...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 48 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


BFXR

Autor: increpare
Strona: (odwiedź stronę)

Licencja: Freeware
Wersja: 1.4.1
Język: Angielski
Rozmiar: 18 MB
Informacje dodatkowe:
Nie wymaga instalacji

DOWNLOAD


Program BFXR jest opracowany na bazie programu SFXR, który swego czasu był doskonałym wyborem dla wielu osób szukających efektów dźwiękowych do gier komputerowych.

Program BFXR poszedł jednak do przodu, stając się przy okazji jeszcze prostszym narzędziem. Dodane zostały przyciski, uwielbiane przez większość osób, ale także dodatkowe funkcje, takie jak:
- 3 nowe filtry: kompresja, harmoniczny i bitcrusher,
- 5 nowych przebiegów,
- możliwość blokady parametrów podczas mutacji / randomizacji,
- wizualizacja,
- mikser,
- możliwość odwrócenia syntezatorów.

BFXR nie wymaga instalacji i jest zarazem bardzo łatwy w użyciu. Po lewej stronie można znaleźć przyciski, które w szybkim tempie wygenerują nowy dźwięk dla np. eksplozji. Dźwięki można ze sobą miksować, a za pomocą ustawień można także tworzyć własne, poprzez zmianę ich tonacji. Niestety, program jest w języku angielskim i raczej nie da rady wprowadzić innego języka, jednak po kilku minutach zabawy spokojnie można się w nim odnaleźć. Efekty pracy można zapisać na dysku (specjalny format dla programu), zaś później odczytać i ponownie nad nimi pracować, a na koniec wyeksportować jako plik dźwiękowy WAVE.

Autor udziela pełnych praw do utworów (dźwięków) wykonanych za pomocą programu BFXR, więc można z nich korzystać do woli, za darmo dla własnych potrzeb, prywatnych jak i komercyjnych.

Jeżeli uda ci się stworzyć coś fajnego, albo masz jakieś sugestie, co można zrobić, by udoskonalić program - wyślij autorowi maila albo zostaw na stronie domowej programu komentarz (oczywiście w języku angielskim).

Jako że większość kodu przygotował autor (increpare), byłoby miło, gdybyś uszanował jego ciężką pracę i, jeśli program się przydał, wspomógł go jakąś darowizną.

Główne okno programu, po lewej stronie jak widać przyciski szybkiego generowania dźwięku, oraz pełno suwagów umożliwiających modyfikację wygenerowanych dźwięków.
Mikser umożliwi użycie kilku wygenerowanych wcześniej dźwięków, by odegrać je jako jeden dźwięk.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024