...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 45 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Denoriusus: Kroki Ku Odnowieniu, część 2

Autor: Uzjel

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 14,5 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Poprzednia część Denorisusa przywiodła sporo kontrowersji.
Z jednej strony była to tylko rtpówka, z drugiej zawierała co najmniej kilka wartych uwagi pomysłów. Raptem kilka miesięcy temu chwaliłem niezłą (choć opierającą się na... o ble! KRYSZTAŁKACH!) fabułę, nietuzinkowych bohaterów, kolorowy tekst, obrazujący intencje naszego rozmówcy, no i mnóstwo hmm... świeżości. Gra ciut na wyrost dostała siódemkę (zredukowaną przez siły wyższe do szóstki), ale ogólne wrażenia były nader pozytywne. Zakończenie jednak dawało szanse na sequel... i o ile w przypadku produkcji 345 częściowych, z których wychodzi tylko prolog, dziś stoję przed szklanym ekranem monitora i wpatrując się w głębie Worda, piszę o drugiej części.

Dla przypomnienia (albo i streszczenia poprzedniej odsłony). Dwójka herosów pokonał potężnego władcę zła, który został uratowany przez tajemniczego mędrca ale pozbawiony pamięci i przeszłości. Podróżując przez świat, Terrusio, bo tak mu było na imię, ulegał mrocznej stronie lub też starał się nawrócić na ścieżkę dobra. Mędrzec i jego przyszli towarzysze (bohaterowie, którzy zgładzili jego poprzednie wcielenie) powoli odwracali się od niego, skuszeni potęgą czarnego pana - Dansiela. Po śmierci Terrusia, sytuacja pogorszyła się, o czym opowiada część druga zatytułowana Kroki ku odnowieniu. Potężne stwory rządzą podzielonym światem, a ludzie nie potrafią się przed nimi obronić.

Tu wkraczasz ty. Z pozoru cichy i nic nie znaczący mieszkaniec miasta, jakich dużo. Ale czy przeznaczenie nie bywa kapryśne? Historia jest dłuższa i ciekawsza niż w pierwszej części. Przewija się sporo NPCów, zadań, a wątki są bardziej sensowne i mniej przemieszane niż poprzednio. Jeszcze plus Grafika... zmora jedynki. Nie zrozumcie mnie źle, było dobrze. Wszystko logicznie na planszy porozstawiane, ale... to wciąż tylko rtp było... tutaj chyba wzięto sobie zarzuty do serca. Ci prawda nie mała część krajobrazu to rtpówki, ale zdarzają się rodzynki, nie tylko zasobów.

Nie ma to jak ślepy bohater, który nie dostrzega piękna łamania zasad fizyki, przykładowo jak drabina po lewej stronie... A może to jedna z tych sztuczek, złudzenia optycznego?
W walce zaraz jednym ciosem z karata ściągniemy wszystkich przeciwników.
Wielka dziura, jako uczeń sztuk walki, nie jestem w stanie tego przeskoczyć. O widzę trolla.
Bo... ?


Tekst: Papkin
email: ???


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022