...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 17 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


Sumatra PDF

Autor: Krzysztof Kowalczyk
Strona: (odwiedź stronę)

Licencja: Freeware
Wersja: 3.1.2
Język: Do wyboru (Polski)
Rozmiar: 16 MB
Informacje dodatkowe:
- Wersja Portable (nie wymaga instalacji)

DOWNLOAD


Sumatra PDF jest lekką i poręczną aplikacją do przeglądania przenośnych formatów dokumentalnych, z których najbardziej znany format to PDF. Aplikacja radzi sobie bardzo dobrze z plikami: PDF, XPS, DjVu, eBook (ePub, Mobi), Comic Book (CBZ, CBR), a nawet z plikami pomocy CHM.

Wiadomo, istnieje multum programów do przeglądania i zarządzania plikami PDF (najbardziej znany to Adobe Reader), które umożliwiają różne bajery typu obliczenia, dodawanie komentarzy, zaznaczania, kolorowania tekstu - i nie da się ukryć, wypadają znacznie lepiej od programu Sumatra PDF. Jednak aplikacja ta oferuje coś, czego inne, bardziej znane programy do PDFów nie są w stanie zagwarantować - mianowicie autor postawił jasno na szybkość, funkcjonalność i totalny minimalizm, co sprawia, że Sumatra PDF dla zwyczajnych użytkowników sprawdza się znacznie lepiej.

Zalety, jakie oferuje aplikacja:
 • nie wymaga instalacji, co jest bardzo wygodne,
 • uruchamia pliki w błyskawiczny sposób,
 • program ma minimalistyczny interface (dla niektórych wada, dla innych może być zaletą).

  Program (oprócz otwierania plików PDF) oferuje ważne funkcje, takie jak powiększenie/pomniejszenie tekstu, szukanie wyrazu, wykonanie wydruku, czytanie na pełnym ekranie, oraz zakładki, umożliwiające otwarcie kilku plików na raz.

  Sam program napisał nie kto inny, jak nasz rodak, Krzysztof Kowalczyk. Jeżeli jeszcze nie posiadasz programu do obsługi plików PDF, albo to, co aktualnie masz, strasznie obciąża system, bo co chwilę wyświetla komunikat o wykonanie jakiejś dodatkowej aktualizacji, by wszystko jakoś działało, to warto będzie pobrać i używać Sumatra PDF - być może właśnie ta aplikacja spełni twoje oczekiwania.

  Bardzo proste i szybkie narzędzie do otwierania plików PDF, nie ważne jak duży plik, program otwiera go w błyskawicznym tempie!
  Zaletą są zakładki, dzięki którym można obejrzeć kilka plików za jednym razem. a także możliwość otwierania plików pomocy *.CHM


  Tekst: Reptile
  email: reptile@o2.pl


 • Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
  2002-2024