...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


Character Machines

Autor: Erangot
Strona: (odwiedź stronę)
Licencja: Freeware
Wersja: 1.0
Język: Angielski
Rozmiar: 50 MB
Informacje dodatkowe:
plik *.SWF (flash)

DOWNLOAD


Character Machine to prosty w obsłudze programik do tworzenia facesetów. Jest wykonany we flashu, więc nie trzeba nic instalować, tylko odpalamy plik w dowolnej przeglądarce no i już można spokojnie pracować (pod warunkiem, że mamy zainstalowanego flasha, ale mało kto go dzisiaj już nie ma).

Po kliknięciu play ukazuje nam się okno z trzema zakładkami do wyboru i podglądem tworzonej mordki. Programik jest co prawda po angielsku, ale jest na tyle intuicyjny, że nawet nieobeznanemu z tym językiem uczniowi podstawówki nie sprawi problemu przeskakiwanie pomiędzy zakładkami.

Gotowych elementów w poszczególnych zakładkach jest może trochę mało, ale na start, do pierwszego projektu można tu sobie zrobić kilka całkiem sympatycznych twarzyczek i błysnąć nie RTPowym stylem chociażby na jakiś konkurs.

Gdyby ktoś nie wiedział jak zapisać pracę, to wystarczy użyć klawisza PrintScreen i w dowolnym edytorze grafiki wkleić zrzut, przyciąć, zapisać do pliku i zaimportować swoją pracę do projektu.Program otwiera się w najzwyklejszej przeglądarce internetowej, jedynym problemem jest flashplayer, który musi być zainstalowany (ale ta aplikacja zazwyczaj idzie w parze z nowymi przeglądarkami, gdyż jest wymagana do przeglądania wielu zannych serwisów, takich chociażby jak youtube).
A tutaj już kilka gotowych prac wyeksportowanych do pojedynczego pliku. Klawisz Print Screen, dowolny program graficzny -> Wklej, a następnie należy obrobić twarz do potrzeb. Oczywiście do obróbki może posłużyć chociażby IrfanView.


Tekst: Pavlus
email: Pawlisko80@poczta.fm


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024