...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 8 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Historie zmyślone: Tulaśny terror

Autor: Goblin

RPG Maker: VXAce
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 10,7 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
- gra konkursowa

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Co wspólnego ma z tym inny wymiar? Kiedy Rzepa zgoli wąsa? Czy Rzepa ucieknie przy pierwszej okazji?
Co robi i planuje Janusz? Kim jest Przywódca buntowników/ruchu oporu?...
Tego - i wiele więcej - dowiecie się w tej grze. Przynajmniej tak głoszą plotki.


Wcielamy się w trochę już starego kupca o zacnym imieniu Rzepa, który przybył do wioski 'Niewiem', ponieważ usłyszał, o jakieś targach. Niestety nieaktualna informacja. Wioska Niewiem istniała dawno temu. Wszystko było w niej dobrze, ale do czasu. Gdy rządy objął Janusz. Janusz rządzi wioską pluszową ręką - utulał każdego z opozycji tak długo, aż zmieniał stronę lub ginął. Tulaśny Terrorysta, tak go nazywają... Tulaśny terror ogarnął całą wioskę. Wkrótce Janusz powołał TSS "Tulaśnie Siły Specjalne" by podbić resztę kraju i pilnować mieszkańców. Rzepa przybywając do wioski, by być na targu, zostaje aresztowany przez tulaśne siły specjalne. Z więzienia ratuje go buntownik Moras, który chciał się przekopać do Chin, ale średnio mu wyszło. Bohater dostaje ultimatum - może uciec przez tunel, pod warunkiem, że wstąpi do P.R.O - Przeciwtulaśny Ruch Oporu. No i cóż, chcąc, nie chcąc, musi wstąpić do P.R.O.

Fabuła w tej produkcji jest nieco niejasna a zarazem absurdalna, występują tutaj elementy które nie mają znaczenia i wpływu dla głównej linii fabularnej. Nie można tego przypisać do zadań pobocznych, bo te mają co prawda poniekąt połączenie z główną otoczką fabuły, niestety tutaj tego nie da się odczuć. Sądzę że autor usilnie starał się zapełnic ubytki, aby urozmaicić rozgrywkę, niestety w tym wypadku wpływa to na niekorzyść. Dostrzegłem starania autora, który próbował tchnąć w grę nieco humoru/odrobinę żartu, natomiast zwracałem już uwagę przy innych recenzjach iż większość twórców, dobry humor uznają za niestosowne słownictwo, brzydkie wyrazy i pyskówki, rodem poziomu szkoły podstawowej. Co jednych rozbawi, ale w większości zostanie uznane to za pójście po najmniejszej lini oporu. (jakby już nie istniały inne formu humoru).

Co do samej mechaniki. Gra posiada turowy, taktyczny system walki. Jako że przepadam za eksperymentami, z początku wywarło to na mnie pozytywne wrażenie, do czasu kiedy zaczęło mnie irytować, ciągłe przeskakiwanie do klikania komend, które nie mają sensownego umiejscowienia, aby przyśpieszyć już i tak wolną walkę, tylko w efekcie, dodatkowo spowalnia cały ten proceder, który i tak już wystarczająco jest wolny. Na szczęście, znajdziemy tutaj nie jeden, a kilka systemów walki, dzięki czemu nie wpadamy w monotonnie tego samego błędnego koła, tylko dostajemy dodatkowe urozmaicenia, co skutkuje dużym uśmiechem w stronę autora. Produkcja serwuje nam równierz wszelakie zagadki do rozwiązywania. kolejne urozmaicenie, co uważam za plus. Jednak, niektóre z nich sa dosyć niezrozumiałe i ciężko przez nie przebrnąć. Gdyby nie dostęp do projektu, który zdecydowanie mnie uratował w nie jednej sytuacji, utknął bym w miejscu na dobre.

Zmyślone Historie, nie zawierają ani autorskich, ani wykupionych grafik, są zbudowane na podstawowym RTP i to samo tyczy się dźwięków które słyszymy jak i ekranu tytułowego.

Ogólnie, biorąc pod uwagę całokształt, gra posiada kilka ciekawych mechanik, kilka systemów walki, zagadki, ciekawe urozmaicenia. Natomiast to wszystko odbywa się na BARDZO przeciętnej fabule w której zadania poboczne nie mają z niczym związku i podstawowych RTPkach z ramienia graficznego jak i muzycznego. Przy projekcie można posiedzieć do 6h (w moim przypadku, było to rozdzielone do kilku podejść), natomiast jeśli gracz nie jest o wrażliwym nastroju, żądnym fabularnej uczty. Gra jest jak najbardziej dla niego, pod warunkiem że przymknie oczy na występujące żarty i da kredyt zaufania fabule.

Przygotowania do treningu
Gdy do Twojej celi, wpadaja niezapowiedziani goście
Nawet po śmierci, prowadzi interes
Tajemnicza podziemna baza


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl