...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 33 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Czasoprzestrzeń - 2

Autor: Titek

RPG Maker: ME
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 33 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Nie wymaga programu

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


A oto nadszedł czas na kolejną część słynnej polskiej trylogii, jaką jest ''Czasoprzestrzeń''. Bezbłędna i godna polecenia praca TiTka czeka na was do pobrania, a kto nie jest do końca przekonany, niech trzyma mocno, gdyż zamierzam przedstawić wyjątkowy projekt: Czasoprzestrzeń 2.

Gra opowiada o dalszych losach naszych bohaterów: Aki, Winiwie. Po rozprawieniu się ze straszliwym potworem zwanym Kardianem, Aki i cała drużyna postanawia wrócić do teraźniejszości za wyjątkiem Brona. Rozstanie było łatwe, ale musiało do niego dojść. Aki, zbierając siły, przymierza się do rozpoczęcia nowej przygody

Pewien człowiek zwany Kapitanem Orsem prosi o pomoc w zbadaniu pewnego rejonu gór. Teren jest o tyle ciekawy, gdyż jest tam wydzielana tajemnicza energia, a każda ekspedycja, która tam wyruszyła, zginęła bez śladu. Aki ze swoimi przyjaciółmi i z kapitanem Orsem wyruszyli w rejony tajemniczych gór, gdzie czeka ich wiele niespodzianek, które nie są za przyjemne (w zasadzie są to bardziej tarapaty niż niespodzianki). Czy dana przygoda będzie udana? Nie chcę psuć wam zabawy, nie napiszę co jest dalej, a jedynie powiem, żebyście sami zagrali.

A więc, jak widać, fabuła jest bardzo ciekawa, grafika nie jest już tak bardzo standardowa, autor pościągał trochę z Internetu, trochę sam zrobił, trochę z dodatkowe RTP podobierał. Wszystko jest dobrze i ładnie. Tak samo jest z muzyką, wszystko jest w porządku i dopasowane do klimatu gry.

A teraz zdarzeniówki: ja zauważyłem jedną, bardzo ciekawą, mianowicie, w prawie każdej grze zrobionej w RM, albo ktoś zdradza, albo umiera, albo odchodzi, albo idzie na obiad i nie wraca, aby mogli dołączyć nowi bohaterowie. Tu tego nie ma, a to dzięki wspaniałej zdarzeniówce zmiany drużyny. Szkoda tylko, że jest podstawowa walka i menu, ale nie jest źle.

Jeżeli chodzi o błędy, to ich tu NIE MA, albo ich nie zauważyłem, ale bardziej obstawiam na to pierwsze.

A teraz dam cytat z mojej pierwszej recenzji: Spodobała mi się obszerna mapa świata i to, że autor nie szedł na prościznę (tak jak niektórzy to robią) i zrobił sam przedmioty, potwory, zdolności i bohaterów. Wiecie co mam na myśli, prawda? Całą tą bazę danych. No bo tak jest.

Tak więc, gra jest warta polecenia i wielu polskich rpgmakerowców powinno brać z niej wzór. Gra jest przede wszystkim dobrze zrobiona i bez błędów, przez co nic nie przeszkadza nam w rozgrywce. Jest ona po prostu świetna. Nie widziałem nigdy lepszej gry RM poza oczywiście trzecią częścią, ale to już kiedy indziej. A więc zapraszam do pobierania i grania.

Względem pierwszej części, Czasoprzestrzeń wybiega bardzo do przodu! Więcej niestandardowych zasobów.
Bardziej szczegółowy mapping, jak widać.
Oj, jest bardzo wiele rzeczy, za którymi można zapłakać. No ale są i tacy, którym wiele do szczęścia nie potrzeba.
I standardowa walka z RPG Makera 2000.


Tekst: Szezjo
email: szezjo@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024