...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 46 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Droga Shinobi

Autor: Gądziu

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 12 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Aaa! Nie każcie mi więcej grać! Nie! Błagam was!


Ale do rzeczy. Od początku z grą nie było dobrze w mojej opini. Włączamy grę i słyszymy Asian Kung-Fu - Hold Me Tight... Niespecjalnie dobrane do titla na którym jest ninja czający się na dachu, ale już się nie czepiam. Po włączeniu wydaje się że jest lepiej... Inu opowiada o jej kraju i o ocaleniu go... Niestety tylko przez 4 linijki tekstu. Potem staje się światłość i jesteśmy z naszymy "senseyem" w jakimś lesie. Chwali nas, a chwile później bohater (Kashitsu) idzie na festyn, a sensei ginie w czasie walki ze złymi ninjami planującymi zabić cesarza (fajnie wygląda jak ninja (zaznaczam ninja) wyskakuje otwarcie na przeciwników i mówi że im na to nie pozwoli)...

Tak zaczyna się gra... Niestety w praktyce wygląda to jeszcze gorzej niż to opisałem. Dialogi są krótkie, czasami w ogóle ich nie ma. W grze panuje ogólny nieład i niespójność w fabule. Są także błędy w mappingu (dach na podłodze, ściany w budynkach) i zdarzeniach (miasto z którego nie da się wyjść). Windowskin jest nieczytelny (nie widać którą opcję mamy zaznaczoną), co bardzo przeszkadza w grze. Wszystkie akcje dzieją się zbyt szybko i nie wiadomo o co chodzi (np. śmierć cesarza). Dobra minusy już wymieniłem, teraz czas na plusy... Te jest trudno wymienić.

Do plusów można zaliczyć niestandardowe grafiki, choć jest to kwestia sporna. Autor nie potrafi ich poprawnie użyć dzięki czemu każdy budynek wygląda tak samo. Denerwujące są też wioski olbrzymów i brak wolnej woli ("Nie mam po co tam iść", "Tam jest zbyt straszno" itp.). Muzykę za to można zaliczyć na plus. Całkiem niezła i klimatyczna (nie licząc Hold Me Tight w menu). Fajny jest też tutorial (bardzo krótki) do walki, bo widać po prawej naszego nauczyciela. To chyba tyle fajnych cech.

Podsumowując: Straszny mapping, krótkie kwestie, niespójność fabuły, błędy w zdarzeniach, miasto olbrzymów (i inne nieklimatyczne rzeczy jak np. kolorowe stworki) i menu powodują iż w tą grę będzie grało naprawdę niewiele osób. Klimatyczna muzyka to za mało by ją uratować. Nie polecam!

A kto powiedział, że ja tam będę?!?
Chyba jednak zmusił nas do tego autor gry...
Xie Xie mistrzu! Teraz Kashitsu wie jak użyć Shuriken na manekin.
Dziecie z czego? o.0


Tekst: Sozan
email: sozan5@wp.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022