...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 50 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Cień w Obiektywie

Autor: Karrmel21

RPG Maker: VXAce
Wersja: Pełna
Gatunek: RPG
Język: Polski
Rozmiar: 28.3 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Wiele radości sprawiła mi gra Cień w Obiektywie autorstwa Karrmel21. A to dzięki temu, że gra przypomniała mi stare dobre czasy, kiedy to wraz z kolegami zasiadaliśmy przed telewizorem i konsolą Atari.

W grze kierujemy losami płatnego zabójcy. Pewnego razu otrzymujemy z pozoru dość typowe zadanie. Jednak z biegiem czasu okazuje się być największym jak do tej pory wyzwaniem dla naszego bohatera. Sam zleceniodawca jest tajemniczy i skrywa mroczne sekrety.

Mechanika w grze polega na rozmowie i podejmowaniu wyborów, które w późniejszym czasie zdecydują o losach bohatera. Ma to wpływ na końcowe podsumowanie osiągnięć, a jest ich całkiem sporo. Ten rodzaj zabawy motywuje gracza do ponownego przejścia gry i zagrania w inny sposób, tak by spróbować osiągnąć najwyższy dostępny pułap punktacji. Uwaga, gra nie posiada opcji zapisu, więc musi być skończona za pierwszym razem. Nie jest to jednak trudne, bo gra jest krótka i trwa od 45 minut do 1 godziny.

Gra prezentuje się dobrze pod względem graficznym. Zaraz po jej odpaleniu poczułem się jakbym grał w jakiś stary tytuł rodem gier Atari lub Nesa. Na plus jest to, że grafiki są autorskie. Zdarzają się jednak niepasujące do siebie elementy, na przykład choinki, których pnie są zbyt grube i powtarzają się na każdym kroku. Odbicie lustrzane obiektu nie załatwiło tu sprawy, a można by było pokusić się o stworzenie kilku różnych drzewek. Zdarzają się na mapie pola, po których nie możemy przejść, pomimo tego iż mamy pustą przestrzeń bez jakichkolwiek przeszkód.
Muzyka jest dopasowana do każdej lokacji, buduje ona wraz z grafiką niepowtarzalną surrealistyczną atmosferę.

Cień w Obiektywie to porządna gra, której nie można tak po prostu pominąć, trzeba ją obejrzeć, tak obejrzeć. Gra jest jak dobry film, w którym wcielamy się w postać zabójcy, grając w nim główną rolę. Problem w tym, że aby zrozumieć w pełni jego sens musielibyśmy obejrzeć go kilkakrotnie (a najlepiej z różnych perspektyw). Czyli w przypadku gry przejść ją ponownie i ponownie, najlepiej dokonując różnych wyborów. Z pewnością jest to tytuł wyróżniający się z pośród innych. Myślę, że gra będzie atrakcyjna dla osób lubiących mocna wrażenia, rodem z horrorów.

Mini sekwoje
I polała się krew
Bardzo zajęta sekretarka
Cierpliwość


Tekst: McLaren
email: fikcjafikcja5@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022