...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 36 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


Face Maker

Autor: ComplusoryHero
Strona: (odwiedź stronę)
Licencja: Freeware
Wersja: 3.2
Język: Polski
Rozmiar: 4,30 MB
Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD:
wersja 3.2
wersja 1.0 (RPGME)


Face Maker jest bardzo prostą aplikacją do generowania twarzy postaci. Aplikacja jest na tyle wygodna, iż nie wymaga instalacji. Wystarczy wszystkie pliki zawarte w skompresowanym pliku (ZIP/RAR), wypakować do jakiegoś jednego folderu i program jest gotowy do pracy!

W oknie programu wystarczy z listy wyboru zaznaczyć pozycję do zmiany, a następnie za pomocą przycisków (<<) / (>>) można nałożyć element na naszą postać. Oczywiście pełne zarządzanie kolorami RGB pozwala na ustalenie konkretnej (oryginalnej) barwy na wybranym elemencie. Specjalne przyciski pozwolą także na dokładne określenie współrzędnych elementów. Można przemieszczać wybrany element do woli, istnieje także możliwość obracania go.

Po wygenerowaniu twarzy pracę można importować do oddzielnego pliku o wymiarach 48x48 (format dla RPG2000 i RPGME), 96x96 (format dla RPGVX i RPGVXAce) lub 128x128 (tu już dowolna forma wykorzystania pliku).

W najnowszej wersji programu jest możliwość dodawania własnych zasobów, ale trzeba pamiętać o pewnych ważnych warunkach. Mianowicie nowe części należy zamieścić w odpowiednim folderze. Nowy element powinien mieć wymiary 230x230 (wzorując się na oryginałach, żeby nie było problemów). Program wykorzystuje 24bit, zatem z barwą kolorów też nie powinno być problemu. Pamiętaj tylko, aby nadać właściwą nazwę nowemu elementowi (właściwą liczbę).

Program jest w języku polskim oraz zawiera własny plik pomocy.

:: Starsza wersja programu (1.00)
Face Maker 1.0 został wykonany w RPG Makerze 2003. W celu uruchomienia programu należy postąpić tak, jak z każdą pobraną grą (należy wgrać plik RPG_RT.exe i koniecznie mieć zainstalowany program RPG Maker na komputerze). Czy program działa na innej wersji RPG Maker 2000? Podejrzewam, że tak, ale sprawdzajcie na własną odpowiedzialność. Ten program także jest w wersji polskiej oraz zawiera instrukcję obsługi (w programie, przycisk ESC). Jako, że wersja 1.00 została w dość ciekawy sposób wykonana, warto jest ją archiwizować.

Face Maker wersja 3.2; program uruchamia się w normalnym okienku, w którym można generować grafikę twarzy, a następnie można ją zapisać do pliku PNG.
Face Maker wersja 1.0; pierwsza odsłona programu, była wykonana jako zwyczajny projekt (!) w RPG Makerze, przez co program posiada także swoje zalety.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024