...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 27 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Chaos Element

Autor: Kitabake

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 0,4 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


W krainie Karilas panuje odwieczna walka między naturą a siłami ciemności. Przychodzi najwyższa pora położyć temu kres. Matka natura zgromadziła wszystkie elementy i wysłała cztery najpotężniejsze, aby te zbadały całą sytuację. Dla pewności powołuje jeszcze piątego ducha, aby i ten wspomógł pozostałe elementy w walce z demonami.

Gracz ma za zadanie wcielić się w jeden z elementów natury, jak np. ogień, woda, wiatr, ziemia (itp.), a następnie musi przewędrować hektary w celu zniszczenia przeciwnika. Oczywiście jest możliwość wykonania kilku questów po drodze, ale nie ma to jakiegoś większego wpływu na samą rozgrywkę, daje jedynie dodatkowe punkty doświadczenia, pieniądze i ewentualny poziom w górę. Bardziej niżeli grę RPG, projekt przypomina grę przygodową, gdzie się zwiedza i ewentualnie walczy, pomijając znikome ilości innych postaci.

Chaos Element jest to jeden z pierwszych polskich projektów wykonanych za pomocą programu RPG Maker XP. Nie znajdziemy tutaj żadnych skryptów odpowiadających za specjalny system walki, system menu czy rzeczywisty system dnia i nocy. Nic z tych rzeczy. A może jakieś specjalne zasoby, którymi można nacieszyć oko, albo melodie przyjemne dla ucha? Na to też nie ma szans. Zwyczajna, prosta rtpówka, w której autor nie zastanawiał się nad tego typu detalami, tylko odpalił program i zaczął tworzyć, co przyszło do głowy, ot co.

Jednak nie można powiedzieć, że gra jest całkowitym niewypałem. Materiały co prawda podstawowe, ale zostały wykorzystane w należyty sposób. Mapping pozostawia trochę do życzenia. Nie jest jakiś za rewelacyjny, zapierający dech w piersiach, ale szczęśliwie można powiedzieć, że nie wyszedł na jakąś totalną katastrofę.

Sumując, Chaos Element jest prostą grą, szybko wyklikaną, gdzie autor stawiał pierwsze kroki w programie (co widać), ale gracz niekoniecznie musi być tym faktem dotknięty. Fakt, można odczuć nutkę amatorszczyzny, i być może niejeden śmiałek powie: moje projekty są lepsze, ale pamiętajmy że to były lata świetlne wstecz, a co więcej autor ukończył projekt całkowicie, za co powinien otrzymać uznanie, gdyż wiele doskonalszych i ciekawszych nawet nie doczekało się wersji demonstracyjnej. A tak zawsze można sobie odpalić, prosty, nie wymagający za wiele od gracza projekt, w sam raz na jeden raz.

Jeden z najsympatyczniejszych momentów w grze - wybór postaci.
eden z ukrytych questów - walka na pokemony, z podróżnikiem. Ma sens. A na poważnie, to tylko zwyczajna walka... tylko dlaczego podróżnik nie jest zdziwiony, że rozmawia z jakimś żywiołem? Nie mam pojęcia.
Spacer po ładnym lesie... widać niestety totalne bagno.
No i zwyczajna, podstawowa walka z RPG Makera XP.


Tekst: Reptile
email: repitle@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022