...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 17 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Black Demons 2

Autor: Skaciu

RPG Maker: ME
Wersja: Pełna
Gatunek: Action RPG
Język: Polski
Rozmiar: 0,8 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


I mamy kolejną grę zręcznościową. Tym razem jest to kontynuacja dość dobrej gry pod tym samym tytułem (tylko bez numerka 2). Akcja gry toczy się w dawnej Japonii, w czasach samurajów i ninja. Rozpoczynamy jako Czarny Lis - jeden z najlepszych wojowników Pana Mayatori. Wyrusza on na spotkanie z wojowniczką (imię to ingerencja twórcza gracza). W drodze nasz "Lisek" zostaje złapany przez dwóch typków. Chwilę później nasza bohaterka cudem unika śmierci z rąk tych samych bandytów. Wyrusza ona do Pana Mayatori, gdzie otrzymuje list. Aby uratować Czarnego lisa, musi stawić się w pubie w pobliskim mieście. Tam walczy z tajemniczym Kenajem. Czarny Lis sam ucieka bandytom, Kenaj okazuje się szkolnym kumplem Czarnego lisa. Dużo by pisać. Fabuła stanowi mocną stronę tej gry. Jest ciekawa, ma wiele wątków (w tym miłosny), mają miejsce ciekawe zwroty akcji. Gra dzięki temu pochłania bez reszty i trudno oderwać się od monitora. Gra trzyma w napięciu i niepewności do samego końca. W dodatku znalazło się miejsce na humor i śmieszne dialogi.

Sama rozgrywka polega na chadzaniu z miasta do miasta i ciachaniu mieczem na prawo i lewo. Dobry battle system to kolejny plus tego projektu. Poza normalnym ciosem mamy także ataki specjalne. Sama walka nie jest najłatwiejsza, ale po dłuższej chwili nabiera się wprawy. Przeważnie walczy się z wilkami i bandziorami. Czasem spotkamy bardziej wymagających przeciwników, którzy także używają specjali, znikają itd.. Żeby pokonać takiego "Bossa" trzeba się nieźle namachać, ponieważ walka z takowym jest naprawdę niełatwa, miejscami jednak trochę za trudna. Od strony graficznej to gra się nie zmieniła. Te same własne Chipsety, pasujące do tematyki i klimatu gry. Ładne, duże mapy i pola walki. Czasem wieje pikselozą ale można na to przymknąć oko. Muzyka jest dobrze dobrana, chociaż przydałoby się więcej kawałków, ponieważ po pewnym czasie zaczyna się nudzić (własna muzyka z Winampa idzie w ruch).

Gra wywarła na mnie pozytywne wrażenie, zachęcam do zagrania w ten tytuł. Warto poświęcić trochę czasu tej grze dla samej fabuły.

Podobnie jak pierwsza część gry, cała akcja rozgrywa się w Japonii.
I znowu jesteśmy atakowani przez głodne wilki.
Zgubiłem drogę, chciałem się zapytać o kierunek...
Noclegi zdecydowanie podrożały...


Tekst: Burgund
email: burgund@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022