...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Alf

Autor: Jiveassman

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 6,9 MB
Ocena: 1/10

Informacje dodatkowe:
Gra konkursowa

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Autor tej gry wysyłając ją na konkurs myślał, że będzie jedynym uczestnikiem i wygra. Niestety pomylił się i do swojej gry się nie przyłożył. W zasadzie nie ma o czym pisać, a dodanie gry to jedynie formalność, ale jednak postaramy się nieco rozwinąć z czym mamy do czynienia.

Gra jest o Alfie, gościu który prowadzi własny klub z tancerkami. Z najważniejszych współczynników do szczęścia w życiu potrzeba: alkoholu, dziewczynek, no i mocnego towaru. Dzień jak co dzień, rozrywka i ciężka praca. Pod koniec dnia wykończony Alf wraca do swojego klubu by odpocząć, ale nie wie, że to jest jego ostatni dzień - gdyż trafia do piekła.

Otóż ta gra to jeden wielki żart. To jest najlepsze co można o niej powiedzieć. 3 minuty gry, kilka mapek i dużo bezsensownych wulgaryzmów. To ma być gra? To jakaś kpina! Autor myślał, że duża ilość szczeniackich tekstów z dużą ilością niecenzuralnych słów jest fajna. No niestety nie. Tego typu zagrania to do piaskownicy się nadają idealnie, przecież nie o to chodziło w tym konkursie.

Mapy w zasadzie świecą pustką, nie dość że jest ich dosłownie kilka, to jeszcze nie za szczegółowe. Głównie to tradycyjne RTP jak można zauważyć, z drobnymi dodatkami (naprawdę licznymi). Grafika okna, coś pięknego jeżeli ktoś życzy sobie wypalić oczy. Oczywiście nie można zapomnieć o zestawie ulubionych melodii, dobrze, że autor nie wrzucił pełnych albumów.

W zasadzie jest to gra przygodowa, ale tej przygody tutaj za bardzo nie widać. Gracz jest prowadzony przez ręką z jednego punktu do drugiego, pałętając się po totalnym kiczu. Fabuła w zasadzie się niczego nie trzyma. Najmocniejszy atut tej gry zapytacie może? To właśnie ten specyficzny humor - to miała być najmocniejsza strona tego projektu. Takie marne odzywki to zwykłe szpanerstwo. W dodatku nie ma czym się popisać... Ciężko jest przebrnąć przez tą grę, a jeszcze trudniej komuś ją polecić, bo w sumie gra nie ma nic do zaoferowania. Dosłownie NIC! Gra jest fajna bo co? Bo teksty w grze są "zajebiste"?

Podsumowując, gra to totalne dno, żart i chaos. Wydając szczeniackie projekty, tego typu nie jest dobrym pomysłem. Nie róbcie takich gier, bo to jest tylko nie tylko pokaz braku poszanowania dla graczy i także dla waszej osoby - jako twórcy. To po prostu żenada. Nie zrozumcie mnie źle teraz: pomysł na grę o alfonsie jest fajny (jak każdy inny), ale trzeba się do niego zabrać z innej strony, aby tylko wykonanie nie było dziadowskie. Gra została dodana po to, abyście wiedzieli czego unikać podczas robienia projektów.

Zwyczajna, prosta i szybka giereczka w RPG Makerze, wykonana na potrzeby konkursowe.
W zasadzie to więcej jest scen, niżeli możliwości ruchu.
Humor w grze jest dość specyficzny, niektórych może to niby bawić, jednak dla innych będzie po prostu naciągany.
Projekt jest idealnym przykładem z serii, jakich gier nie robić (^-^)


Tekst: Burgund, Reptile
email: burgund@o2.pl, reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022