...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Demon

Autor: RPGFinal

RPG Maker: RPG2003
Wersja: Demo
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 4 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Bohaterem gry jest Alex, któremu demon Akiro zabił rodziców i siostrę. Sam biedny musiał uciekać aby nie zostać dopadnięty przez złego demona... Tym sposobem natrafia na państwo Znakrzych, którzy stają się dla niego drugą rodziną. Traktują go jak własnego syna, ponieważ sami mają tylko córkę Afri, a ta jest szaleńczo zakochana w bohaterze przez co codziennie robi mu sałatki na obiad.

Alex trenuje sztuki walki pod okiem mistrza Andre na górze Trzwem, aby w stanie bronić siebie i najbliższych przed niebezpieczeństwem.

Chociaż mocny wstęp i zarys fabuły można już zauważyć na wstępie, to niestety gdzieś podczas gry to strasznie zanika. Cała ta akcja toczy się zdecydowanie za szybko jak dla mnie. Z jednej strony mamy jakąś scenę mrocznego demona, a za sekundę zaczynamy grę już jako dorosły nastolatek, który wiedzie normalne, zwykłe życie, wśród przyjaciół i znajomych. Gdzieś nawiązanie do tej przeszłości zostało pominięte i to całkowicie! Nie ma sposobu na wyciągnięcie jakiś większych informacji, gdyż owa gra jest krótka. Zdecydowanie ZA KRÓTKA! Do czynienia mamy z przedwczesną wersją alpha.

Gra jest wykonana na podstawowym systemie jaki oferuje RPG MAKER. Nie znajdziemy tutaj dodatkowych smaczków w postaci systemów walki, dzienników zadań, mini-gier, czy jakichkolwiek innych skryptów. Schludnie gra została wykonana i niby wszystko jest na swoim miejscu, to zdarzają się pewnego rodzaju wpadki przy wiadomościach oraz na mapach. Elementem wyróżniającym tą grę od reszty to w zasadzie mimika twarzy, która jest świetnie dobierana do zaistniałych sytuacji jak i obramowanie całej gry (można odczuć przez to jakbyśmy przenieśli się w jakiś bajkowy świat).

Z innych aspektów wartych uwagi, to dialogi, które pewnie są w stanie wywołać uśmieszek na twarzy gracza. Motyw o sałatkach do mnie przemówił (nigdy by mi przez myśl nie przyszło, że tak można kogoś poderwać), ale jeszcze jeden motyw to sympatyczne radio, które wita tekstem minęła 8 w radiu (...). Ładne wspomnienia.

Podsumowując, nieco się rozczarowałam. Gra sama w sobie nie jest trudna. Wszelkiego rodzaju mocne punkty gry wymienione, nie są w stanie przykryć tego tragicznego czasu rozgrywki, który jest niemiłosiernie krótki. Fabuła mnie nawet zaciekawiła, ale niestety nie została rozbudowana w tym kierunku. Czy nasz bohater stoczy walkę z demonem Akiro, czy Alex odwzajemni uczucia Afri, czy wybaczy rodzicom, że nie powiedzieli mu prawdy? Tego dowiemy się... w następnym odcinku - czyli jak będzie rozszerzona wersja gry.

Dlaczego Demon prowadzi rozmowę z dzieciakiem zamiast wykonać swoją powinność? Ah tak: główny bohater nie może zginąć, z powodu że jest głównym bohaterem. Zapomniałam.
Dobrze znane menu główne każdej gry wykonanej w RPG2003. Tutaj zastosowano inny wygląd systemu.
Lanne, kolejna przyjaciółka bohatera. Sami w lesie, razem trenują. Jak dla mnie to ewidentna rywalka dla Afri o serce Alexa. Ciekawe czy Afri wie o tych treningach (^_^)
...oraz scena walki z Lanne. Pierwsza i ostatnia walka w całej tej grze, jednak nie jest prosto.


Tekst: Lin
email: lin@rpg.int.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022