...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 36 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Dragon Adventure

Autor: Sabikku

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: Action RPG
Język: Polski
Rozmiar: 11 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Gra konkursowa

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Mamy tu taką gierkę, zwaną Dragon Adventure spod RPG Makera XP. Gra była na kokurs strony internetowej: zamthir, dokładnie konkurs się nazywał "Zamthir Society Contest" . Gra zajęła aż 3 miejsce, czemu się bardzo dziwię. Przegrała z Ancient Riddle o 1 głos. Mówi się trudno.

Przejdź do rzeczy. Dawno, gdzieś w odległej krainie żyły 2 smoki: Rastratus i Demonius. Brzmi groźnie prawda? Intro oddaje cały klimat. No i te 2 smoki walczyły. Jeden był tak sprytny (Demonius) i wydrapał 2 smokowi oczy. Rastrarus jest ślepy, leży w jakiejś norze. No cóż, zdaje się, że wszyscy giną, mamy game over. I tu się zaczyna gra. Przeskakujemy do żwawej wioski, w której mieszka łucznik imieniem Dous. Dowiadujemy się, że na wschodzie wszystko w popiół brodzie. Wódź wioski każe nam (Dousowi) iść do smoka i go przekonać. Gdyby to były czasy współczesne, pewnie by mu puścili "Nie daj się" Dody i znowu odzyskujemy wiarę, iż kiedyś będzie spokój. Tyle na temat fabuły. Wszystko ładne zgrane, nic nie mam do zarzucenia.

Grafika. Widzimy tu tileset Inquistora (chyba to ten), jakiś tam śmaki windowsik, który nawet nawet podchodzi pod czcionkę. Ładne zastosowanie wszystkiego, no może oprócz kilku błędów. Między innymi to na kilka kafelków, na które realnie wejść nie można, tutaj mamy to udostępnione. Może nasz bohater był kaskaderem - tego nie wiemy. Charseciki komponują się z tilesetem. Wszystko wygląda OK. Odnosząc się do skryptów - jest ich kilka, ale wręcz wydają się, jakby ich nie było. Czemu? Bo wszystko piknie się składa. Grę zapisujemy za pomocą kryształków, taka mała wskazówka. Wszystko jest super mega klimatyczne. Jest kilku autorów grafik, ważne, że to Sabikku uwzględnił. No może pod koniec powymieniam błędy, co prawda jest ich śladowa ilość, ale trzeba. Są to przeważnie te źle ustawione kafelki, nie przelatywanie strzał i latające potworki podczas rozmów.

Podchodzimy na koniec recenzji. Gra jest dobrą, wręcz wciągającym tytułem na długie jesienne dni. Polecam.

Bez obawy, sprawdzę o co chodzi i uratuję świat.
Co za niesamowity wysiłek musiałem w to włożyć i ile pracy!
Smok na wzgórzu: Co za wspaniały dzień na odlot.
Własnie tak odleciał, że aż się stoczył.


Tekst: Radek02
email: rgryczan83@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022