...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 13 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Burek i Lipa - Świąteczny Chaos

Autor: Foxer

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 9,5 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Czy gry wykonane w RPG Makerze, muszą zawierać być przesiąknięte poważną tematyką fantasy, o wojnach goblinów, trolli oraz ratowaniu świata? Albo czy muszą zawierać niesamowitą przygodę składającą się z niebezpiecznej podróży, wszystko po to aby pozbyć się pierścionka? Oj nie nie, gry wykonane w RPG Makerze mogą być inne, przygodowe, pokręcone i całkowicie stuknięte! Tego typu gry zdecydowanie łatwiej się tworzy, i do tego też gatunku można zaliczyć Burka & Lipę od Foxera.

Głównymi bohaterami gry są przyjaciele którzy można powiedzieć, że ''wychowali się na tym samym podwórku'': Burek - biały zwykły kundelek oraz Lipa - różowa kocica. Gra skupia swoją uwagę na dwóch wątkach. Pierwszy wątek opowiada o wkroczeniu lisa na gospodarstwo. Lipa jak zwykle na zwiadach zaalarmowała Burka, że nieprzyjaciel wkroczył na nieswoje terytorium. Burek wkracza do akcji postanawiając dać lisowi nauczę. Pies jednak przeliczył się nieco i traci przytomność. Obudzony przez jedna z kur i Lipę, Burek dowiaduje się, że lis porwał 2 kurki. Ta wiadomość stawia psa na nogi i postanawia wyruszyć w pościg za lisem.

Drugi wątek, a raczej misja gry jeśli można tak to nazwać jest odnalezienie kuraka, który organizował liczne dżamprezy w kurniku. No wiecie nie ma organizatora nie ma imprezy... jak tu przeżyć :/

Burek wraz z Lipą zauważyli nietypową osobę, która kręciła się po gospodarstwie. Podejrzewają, że mistyczny gość na farmie jest powiązany z zniknięciem pana kuraka. Co ich czeka po złapaniu gościa, tego z pewnością się nie spodziewali.

Ogólnie gierka wydaje się być całkiem przyzwoita , czasem można się uśmiać z niektórych tekstów, które brzmią jak od osób którym alkohol jeszcze nigdy nie zaszkodził. Humor można ocenić na gwiazdkę z plusikiem. Bez wątpienia sympatyczne są wszelkie mini-gry zawarte w tym tytule, a to dych należało pogoń za lisem na sankach, motorze, łapanie krów no i sama walka (ah te ABSy). Walka odbywa się przy pomocy jednego klawisza, gdzie na mapie albo my zaatakujemy wroga, albo wróg zaatakuje nas. Wszystko sympatycznie brzmi, ale niektóre rzeczy wymagały by drobnej poprawki. Nie mam pojęcia dlaczego pokonane owieczki czy krowy, nadal odskakiwały, a nawet zdarzyła się sytuacja, że cały czas mi odejmowali energię mimo, że byłam daleko od przeciwnika. Są zatem drobne niedociągnięcia ale można spokojnie grać.

Jeśli chodzi o muzykę to totalny misz-masz. Ścieżka dźwiękowa posiada wszystko od polskiego rapu po kolędy czy inne piosenki związane ze świętami oraz kilka utworów z gier RPG, choć trochę to wkurzające kiedy to leci kolęda, a w drugiej planszy polski rap. Trochę to nie na miejscu podejście, ni jak to ma się klimatu. A jeśli muzyka była tak specjalnie dodana to może i dobrze? Przynajmniej wiemy, że coś z tą grą jest nie tak? Pół biedy z muzyką, kiedy w grę wchodzą prawdziwe błędy uniemożliwiające rozrywkę. Tak! Takowe się zdarzają. Dość częsta sytuacja, grasz spokojnie wchodzisz do domku i nagle koniec, nie można się wrócić ani iść do przodu. Totalnie przyblokowana sytuacja. Notoryczny zapis gry jest jak najbardziej zalecany w takich momentach (ile razy to ja musiałam zaczynać grę od początku! Argh!)

Lekko podsumowując grę Burek & Lipa ma ona swoje plusy i minusy, gierka na jakąś godzinkę posiedzenia w dobrym towarzystwie, swojego własnego komputera. Cały projekt jest wykonany znośnie. Widać, że zachowano tradycyjny klimat gier RPG Makera, mimo iż zastosowano świąteczne graficzki dla urozmaicenia. Drobne niedociągnięcia przy lokalizacjach (lokalizacje bez wyjścia, czy przyblokowanie przez owcę czy krowę), albo nie do końca trafnie dobrana muzyka może nieco zniechęcić. Jeśli się zdecydujecie zagrać to koniecznie trzeba zapisywać grę ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy miejsce bez wyjścia się trafi. Kilka razy niestety mi się zdarzało

Co za klasyczna akcja, prosto z kreskówek dzieciństwa :D
Jedna z wielu minigier: pościg za lisem na motorze.
Czerwona charakterystyczna postać, z białą brodą. Zdecydowanie włamywacz.
Psi agent Burek nie ma zamiaru się patyczkować z innymi.


Tekst: Lin
email: lin@rpg.int.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024