...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 46 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Bunt Maszyn

Autor: X-Tech

RPG Maker: ME
Wersja: Pełna
Gatunek: Action RPG
Język: Polski
Rozmiar: 11 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


2012, maszyny zwariowały, wielki wybuch, wojna, wszystko uległo zagładzie... niczego nie będzie jak to już ktoś zdążył powiedzieć. Tak właśnie się przedstawia cała historia gry. Oczywiście, początek gry nas lepiej wprowadzi w ten klimat niżeli sam reptile (przecież wiadomo) (((_^) Wcielamy się w cybernetycznego rycerza, a zadanie wydaje się dość proste - mianowicie mamy odszukać pozostałości ludzi, którzy przeżyli tę tragiczną katastrofę. Trzeba dopiąć katany i ciachać maszyny. Nie doszłoby to do tego, gdyby maszynom wprowadzono poprawny software, a nie jakiegoś tam linuxa, no ale to inna bajka. Ważne, że zawsze się znajdzie dobry motyw na stworzenie projektu.

Zasoby stylowo wykonane tak, aby pasowały do podstawowych RTP. Ma to tez swój smak, ale czasami może się przejeść. Dobrze, że autor umieścił kilka swoich prac (np. robotów, przeciwników), gdyż to wyraźnie ukazuje, że nie wszystko można znaleźć w internecie i czasami dobrze jest coś od siebie zmajstrować... nawet jeżeli to nie jest na wysokim poziomie. Problemem są dźwięki i muzyka, które ważą 10 MB, ale to tylko problem dla tych, co mają słabe łącza, gdyż gierka może się długo pobierać, ale muzyka połączona z dobrymi wykonanymi mapkami oddają w zupełności klimat gry.

Popatrzmy może teraz na projekt pod kątem wykonania. Autor skorzystał z power moda, który dodał kilka bajerów, takich jak chociażby pozbył się ekranu tytułowego (standardowego) i zastosował swój własny - animowany. System menu - standardowy, każdy zapewne wie jak wygląda system menu, zatem nic dodać i nic ująć. Większej analizie można poddać system walki. Bardzo znany z resztą, prosty systemik - jednym klawiszem atakujemy, widać wyraźnie animację ataku, mamy możliwość zastosowania umiejętności. Wszystko fajnie, ale nie do końca coś chyba wyszło. Znajdą się czasami takie błędy typu: przez ścianę przeciwnik nas atakuje, a my możemy go co najwyżej cmoknać. Denerwujący może okazać się też przeciwnik, który atakuje nas z takiego pola, gdzie go nie widać nawet na mapie. Tego typu błędy utrudniają znacznie grę, gdyż nie dość że należy się uzbroić w lekarstwa, to także trzeba się uzbroić w nieziemską cierpliwość do tego typu rzeczy. Mimo wszystko dobrze jest widzieć coś nowego w projekcie, wykonanych na typowych zdarzeniach, a nie za pomocą kopiuj-wklej.

Chociaż za nią nie przepadam (zupełnie nie te klimaty, cyber-punk, wiecie o co chodzi), ale nie pogardzę dobrym tytułem. Autor przyłożył się do gry i efekt jest zauważalny. Poziom trudności pewnie specjalnie dla wymagających został wprowadzony, prosty system CBS ma w sobie to coś, że chce się spędzić trochę czasu przy tym tytule, gdyż naprawdę warto... Dla zabicia czasu przykładowo, a przecież 10MB to znowuż nie jest aż tak dużo, prawda?

Naszym bohaterem jest cyber ninja hunter, pogromca maszyn, tak jest!
Oczywiście, istnieją sytuacje, gdzie bohater będzie mógł wykazać się jakimś dobrym uczynkiem.
Spacer po laboratorium, jak widać.
A tutaj przedstawiona jest walka, widać bardzo dobrze (w rogu) paski HP, SP, no i samych przeciwników. Walka to oparty na zdarzeniach system ABS.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022