...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 40 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce



Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Forlorn Manor

Autor: Anaryu

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: Action RPG
Język: Angielski
Rozmiar: 15.5 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


"A college student is informed he now owns an old abandoned mansion that was recently being renovated by a distant relative of his birth family, most of whom are dead. He decides to take two friends to see the place during a vaction period, only to arrive in a very nasty storm. "

Hm... Nie wiem jak napisać recenzję tej gry, aby jej przy okazji nie urazić - jest to bowiem dzieło wybitne, które musi się znaleźć na dyskach twardych wszystkich fanów gier w których najważniejsza jest fabuła i gameplay.

Fabuła na początku zdaje się być prosta i typowa. Trzech studentów idzie zwiedzić dwór pozostawiony w spadku jednemu z nich. Jednakże już przy samej bramie znika tajemniczo nowy właściciel dworu Forlorn (nie wiem czy to ma być Dwór Forlorn, czy dwór Forlornów...), Philip. Jego przyjaciele idą go odszukać... W tym celu wchodzą do środka... Tam odkrywają kawałek po kawałku, historię rodziny zamieszkującej ten dom przed laty...

Przyznaję, niewiele fabuły opisałem, ale tak właściwie to wcale nie musiałem... I tak poznacie ją z chwilą gdy ściągnięcie i wciągniecie się w grę. Bo i ile fabuła nie należy do oryginalnych to i tak jest niebywale wciągająca! Ale czas powiedzieć coś o...

Gameplay jest wyjątkowy w tej grze. Od razu przypominają mi się stare przygodówki w które grałem, będąc jeszcze dziecięciem... Bowiem w tej grze używa się nie tylko klawiatury ale i myszki. Po kliknięciu myszką na dowolny obiekt znajdujący się w zasięgu gracza (lub nie, zależy jaki obiekt) wyświetli nam się jego opis. Ale to tylko początek - na większość obiektów możemy zastosować więcej niż jedną akcję - możemy wybierać z m.in. Ciągnięcia, Pchnięcia, Używania przedmiotów, Wyrywania, Czytania... Oczywiście niektóre akcje mogą wydać się bezsensowne, ale wtedy zostaniemy o tym zwyczajnie powiadomieni.

Co więcej, system gry przewiduje także walki - walczymy za pomocą myszki, a bronie dzielą się na bronie białe, zwykłe palne i nietypowe. O ile podczas pierwszych gdziekolwiek klikniemy, postać będzie cięła tak samo, to w trakcie używania drugiego i trzeciego typu musimy uważnie celować. Niektóre bronie mają nawet opóźnienie spowodowane lotem pocisku, a więc musimy celować kilka pól naprzód.

Jedynym poważnym minusem jaki zauważyłem jest sterowanie. Chodzi mi zwłaszcza o wybieranie akcji i przedmiotów... Ale da się do tego przyzwyczaić.

Teraz... Czym jest ta gra? Hm... Zastanawiałem się trochę nad tym... Nie jest do gra RPG... Może logiczna? Albo przygodowa? Nie to jest ważne, tak czy inaczej. Ważne jest to że gry nie polecam dla ludzi którzy mają problemy z zagadkami logicznymi, ponieważ gra jest ich pełna. Niektóre są oczywiste, a niektóre niebywale trudne, tak więc czasami trzeba się nagłowić. Zagadki zaczynają się od początku gry, a kończą... Nie mam pojęcia kiedy, ale podejrzewam że dopiero przy samym końcu gry. Tak, zgadza się - nie przeszedłem jednej gry, ale jest to jeden z niewielu projektów w jakie ostatnie grałem, który mam zamiar przejść. Jeżeli gameplay i fabuła są dla ciebie najważniejsze to możesz darować sobie czytanie dalej.

Muzyka jest dobrze dopasowana do akcji - w tym wypadku oznacza to że często muzyki nie ma, a jest sam BGS - w tej sposób rośnie napięcie w odpowiednich momentach. Nie są to bezmyślnie wstawiane utwory techno, ani żadne disco polo. Są to różne gatunki muzyki tak dobrane by pasowały do aktualnych zdarzeń. Jedyne co może tu przeszkadzać to to, że utworów jest tylko kilka...

Grafika to głównie RTP z dodatkowymi prostymi editami. Nie ma co się zbytnio nad tym rozpisywać gdyż większość osób które to przeczytają znają już standardowe RTP RPG Makera XP na wylot. Jedyną sprawą o jakiej mogę jeszcze wspomnieć jest brak polskiej wersji językowej gry. Gra jest zrobiona w całości w języku angielskim, więc osoby nie posługujące się nim... przynajmniej przeciętnie, nie dadzą rady przejść gry. Co jest jednak dobre to to że język angielski jest jednym z najbardziej powszechnych języków na świecie.

Na zakończenie powiem, że grę należy ściągnąć, chociażby po to żeby zobaczyć jak wygląda bardzo porządna gra zrobiona w programie RPG Maker XP - ostatnio widuje się wiele projektów zrobionych w tym makerze, ale jeden jest gorszy od drugiego... Dlatego mam zamiar odtąd pisać recki do najlepszych znalezionych przeze mnie gier zrobionych w programach RPG Maker - aby pokazać wam jak wygląda dobra gra.

Dobry pomysł, poczekamy tutaj na ciebie ziom.
Lepiej zabrać je ze sobą, zanim zrobi to ktoś inny.
System chodzenia za pomocą myszki jak i możliwość przełanczania postaci - ciekawy bajer w tej grze.
Chociaż niektóre dziwactwa jest ciężko opanować (>_<)


Tekst: Sozan
email: sozan5@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024