...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 16 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


G-NSF

Autor: Gigo
Strona: (odwiedź stronę)

Licencja: Freeware
Wersja: 0.136b
Język: Angielski
Rozmiar: 0.2 MB
Informacje dodatkowe:
- Nie wymaga instalacji
- NSF ripping guide

DOWNLOAD


G-NSF jest programem obsługującym pliki Nintendo Sound Format (*.NSF). Pliki NSF zawierają ścieżkę dźwiękową (melodie oraz dźwięki) z gier na konsole Nintendo (NES), konsolka (a raczej jej przeróbki) były znane jako Pegazus, Terminator i innego typu PolyStation i FunBoxy.

Program G-NSF jest prostym narzędziem, który umożliwia odtwarzanie ścieżki dźwiękowej. Narzędzie nie jest wyposażone w szereg wielu opcji, jest bardzo ubogie, ale dzięki przejrzystemu interfaceowi, łatwo można się połapać co do czego służy.

Jako, że opcji nie jest za wiele, to poniżej opis kilku najistotniejszych:
- Speed (szybkość)
Przyśpieszenie tempa melodi/dźwięku
- Settings (ustawienia)
Ustalenie które ścieżki mają być odtwarzane, oraz(!) czy melodia ma być odtwarzana w oryginalnym brzmieniu, czy odtworzone w zbliżonym formacie MID
- Export *.WAV
Możliwość wyeksportowania usłyszanej ścieżki do formatu *.WAV (ale ustawienie, musi być ustawione na oryginalne brzmienie)

Program działa bez instalacji, jednak należy przeszukać Internet w celu znalezienia pliku NSF z wybranej gry (a chociaż jest ich dużo, około 1500, to nadal nie ma wszystkich zripowanych gier). Gdyby jednak, nie było dostępnego pliku NSF z danej gry, to można się pokusić i samemu taki plik stworzyć (instrukcja PDF w środku), oraz więcej informacji w pliku czytaj mnie.

Główne okno programo jest tak malutkie (mało zawiera informacji, w zasadzie to co najistotniejsze), dlatego zostało tutaj powiększone 2x.
Ustawienia pozwalają zmienić brzmienie na MIDI, tym sposobem można odpalić program NSF2MIDI i ustawić podobne brzmienie, by uzyskać melodie zbliżoną do oryginału, chociaż to nie jest łatwe.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024