pozwolą ją oświetlić.
Pinroz, z całą pewnością się ucieszy, jeśli uzyska od was informacje zwrotne. Więc zachęcam od ożywionej dyskusji w wątku z gry na naszym forum.