...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 28 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


Graphics Gale

Autor: HUMANBALANCE Ltd.
Strona: (odwiedź stronę)

Licencja: Freeware
Wersja: 2.08.15
Język: Angielski/Polski
Rozmiar: 2,40 MB
Informacje dodatkowe:
- wersja portable

DOWNLOAD


Aplikacja została napisana z myślą o obsłudze głównie animowanych plików (*.GIF), jednak program znajduje również zastosowanie w Spritowaniu oraz Pixel artcie. Program ma małe wymagania, a jest bardzo potężnym narzędziem dla grafików.

Główne cechy programu:
Obsługuje znane formaty plików graficznych (istotne: BMP, JPEG, PNG), w tym także format AVI dla obsługi filmów (jednak bez dźwięku). Umożliwia przeskok między klatkami animacji. Rysowanie odbywa się na warstwach. Do podstawowych narzędzi zalicza się (wiadomo) ołówek, wypełniacz, rysowanie za pomocą prostokąta czy elipsy, a za pomocą magicznej różdżki można w szybki sposób usunąć niechciane tło. Nałożenie siatki na obraz pozwoli na uniknięcie nierównych animacji, a paleta kolorów na błyskawiczną zmianę kolorów wybranego obiektu. Ale i tak największą zaletą jest po prostu powiększenie (standardowe aż do 4000%!) - każdy będzie w stanie znaleźć odpowiednie dla siebie.

Niby wszystko fajnie, ale problemem może się okazać sama praca z programem, która wymaga od użytkownika pewnego przystosowania (przyzwyczajenia). Jest to kolejny program graficzny, który co prawda ma większość potrzebnych rzeczy, jednak są one rozmieszczone w nieco inny sposób. Ale jak to mawiają, wszystko jest dla ludzi, zatem i opanowanie programu nie powinno sprawić kłopotów.

Program istnieje w dwóch wersjach: Freeware (nie trzeba płacić), Shareware (dodatkowe płatne opcje). Oczywiście tutaj można znaleźć wersję freeware, za którą nie trzeba płacić (możliwość wykorzystania programu do celów prywatnych - niekomercyjnych). Informacje o różnicach między wersjami można znaleźć na stronie domowej programu.Program posiada swoją własną paletę kolorów, oraz możliwość przechodzenia między warstwami. Oczywiście narzędzia (paleta, warstwy) można przemieszczać, gdyż są w oddzielnym okienku.
Program umożliwia włączenie siatki (tutaj takie niebieskie linie), która pomaga w odmierzeniu postaci. Siatka jest domyślna 32x32, idealnie pasująca dla charactersów z RPGVX, ale nic nie stoi na przeszkodzie, zdefiniować własną siatkę.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024