...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 26 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Eksperyment Sen

Autor: Zombik

RPG Maker: ME
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 12 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Sen to bardzo dziwne zjawisko. W dzisiejszych czasach wielu naukowców stawia sobie pytanie: Czym jest sen?. Sen, a raczej to, co widzimy podczas snu, to wytwór naszej wyobraźni, marzeń, obaw i innych wytworów podświadomości. Mimo szybkiego postępu nauki, żaden z naukowców nie powiedział konkretnie, czym ten sen jest i po co on nam. Jak widać Zombik (autor gry) sam jest zafascynowany i zaciekawiony tym zjawiskiem, albo ma jakąś własną teorię na temat snu, dlatego stworzył taką grę (takie jest moje własne odczucie po przejściu gry). Tytuł projektu zapowiada się ciekawie. Ciekawe, czy sama gra też jest ciekawa.

Naukowiec o imieniu Tomasz zgłasza się na ochotnika do pewnego eksperymentu. Eksperyment ma polegać na tym, że Tomasz uśnie i będzie chodził po krainie snów tak długo, aż zejdzie do samego centrum podświadomości i odgadnie, czym tak naprawdę jest sen. Więc tak oto nasz Tomuś wchodzi do krainy snów i szuka odpowiedzi na nurtujące naukowców pytania. O samym Tomaszu niewiele wiadomo, ale z części dialogów, które są w grze, można wyczytać, jaki on jest. Przynajmniej tak mi się zdaje, w końcu sen to wytwór podświadomości. Fabuła moim zdaniem przypomina gigantyczny quest, ale wybaczam to, bo reszta jest bardzo fajna.

Grafika gry jest bardzo ładna i miła dla oka. Nie ma dziwnie wyglądających postaci, czy przedmiotów, tak więc tutaj plus. Mapping... cóż mapping w większości lokacji nieciekawy (szczególnie lasu), wiejący pustką, ale mimo wszystko ciekawe pomysły na lokacje (świat świec szczególnie) rekompensują to nam, graczom. Gra jest pełna trudnych zagadek i labiryntów, więc podczas gry nikt nie będzie się nudzić. Większość zadań i postaci wydaje się absurdalna, ale taka właśnie powinna być ta gra.

Eksperyment sen ma bardzo wysoki poziom trudności, więc trudno czasem wyjść z jakiegoś labiryntu, czy ominąć latającą czaszkę, która porusza się szybciej od głównego bohatera (tzw. duch nipomo). Kolejnym atutem gry jest używanie przedmiotów. Aby wpłynąć jakimś przedmiotem na otoczenie (np. kluczem na drzwi) należy się w niego wyposażyć. Jest to plus i minus zarazem, ponieważ wymaga to trochę więcej myślenia, ale jest to, można powiedzieć... nieporęczne, bo prawie co chwilę trzeba wchodzić w menu. Muzyka, można powiedzieć, wręcz miodna. Fantastycznie oddaje klimat takiej tajemniczości, sekretności. Naprawdę, muzyka moim zdaniem tak dobra, że zasługuje na 6+ :D.

Gra bardzo mi się podobała. Chyba najlepsza gra Zombika i jedna z najlepszych gierek, w jakie grałem na RM2k3. Jest to gra oczywiście do przejścia na raz, ale dłuższą chwilę można przy niej spędzić (ja przechodziłem cztery [!] godziny). Polecam każdemu, kto lubi takie przygodówki - horrory. Na ślepo uważam, że ta gra stanie wysoko w tegorocznych golden forkach.

Dziwaczne twory zawsze usprawiedliwią jakieś niedociągnięcia.
Chociaż w tym przypadku nie dociągnięcia sprawdzają się dość ciekawie.
Co za piękne święto! Powinni je u nas wprowadzić.
Może będzie lepiej zawołać klucznika?


Tekst: Marek Mróz
email: marekmroz1997@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024