...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Co z bocianem Rahim?

Autor: Zombik

RPG Maker: ME
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 24 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Jest naprawdę dużo gier, które nawiązują do sceny RPG Makera. Gracz wciela się w rolę użytkowników, którzy znajdowali się na scenie w latach 2010-2014. Wszelkiego rodzaju sceny nawiązują do różnych sytuacji zaistniałych na scenie. Oczywiście zostały one owinięte w lepszy, a nie raz gorszy humor. Taką grą właśnie jest Co z bocianem Rahim.

Gra opowiada przygodę, jaką przeżył Rahim. Nawiązuje do tego oczywiście enigmatyczny tytuł gry. Rahim, uciekając przed mało rozgarniętym kolegą, Cydynem, natrafia na bardzo kiepsko narysowanego bociana, który nawet nie posiadał żadnych animacji. Rahim od razu domyślił się, że pan bocian pochodzi ze świata Mateusza, lecz nie wiedział, co z tym faktem zrobić. I tutaj wkracza gracz. Musimy pomóc Rahimowi dowiedzieć się, co zrobić z bocianem.

Gra opiera się na ciągłym przemieszczaniu się pomiędzy światami. Jak nie po to, by z kimś pogadać to po to, by coś mu dostarczyć. Momentami nawet musimy przejść do innego świata, by rozwiązać jakąś zagadkę, bo Zombik wpadł na pomysł by kluczowy item dać w zupełnie innym miejscu gry.

Oprócz standardowego tileseta możemy spotkać wiele, wiele innych. To samo jest z muzyką. Gra jest bogata w ogromną ilość zasobów spoza makerowych materiałów. Oczywiście to ogromny plus, tak samo jak fakt, iż Zombik je umiejętnie połączył.

Ważną częścią gry są też zagadki. Pojawiają się co chwilę i są coraz to trudniejsze, choć czasami zawdzięczają to tylko nielogicznym rozwiązaniom (bo kto wiedział że właśnie to odpali pochodnię? Ci co grali, będą wiedzieć).

Postacie są świetnie poprowadzone. Kiedy rozmawiałem z Reptilem, miałem wrażenie, że faktycznie właśnie z nim rozmawiam i to jest chyba jedną z najlepszych plusów gry. Choć często wyolbrzymione, to jednak postacie zachowały swoje najbardziej charakterystyczne zachowania. Myślę, że to właśnie to wyróżnia tę grę od tych innych również bazowanych na świecie sceny RPG Makera.

Nie ma co dużo mówić, Zombik znowu pokazał klasę tworząc kolejną genialną produkcję. Gra niestety krótka, lecz niezwykle wciągająca. Momentami naprawdę można się było zaśmiać. Zdecydowanie mogę bez wyrzutów polecić Wam tę grę.Oczywiście, główny bohater ma swoje fantazje, jak i przywileje.
Reptile i jego rycerze elipsowego stołu, właśnie rozpoczynają zebranie.
Fragment tradycyjnej walki za dostarczenie listu. PS: te statystyki to wina mojego czitowania, przepraszam ~Grentos
Specjalne miejsce dla gracza: poczekalnia. Tutaj można zebrać wszystkie myśli do kupy.


Tekst: Helio108
email: helioson108@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022