...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Denorisus: Legenda Zła, część 1

Autor: Uzjel

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 4,5 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Niedawno w łapki wpadła mi najnowsza gra Revan'a, Dlz (Denorisus :Legenda Zła) Jest to pierwsza część, planowanej sagi. Wita nas klimatyczne menu (prince of persia 2 się kłania, ale ładne!) Gdy zaczynamy przygodę ta się... kończy. Bowiem w tej grze, akcja rozpoczyna się tam, gdzie mogłoby się zakończyć inna gra. Oto widzimy pokonanego przez dzielnych wojowników pana zła. Evi i Curtin - jego zabójcy zostawiają zwłoki w jaskini, a sami wychodzą pewni, że zły pan ostatecznie zginął.

Oto jednak zjawia się stary mędrzec, Santi, który ożywia Denorisusa (tego "złego"), pozbawiając go pamięci i mając nadzieję, że ten wkroczy na ścieżkę prawości. Nadaje mu imię Terusio i odchodzi... przyszłość naszego bohatera jest zamglona, ale i przeszłość kryje wiele tajemnic. Największą zaletą tej gry jest intrygująca fabuła. Pod koniec, gdy zostajemy sam na sam z czarnym ekranem, gnębi nas mnóstwo niewyjaśnionych pytań. Na szczęście autor tworzy jeszcze 2 części, więc ma spore pole do popisu, a mnie już zżera ciekawość, jak rozwiążą się kolejne wątki. Gra tworzona jest w rm makerze xp, na standardowym rtp, przez co grafika jest... jaka jest. Staranna (bo to rm xp ;p) i klimatyczna.

Plusika do niej można dodać za pomysłowe wykonanie lokacji, oraz kapitalny "kolorowy tekst" (postać mówi innym kolorem zależne od nastroju, charakteru). Spodobało mi się bardzo to, że za każde złe, czy dobre działanie, jesteśmy punktowani.

Co prawda nie ma to wpływu na zabawę, ale i tak dobrze jest wiedzieć, po której "stronie mocy" stąpasz (pomysł z kotorka, ale goodny!). Kapitalny jest również narrator, dzięki któremu dowiadujemy się w lekki i zabawny sposób informacji o grze. Ubolewam, że pod koniec pojawia się jakby rzadziej, ale...Muzyka jest dobrze dobrana i nie zdarzyło mi się zgrzytać zębami, bo "w tym miejscu powinno być smutno, a tu leci jakiś cholerny utwór do walki!" W grze znalazły się za to 2 utwory spoza zbioru podstawowych", za co też należy się autorowi punkcik. Dlz to jedna z tych produkcji, które nie mają może doskonałych ripów, czy innych znalezionych w internecie pliczków, mega muzyki, ale mogą poszczycić się doskonałą intrygą, która wciąga do samego końca. Wszystko jest przemyślane, a nawet jeśli nie do końca, to zawsze można "dopowiedzieć" coś w następnym rozdziale tej barwnej opowieści. Dzięki barwnym bohaterom i mądrze poprowadzonej przygodzie, możemy zagłębić się w przemyślany świat Dlz, a trzeba przyznać, że ma on własną historię, bohaterowi legendy.

Największą wadą jest natomiast to, że w opisie fabuły możemy zastosować słowa "bohater" i "kryształki" (no, połowa z was już dostaje skrętu kiszek, ale czytać dalej :]") Jest to jednak tak zgrabnie wplecione, że w ogóle nie przeszkadza (choć to sztampę się ociera). Na szczęście (lub nie :P) już w kolejnych częściach zapewne skończy się poszukiwanie. Czekać, bo warto...

Możesz dać jakąś na to gwarancję?
Spacer po wyludnionej wiosce jak widać.
A tutaj pan Troll przyszedł w gościne; walka oparta na podstawowym systemie RPG Makera XP.
A idź, Pani! Jaki tam dobry...


Tekst: Papkin
email: ???


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022