...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 41 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Czerwony Kapturek (Jajco2)

Autor: Jajco2

RPG Maker: VX
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 6,4 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
- Gra konkursowa

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


UWAGA. Przed zagraniem w kolejnego "Czerwonego Kapturka" skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż zbytnia ilość opowieści o czerwonym, kapturku może zaszkodzić twojemu życiu lub zdrowiu.

Jest to trzeci tytuł w zbiorze gier Twierdzy (jest to setna gra!!), który nawiązuje do niewinnego kapturka, niosącego jadło dla chorej babuni. Powodem tylu przeróbek był konkurs na UltimaTeam. Ja, jako użytkownik tego fora, postanowiłem trochę bliżej przyjrzeć się jednej z tych kilku produkcji.

Pewnego dnia, wujek jajco2 postanowił opowiedzieć historię czerwonego kapturka. Po chwili zagrania dowiadujemy się, że jego siostrzenica Ala kontynuuje historię, która jest trochę "zdziwaczała". Po dojściu do jakiegoś podpalonego domku opowieść ciągnie się dalej. Do domku wujka przychodzi tajemniczy gość, który uważa, że dziadek go zna. W tym momencie Ala ucieka na zlagowaną mapkę. Tak jak pisałem - fabuła zdziwaczała. Jednak jest w tym coś..

Grywalność. Gra jak na mojego kompa straaaasznie się laguje, autor za dużo powstawiał zdarzeń (eventów). Walczymy ze zmutowaną świnią, która naprawdę jest krówką. Trochę to odraża. Teksty też nie są najlepsze, przykładem jest: "Aaaaaaaaa! Moja babcia nie żyje". Nie sądzę, by sama schowała się w trumnie. Przeróbka przeróbką - ale tu trochę jajco przegiął. Jestem też pewien, że grał w GL IV-II, użył uleczających dzbanów, które wiele nas wspomagają. Szkoda, że tylko raz... Mapki nie są też dobre. Wystarczy otworzyć projekt o(_ _o)

Grafika to rtp + dodatki znalezione w necie. Nie wiem, czyżby nie było czasu na poszukanie jakiegoś orginalnego tilesa? Najwyraźniej. Zarzucić mapkami w nienajlepszym stanie ukochanym RTP. Ech... Muzyka ni z KFC, ni z neta - też RTP. Skryptów napchał, między innymi to: HUD, lokacja i HP przeciwnika w standardowej walce. Windowskin jakoś wygrzebał, ale nie podał autora, tak samo jak z grafikami laptopów Reptile'a. Wszystko to odrzuca - autor oprawę graficzną i muzyczną całkowicie olał, niestety nie pójdzie mu to rekę.

Gra jest przeróbką. Nie zapominajmy o tym. Chociaż gdybym nie grał w kapturki Azsaka i Sabikka, uznał bym to za nawet dobrą parodię kapturka. Cóż jajco, trzeba było wcześniej mnie zawiadomić. A jak już wam się piękne gry RPG znudziły, zapraszam do tej, trochę zlagowanej wersji (^_^)Najlepszy motyw na intro, wcisnąć autora jako narratora, który opowiada całą historię. Bezcenne.
Spacer po lesie... Jakimś nowoczesnym lesie, bo zwierzęta dorobiły się zacnego chodnika, no i pomnika.
Dzwoń pod 998!!!
Yyy... dobry wilczek. Dobry piesek.


Tekst: Radek02
email: rgryczan83@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024