...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 36 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Fantasy

Autor: Michu

RPG Maker: 2000
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 2.3 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Spoglądając na podpis autora tej gry od razu możemy mieć pewność że projekt który nam zaoferuje będzie na wysokim poziomie. Nic bardziej trafnego! Ale po kolei.

Na początku gry wybieramy klasę swojego bohatera. Możemy być rycerze, magiem, złodziejem. W sumie jest 13 klas i każda ma swoje zalety i wady. Po wyborze klasy przechodzimy przez krótki samouczek (jaki tam samouczek? Nie uczymy się sami tylko jakiś kolo ciągle nam wyjaśnia wszystkie aspekty gry. Powinno być chyba "uczek" ;) ), a następnie rozpoczynamy naszą przygodę. Tysiące lat temu jakaś starożytna cywilizacja stworzyła kilka kryształów utrzymujących równowagę na świecie. 50 lat temu Wojownicy Świtu pokonali złego Exdeatha (Tak! Ci z Final Fantasy V) Na świecie powstały nowe państwa jednak Exdeath przeżył i w ratowanie świata wplątany zostaje nasz bohater.

Rozpoczynamy w gospodzie, obudzeni przez dzwon, udajemy się do króla Faramira, który daje nam zadanie. A mianowicie zleca nam odnalezienie artefaktu - Czakry Śmierci. Po chwili bohater wraz z towarzyszką zauważają złe zamiary króla i postanawiają zebrać wszystkie artefakty i pokonać króla. Po drodze spotykają Roberta, który nie pamięta niczego, poza tym że ma zebrać artefakt. To tyle o fabule.

Grafika w grze jest bardzo ładna, przejrzysta. Lokacje są kolorowe i ciekawe. Nie użyto ani jednego standardowego ChipSeta. W dodatku sa dobrze użyte. Czasami jednak trochę piksele w oczy kłują ale można to przeboleć. W grze jest świetnie zrobione własne menu. Widać że autro się postarał. Ogrom opcji, w dodatku na ładnych tłach. Poza standardowymi walkami mamy jeszcze walkę w trybie "papier, nożyce, kamień" tylko z użyciem ataków i magii. Całość dopełnia prosta gra karciana. Wszystko razem sprawia bardzo miłe wrażenie.

Muzyka pogrywająca w tle jest dobrze dobrana i klimatyczna. Nie przeszkadza i pozwala się zagłębić w wydarzenia ukazane w grze.

Podsumowując, gra to kawał solidnej, świetnie wykonanej roboty. Wciągająca, z humorem, ładna i rozbudowana. Początkujący powinni brać z niej przykład.

Część pierwsza gry, tworzenie bohatera.
Własny system menu, jest zawsze mile widziany w grze.
A tutaj już sama gra, która reprezentuje się w miarę ok.
I na koniec lekko zmodyfikowany system walki.


Tekst: Burgund
email: burgund@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022