...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 26 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Eternal Eden

Autor: Blossomsoft

RPG Maker: VX
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Angielski
Rozmiar: 55 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Nie wymaga programu

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Jakiś czas temu pojawił się nowa grupa tworząca gry RPG, Blossomsoft. Nie przyglądałem się temu tak z bliska, bo to młode" i na razie się rozwija, szkoda po prostu czasu. Ich produkt -Eternal Eden- projekt wykonany za pomocą RPG Makera (VX), otrzymuje wysokie noty, aż za wysokie. Rozumiem jakby grę ocenili jakiś Pan Kowalski i Brzęczyszczykiewicz, jednak ocenę równą 9 wystawił serwis takie jak IGN (!). Wielki szok, że IGN się zainteresował jakimś produktem z pod skrzydeł RPG Makera, a na dodatek wystawił 9! No to super gierka w takim wypadku. Zobaczmy zatem co nam Blossomsoft zaoferował.

Wymieniony w tytule eden to nic innego jak raj, na dodatek wieczny. Ktoś się czegoś innego spodziewał może? Spokojna kraina, w której wszyscy żyją w zgodzie i przyjaźni. Nie ma miejsca na wojny, kłótnie czy jakieś nieporozumienia. Ludzie mają wszystko, co im jest tylko do szczęścia potrzebne: wieczne (młode) życie, brak jakichkolwiek chorób, zmartwień o pożywienie, ubranie. W edenie, (aby był całkowity porządek) władzę trzyma królowa. Nie jest wybredna, tylko na każde swoje urodziny prosi o ciasto. Wszystko jest po prostu pięknie, gitara, gra i buczy. Wszystko przygotowane na tacy przez Ojca, którego nikt nigdy nie widział, ale pamiętają, że stworzył cały świat, ich krainę, że to On ofiarował ludziom jedzenie, ubrania, oraz wierzę mądrości, w której rosły różnego rodzaju owoce. Ludzie mogli jeść wszystkie owoce, oprócz tych, które są na samej górze wierzy, tak zwanych owoców modrości. Po tym jednym zdaniu chyba możecie sobie już wyobrazić co się mogło stać. Jak dla mnie, fabuła jest żywcem wzięta z 'najlepszej sprzedającej się książki' na świecie: Biblii. Tutaj jest dowód, że grę można zrobić naprawdę z wszystkiego, trzeba mieć jedynie umiejętności.

Muzyka, jak i dźwięki, większości to własne zbiory, ale znajdą się tutaj także zapożyczone z podstawowych zbiorów programu (rpg makera vx). Jak zwykle, muzyka ujdzie w tłumie - bardzo dobrze jest dobrana do danych sytuacji i nic nie można jej zarzucić. Niepokojąca jest natomiast strona graficzna. Niby ładnie wygląda, ok, zgadza się, ale brakuje tutaj ważnego elementu jakim jest wspólny styl całej gry. Wyobraźmy sobie sytuację: gramy w FF6, chodzimy po mapkach , rozmawiamy z NPC, a tutaj wychodzi nam postać z FF2, która dołącza do drużyny. Oczywiście w tym nic nie ma złego, zatem weźmy pod uwagę że gramy w gierkę na SNESa, a tutaj wychodzi nam postać (max 3 kolory, 2 klatki animacji) z gry na NESa i jak to wygląda? Chyba nie bardzo do siebie pasują, prawda? Tak jest i w Eternal Eden. Zastosowali własny styl, i to się chwali, ale dlaczego nagle podchodzi do nas postać z wersji xp i dołącza się do nas. Przecież to nie pasuje! Dalej: przeciwnicy podczas walki są różni. Raz podstawowe zasoby programu z wersji vx, raz z wersji xp, raz z 2003, czy jakieś inne zbiory. Mapping staranie wykonany, chociaż w większości zostały wykorzystane podstawowe elementy. Nie są złe, ale od oceny 9 troszeczkę moim zdaniem należy wymagać, prawda? (((_^)

Zatem w grze zostały użyte jakieś specjalne supernowe, odlotowe skrypty ruby. Chcielibyście nie? Zapomnijcie. Jedyny skrypt jaki udało mi się tam zauważyć, to leciutko zmienione główne menu - dodali jedynie grafikę paseczków HP, exp itp., które są widoczne też podczas walki oczywiście. Kolejny skrypt ruby to walka side view (ala FFV). Widać przeciwników, jak i bohaterów. Podczas ataku, podbiegają do przeciwników, atakują widoczną bronią. No tak, bardzo ładny skrypcik. Coś jeszcze? Nie... wszystko inne znane komendy poleceń zdarzeń, z programu. Czy można coś innego dobrego powiedzieć o grze?

No to może pochwalę tutorial, którzy nam przygotowali autorzy gry. Przygotowuje bardzo dobrze do gry (wyjaśniając zasady gry, to co nas czeka, co mamy robić). System walki, mimo iż prosty, to przyjemny, wiele mini gierek zawartych gier. Z strony fabularnej można być tutaj zadowolonym. Dialogi przedstawione na wysokim poziomie, cała historia jest przepięknie przedstawiona, ale czy to nam wystarcza, aby wystawić 9 na 10? Niestety moim zdaniem nie bardzo, gdyż cała reszta w jakiś sposób kuleje.

Może małe podsumowanie: Eternal Eden, jest dobrą grą. Gra się przyjemnie, grafika jest w miarę dobra (tak wiem, wymagający jestem), dźwięk ok., a muzyczka przyjemna. Nie przyjemne może być dla użytkowników, fakt, że gra jest tylko w języku angielski, no ale na nasze szczęście angielski to jak drugi język ojczysty można powiedzieć (dla niektórych osób), więc większego problemu nie powinno być. Mam nadzieję, że gra przypadnie do gustu, gdyż osobiście dla mnie jest ok., ale ocena 9 to zdecydowanie za wysoko. Na 7 mógłbym się zgodzić, ale chyba jednak nadal jest troszeczkę za wysoko. Najlepiej będzie ocenić samemu, ale powiedzmy, niech będę przy tej pozycji stratny i zostawimy tę ocenę co jest. Udanych transferów.

Tutaj mamy sen, który jest wstępem do gry. Zapoznajemy się z systemem gry, jak co działa. Bardzo ładnie to zostało wkomponowane w grę.
Jeden z proroków w grze, aczkolwiek tutaj są opisane jego marzenia.
Podstawowe menu z gry, upiększone przez ładne twarzyczki.
I standardowa walka w RPG Makerze VX, zmodyfikowana za pomocą skryptów.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022