...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


IDraw3 Character Maker

Autor: Sami Hawk
Strona: (odwiedź stronę)

Licencja: Abandonware
Wersja: 3.32.03
Język: Angielski
Rozmiar: 0,4 MB
Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Pomimo podchwytliwej nazwy, program nie ma nic wspólnego z firmą Apple. Jest to prosta aplikacja (prawdopodobnie pierwsza), która wyszła, aby wesprzeć amatorskich twórców. Idraw jest skromnym programem, który umożliwia rysowanie własnych postaci (char setów) dla programów RPG Maker.

Idraw jest lekki (waży niecały 1MB), a zarazem funkcjonalny (nie wymaga instalacji). W programie można ustalić siatkę (charsety z RM2000: 24x32), dzięki której można zauważyć konkretne klatki animacji dla danej postaci. Program pozwala na zmianę głębi kolorów, czy też palety kolorów, występującej w danej grafice.

Program przypomina trochę starego dobrego painta z wcześniejszych wersji systemu Windows, jednak posiada nieco więcej możliwości. Niestety ma też kilka wad, takich jak chociażby ograniczenie do dwóch formatów graficznych (obsługuje jedynie *.BMP i *.PNG). Poza tym dla niektórych osób może okazać się nieco skomplikowanym narzędziem i trochę czasu będą zmuszeni zainwestować, zanim zaczną w programie stawiać pierwsze kroki.

Największym problemem dla niektórych osób może okazać się język angielski oraz nie przetłumaczone w niektórych miejscach pozostałości po języku japońskim, a także brak pliku pomocy (a może inaczej - plik pomocy istnieje, ale jest napisany w starym formacie HLP, którego większość nowych systemów już nie obsługuje). Minusem jest też brak aktualizacji (zatem 3.32 jest ostateczną wersją programu), brak strony domowej (error404), no i brak kontaktu z samym autorem.

Na szczęście program jest funkcjonalny, więc jeśli ktoś potrzebuje narzędzia do pikselowej roboty, warto wypróbować Idraw, bo może okazać się bardzo przydatny.

    UWAGA!
  • Program obsługuje tylko 256 kolorów
  • Formaty PNG oraz BMP


Edytowanie i rysowanie postaci - przykład chara rpg maker 95 (nie domyślna).
Manipulowanie kolorami w palecie - przykład obrazek pająka znaleziony w internecie.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024