...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 33 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Eragon Journey

Autor: Mort00s

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 153 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Nie wymaga programu

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Uwaga!
Gra wykorzystuje specjalną czcionkę, którą znajdziesz w folderze z grą (po zainstalowaniu), czcionkę należy przekopiować do katalogu z czcionkami (domyślnie C:\Windows\Fonts)


Gdy coś osiągnie mały sukces, to prędzej czy później przybiera inny kształt. Wiele wspaniałych gier zostało przekształconych na filmy, anime, i na odwrót, z filmów, bajek (po ich wydaniu) powstawały gry. Gra Eragon Journey zalicza się do tych nietypowych, gdyż właśnie została wykonana na podstawie znanej książki Eragon, Christophera Paolini. Z książki do makera, ciekawa metoda trzeba przyznać, ale to nie oznacza, że dobra książka to murowany sukces. Wszyscy wiemy, że dobry pomysł w tym biznesie, to polowa sukcesu, tak naprawdę liczy się wykonanie (a ci co nie wiedzieli, to w zasadzie już się dowiedzieli).

Gra opowiada historię o Eragonie, chłopcu, który wychowany pod okiem wujka Garrowa, stał się myśliwym. Pewnego dnia, podczas łowów w niebezpiecznych górach Kośćcu znajduje tajemniczy niebieski kamień. Eragon kilka razy podchodził do sprzedania tajemniczego przedmiotu, jednak nikt nie wiedział, jaką ową wartość posiada kamień. Chłopiec przekonał się, kiedy kamień samodzielnie zaczął się poruszać i gdy nagle wykluł z niego się mały smok. Wiadomo, że nie była to za ciekawa sytuacja, trzeba było smoka jakoś obronić. Z początku było łatwo, bo Saphira była mała oraz pomagała w polowaniach. Problem jednak pojawił się z czasem kiedy smok zaczął przybierać na wadze i osiągnął nieco większych wymiarów. Nie mogący się więcej ukrywać, Eragon postanawia uciec z Saphirą w bezpieczne miejsce.

Eragon Journey początkowo ukazuje nam, że mamy do czynienia z czynienia z czymś nowym, dobrym, a co dla niektórych może i nawet z czymś doskonałym. Autor już postarał się, aby projekt robił dobre wrażenie, jednak szybko spotkałem się z rozczarowaniem jak tylko zacząłem grać. Najwidoczniej oczekiwałem za wiele. Zwyczajna podrasowana rtpówka zawierająca wiele utworów OGG, oraz wysokich lotów graficzki, ale na szczęście jakiejś większej tragedii nie ma. Zmieniony system menu, kilka nowych animacji, bajerów graficznych i dobre je. Niektórym osobą, które są wyczulone na punkcie grafiki, na bank będzie przeszkadzać główna postać (a raczej jej animacja), oraz specyficzny mapping. Czasami ciężko się połapać czy na dane pole można wejść, czy nie, albo mapkowe pseudo labirynty.

Trochę brakuje mi pewnych reguł, które zwykle pojawiają się w takich grach. Gościnność w domach, możliwość do zaglądnięcia i zwiedzenia wszystkich domków, jakaś ciekawsza rozmowa z innymi postaciami, ale spokojnie gdyż gra jakiś cudem wytworzyła swego rodzaju własny klimat, który przyciąga i zachęca do gry. Mimo dużej ilości skryptów w grze, walka pozostaje bez jakichkolwiek zmian (yatta!). Czyli mamy do czynienia z podstawowym systemem walki, co nie oznacza, że jest łatwo. Jesteśmy wręcz zmuszeni do używania umiejętności czy przedmiotów. Bez tego, naprawdę daleko nie zajdziemy. Inne ciekawe skrypty użyte w grze: HUDy, inny układ CMS, jakieś świecidełka, anty lag, automatyczne powiększenie, i inne.

Niestety gra nie posiada nowoczesnych skryptów ruby, takich jak gra dla dwóch graczy, gra przez Internet (opcja MMO), czy chociażby tworzenia profili dla graczy. Dla niektórych to niestety teraz jest standardem i gdyby nie skrypty ruby, to nawet bym na grę nie spojrzał. Chyba z jednej strony dobrze, że nie ma jakiś kryteriów przyjmowania gier. (((_^) Całkiem jednak na poważnie, trochę bardziej wybijająca się z średniej klasy rtpówka.

Eragon Journey jest dobrą grą. Na scenie, z której pochodzi jest full wypasem, bez wątpienia świetna i obowiązkowa pozycja. Niestety tutaj na scenie makera jest jedną z nielicznych która lekko podskakuje do góry. Cieszę się, mimo ogromnej ilości MB jaką zajmuje, to mogę z spokojnym sumieniem stwierdzić, że jest ok. Chociaż w rzeczywistości mogłaby trochę znacznie mniej zajmować, no ale to nie ja w końcu dobieram materiały. Świetnie, że od czasu do czasu coraz to lepsze gry (z pod ręki Polaków!) trafiają mi do ręki, w które można spokojnie zagrać, a nie się katować przy każdym kroku. Zaufajcie mi, można spokojnie w ten projekt zagrać.

Nie mam bladego pojęcia, ale zasada studentów mówi, że i tak należy to skserować.
Walka w grze, wygląda dość ciekawie dzięki oryginalnym zasobom.
Podstawowe menu w grze, jak widać wystarczy lekko zmodyfikować menu i już jest jakoś inaczej, ciekawiej. Menu zostało przerzucone na prawą stronę i ikonki zostały dodane - sprytne
CHCĘ! Biorę od ręki! Ile płacisz?


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022